Жінка
До змін у самопочутті, які з'явилися минулого тижня, можуть додатися нові: головний біль, прискорене сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота й навіть блювота. Ви можете виявити в себе непереборну тягу, яка взялася невідомо-звідки, до солінь і маринадів. Всі ці явища - ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина - гормональна перебудова, що триває у вашому організмі.
Варто зауважити, що багато вагітних жінок можуть не мати жодної з вищевказаних ознак. Вони спокійно пройдуть через ранню вагітність без нудоти та блювоти, які в народі вважаються правдивими ознаками вагітності. Тому якщо Ви позбавлені цих "маленьких радощів", можна тільки позаздрити. А якщо ні - тримайтеся: полегшення буде після 12 тижня.
Є жінки, які вважають прояви раннього токсикозу звичайним явищем і просто не звертають на це уваги. Спробуйте й Ви так вчинити.
Однак, якщо токсикоз приносить Вам надто багато незручностей, зверніться до фахівця, але в жодному разі не вдавайтеся до самолікування.
Рекомендації до першого тижня залишаються актуальними.
Майбутня дитина
Цього тижня зародок зазнає значних змін.
По-перше, змінюється його форма: тепер малюк уже не схожий на плаский диск, а більше нагадує симпатичний циліндрик, довжиною 1,5 - 2,5 мм. Зараз лікарі назвали б малятко ембріоном.
Протягом цього тижня з'являться зачатки печінки й підшлункової залози.
Починається закладка серця та верхніх дихальних шляхів (гортані та трахеї).
Відбувається часткове зімкнення нервової трубки (поки тільки в середніх її відділах).
Нервова трубка - це праобраз центральної нервової системи, тому її своєчасне закриття є важливою подією.
Чималу роль у цьому процесі відіграє прийнята Вами фолієва кислота (у складі мультівітамінів або окремо).
І ще одна значна подія: цього тижня в ембріона з'являються гонобласти - попередники його (або її) сперматозоїдів або (яйцеклітин). Інакше кажучи, Ваше маля вже несе в собі праобрази Ваших же майбутніх онуків і онучок! Дивовижно, чи не так?
6 тиждень< Попередня | Наступна >4 тиждень |
---|