gototopgototop

6 тиждень

PDFДрукe-mail

Календар вагітності

a_281Жінка


Якщо вже Вам не судилося обійтися без "принад" раннього токсикозу, то цього тижня нудота може підсилитися. У деяких жінок з'являються непереносимість окремих ароматів, підвищене слиновиділення. До відчуття "повноти" у молочних залозах можуть додатися періодичні "поколювання" там же.

Причиною цьому є гормональні зміни у Вашому організмі. Вони спрямовані на забезпечення найкращих умов для розвитку Вашого маляти. І те, що Ваш організм саме так реагує на мінливий гормональний фон - це, так би мовити, "побічні ефекти".

Оскільки причини погіршення самопочуття позбутися не можна, то Вам доведеться спробувати пристосуватися до цього. От кілька корисних порад:

Продовжуйте (або почніть зараз) прийом вітамінних препаратів для вагітних, причому намагайтеся вживати їх у той час доби, коли блювота Вас зазвичай не турбує. Це не завжди допомагає знизити прояву токсикозу, зате забезпечить плід необхідною кількістю вітамінів.


Спробуйте їсти менше, але частіше (6 -7 разів у день). Перший прийом їжі влаштуйте собі прямо в ліжку, ще до підйому, а останній - не задовго до відходу до сну. Експериментуйте з різними продуктами - цілком можливо, що сухарики або крекери, а може бути родзинки або крабові чіпси будуть зменшувати нудоту.

Не забувайте про рідину - її Ви можете одержувати із соками та мінеральною водою, а також з фруктами (кавун, диня, хурма або груші) або овочами (салат з огірків і помідорів і т.д.). Особливо це важливо, якщо Вас турбує блювота, оскільки при цьому губиться багато рідини й солей.

Більше відпочивайте. Лягаєте раніше й вставайте пізніше. Намагайтеся не перевантажувати себе протягом дня, і особливо - зранку.


Постарайтеся уникати контактів з дратівливими для Вас ароматами (дезодоранти, туалетна вода та інші парфумерні продукти, харчові аромати й т.п.) і смаками. Рідні повинні всіляко цьому сприяти, навіть якщо це трохи обмежує їхню свободу. Деякі жінки стверджують, що зменшувати нудоту з ранку дозволяє гарна зубна паста або жувальна гумка. Спробуйте - раптом допоможе й Вам.

Обмежте стресові навантаження. Якщо не можна усунути причину стресу (наприклад, Вашу роботу), то спробуйте вдатися до допомоги фахівця-психотерапевта. У ході спільної роботи Ви одержите необхідне психо-емоційне розвантаження, що дозволить Вам інакше відчувати Ваш новий стан. Крім того, Ви можете опанувати основи аутотренінгу, що також часто виявляється ефективною зброєю в боротьбі з раннім токсикозом.


Іноді допомагають методи Східної медицини. Один важливий момент - перед тим як звернутися по допомогу до фахівців зі Східної медицини, необхідно переконатися в їх гарному професійному рівні. На жаль, зараз на ринку медичних послуг з'явилася велика кількість некомпетентних людей, що активно працюють у цій галузі. Спробуйте дізнатись більше в родичів або друзів, що зверталися в ті або інші центри нетрадиційної медицини.

Тільки в жодному разі не займайтеся самолікуванням. Краще спочатку зверніться до фахівця. Гарний лікар завжди постарається знайти оптимальний спосіб рішення Ваших проблем (з огляду на інтереси Вашого майбутнього маляти).

Не забудьте про рекомендації, щодо першого тижня.

Майбутня дитина

Цього тижня в організмі Вашого маляти відбулося багато великих здійснень! Але, безумовно, найголовніших новин - дві.

Перша - його серце б'ється! При використанні гарного ультразвукового сканера можна вловити скорочення малюсінького серденька, що перебуває в тілі довжиною всього 4 - 6 міліметрів!

Друга - відбулося повне закриття нервової трубки. Важливу роль у цьому зіграла прийнята Вами фолієва кислота (у складі мультівітамінів або окремо).

Крім того, з'являються зачатки ручок і ніжок, починається формування окремих частин внутрішнього вуха та гортані. Інтенсивно розвивається плацента (дитяче місце) - спеціальний орган, що надалі буде відповідати за дихання, харчування, захист плода, а також - за виробництво гормонів.

04 березня 2015 2926

Емоційний світ майбутньої мами

Дівчинка-жінка…Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами. Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності,…
18 лютого 2014 11869

Що потрібно взяти в пологовий будинок?!

Милі майбутні матусі, в цьому списку ми постаралися зібрати максимально повну інформацію для зборів у пологовий будинок. Списків в пологовий будинок безліч, і…
07 червня 2013 7668

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції в Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська…
16 жовтня 2012 15339

Як одягатися вагітним - щоб не нашкодити дитині

Сучасні вагітні про­дов­жу­ють за­нят­тя спор­том, нерідко ви­хо­дять у світ, деякі пра­цю­ють ма­ло не до останніх днів, про­во­дять зустрічі. З…
23 березня 2012 7674 1

Дефіцит рідини під час вагітності загрожує життю дитини

Під час вагітності вода може виявитися найдефіцитнішою речовиною. Після зачаття потреба у воді збільшується. Оскільки клітини плоду діляться, обсяг…
08 листопада 2011 2723

Десять кроків до успіху

08 листопада 2011 3255

Вагітність і судоми

08 листопада 2011 13257

МАЙБУТНЯ МАМА

08 листопада 2011 11366

Естрадіол (Е2)