gototopgototop

15 тиждень

PDFДрукe-mail

Календар вагітності

a_272Жінка

Отже, Ви цілком освоїлися з роллю головної героїні в приголомшливому спектаклі за назвою "Другий триместр вагітності". Можете з гордістю нести високе звання Майбутньої Мами. І Вашим домашнім це потрібно усвідомити повною мірою.

Зазвичай в цей час в сім'ї встановлюється нормальне "робоче" відношення до поповнення в сім"ї. Всі прагнуть допомогти, підтримати. Заохочуйте будь-яку участь рідних - приємний сумісний клопіт зближує, як би "цементує" сім'ю.

Що стосується зміни Вашого іміджу - то, поглянувши в дзеркало, Ви можете виявити коричневу лінію, що тягнеться посередині живота, від лобка до пупка. Причина її появи - відкладення спеціальної пігментної речовини, званої меланіном. Чергова витівка гормонів. Не хвилюйтесь - після пологів ця лінія зникне.

Майбутня дитина

На голові малюка з'являється волосся. Звичайно, це ще не те волосся, яке Ви згодом будете старанно розчісувати (а може, і заплітати в кіски або збирати у хвостики?).

Шкіра ще дуже тонка, а за кольором - ближче до червоної, ніж до рожевої. Вчені підрахували - в цей час крихітне сердечко малюка "прокачує" близько 23 літрів крові на добу!

Плід періодично спорожнює свій сечовий міхур. Сеча поступає в амніотічну рідину, чим підтримує її склад. Однак сеча Вашого маляти - далеко не найголовніший компонент навколоплідних вод, принаймні, зараз. Вони виробляються клітинами плодового міхура.

Навколоплідні води "оновлюються" 8 - 10 разів на добу! Це дозволяє підтримувати їх стерильність при збереженні потрібного хімічного складу (співвідношення води, мінералів і органічних речовин).

Значення плодового міхура й амніотичної рідини для маляти величезне. Це і захист від механічних пошкоджень, і забезпечення свободи рухів, і істотна допомога в розвитку легенів, нирок, травної системи. Не говорячи вже про те, що амніотична рідина - це перше в житті Вашого маляти середовище перебування.

Він активно її вивчає, обмінюється з нею інформацією і хімічними речовинами.

Окремо потрібно сказати про комфортність цього середовища.

Уявіть - тепла, чиста, практично прозора рідина, що згладжує суворі реалії нашого світу - закон всесвітнього тяжіння, сліпуче світло і хаос індустріальних шумів.

Чудове відчуття невагомості, неяскраве освітлення, магічне відлуння звуків, які проходять крізь навколоплідні води, - недивно, що більшість людей назавжди зберігають підсвідому любов до середовища, в якому вони провели перші дев'ять місяців свого життя.

Невтомні японські вчені сконструювали "штучну матку" - спеціальну камеру, у якій імітуються внутрішньоутробні умови.

Це ємність, виготовлена з пружних матеріалів, заповнена особливою рідиною, в якій може розміститися доросла людина, якщо прийме позу, характерну для плоду. За словами людей, що побували усередині "штучної матки", такого відчуття захищеності, комфорту і релаксації вони не відчували ніколи (краще сказати - давно).

Водне середовище - звичне і улюблене для плоду місце існування. Саме тому величезну популярність в світі зайняла ідея пологів у воді або ідея раннього навчання малюків плаванню.

Саме тому в передових педіатричних клініках для реабілітації новонароджених з різними відхиленнями використовуються вправи у воді, а також техніка "сухої іммерсії" (тобто моделювання невагомості, такої звичної для малюка, що недавно з'явився на світ.

І саме тому Вашим завданням буде перетворення звичайного купання Вашого спадкоємця (або спадкоємиці) на чарівне таїнство, яке дарує малюкові радість. І хоча це буде потрібно тільки через півроку, починайте обдумувати це вже зараз (а що ще робити тихими вечорами Очікування?).

04 березня 2015 2867

Емоційний світ майбутньої мами

Дівчинка-жінка…Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами. Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності,…
18 лютого 2014 11791

Що потрібно взяти в пологовий будинок?!

Милі майбутні матусі, в цьому списку ми постаралися зібрати максимально повну інформацію для зборів у пологовий будинок. Списків в пологовий будинок безліч, і…
07 червня 2013 7553

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції в Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська…
16 жовтня 2012 15275

Як одягатися вагітним - щоб не нашкодити дитині

Сучасні вагітні про­дов­жу­ють за­нят­тя спор­том, нерідко ви­хо­дять у світ, деякі пра­цю­ють ма­ло не до останніх днів, про­во­дять зустрічі. З…
23 березня 2012 7608 1

Дефіцит рідини під час вагітності загрожує життю дитини

Під час вагітності вода може виявитися найдефіцитнішою речовиною. Після зачаття потреба у воді збільшується. Оскільки клітини плоду діляться, обсяг…
08 листопада 2011 2677

Десять кроків до успіху

08 листопада 2011 3201

Вагітність і судоми

08 листопада 2011 13203

МАЙБУТНЯ МАМА

08 листопада 2011 11300

Естрадіол (Е2)