gototopgototop

16 тиждень

PDFДрукe-mail

Статті - Календар вагітності

a_271Жінка
Цього тижня Ви можете вперше відчути ворушіння Вашого плоду. Це ймовірніше, якщо Ви вже народжували раніше, або відрізняєтеся сухуватою комплекцією.

Взагалі, жінки відчувають ворушіння плоду при повторних вагітностях приблизно на 2-4 тижні раніше, ніж при першій. Відбувається це головним чином тому, що жінка вже знайома з цим відчуттям. В принципі те, що жінка не розпізнає ворушінь плоду при першій вагітності до 22-23 тижнів, зовсім не дивно: часто ці найперші ворушіння вельми делікатні, на відміну від стусанів, які щедро відпускаються плодом на пізніших термінах.

Перші ворушіння плоду можуть бути використані при обчисленні передбачуваної дати пологів. Хоча, як Ви самі розумієте, точність цього критерію не така вже велика.

Цього тижня Вам потрібно здати кров для визначення в ній рівнів альфа-фетопротеїну (АФП), хоріонічного гонадотропіну (ХГ) і некон'югованого (вільного) естріолу (НЕ).

При деяких інвалідизуючих хворобах (наприклад, синдромі Дауна, черепно-мозковій грижі,аненцефалії, розщеплюванні передньої черевної стінки плоду і т.д.) рівні цих речовин в крові вагітних жінок можуть відхилятися від норми.

В принципі, Ви можете здати кров і наступного тижня, і, навіть, пізніше, але бажано, щоб Ви встигли здати кров двічі, з інтервалом в 1 - 2 тижні в період між 15-м і 20-м тижнями вагітності. Наприклад, на 16-му і 19-му, або на 17-му і 20-му. Зверніться з цього приводу до свого гінеколога або до медико-генетичної консультації.

Майбутня дитина

Малюк продовжує з Вашою і Божою допомогою невтомно трудитися над своїм вдосконаленням.

Тепер його вушні раковини (те, що в побуті називають "вухами") розташовуються майже на своєму місці. Раніше вони перебували нижче (тобто ближче до шиї). Ще один штрих до портрета - практично повністю сформовані нігті.

Що стосується роботи нирок і сечового міхура, то і тут відзначається прогрес - практично кожні 45 хвилин малюк вносить "внесок" до складу навколоплідних вод. Росте координація рухів рук і ніг. Та і сам малюк додав у зрості - його довжина вже майже 16 сантиметрів!

04 березня 2015 2808

Емоційний світ майбутньої мами

Дівчинка-жінка…Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами. Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності,…
18 лютого 2014 11721

Що потрібно взяти в пологовий будинок?!

Милі майбутні матусі, в цьому списку ми постаралися зібрати максимально повну інформацію для зборів у пологовий будинок. Списків в пологовий будинок безліч, і…
07 червня 2013 7474

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції в Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська…
16 жовтня 2012 15220

Як одягатися вагітним - щоб не нашкодити дитині

Сучасні вагітні про­дов­жу­ють за­нят­тя спор­том, нерідко ви­хо­дять у світ, деякі пра­цю­ють ма­ло не до останніх днів, про­во­дять зустрічі. З…
23 березня 2012 7554 1

Дефіцит рідини під час вагітності загрожує життю дитини

Під час вагітності вода може виявитися найдефіцитнішою речовиною. Після зачаття потреба у воді збільшується. Оскільки клітини плоду діляться, обсяг…
08 листопада 2011 2650

Десять кроків до успіху

08 листопада 2011 3162

Вагітність і судоми

08 листопада 2011 13161

МАЙБУТНЯ МАМА

08 листопада 2011 11256

Естрадіол (Е2)