gototopgototop

4 тиждень

PDFДрукe-mail

Календар вагітності

a_283Жінка

Якщо у Вас з'явилися дратівливість, яку важко пояснити, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - жовте тіло у Вашому яєчнику працює без відпочинку. Отже, Ви - вагітні.

Однак варто зауважити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це, чи ні? На щастя, є можливість відповісти на це питання.

Цього тижня у Вашому організмі з'являється новий гормон - хоріонічний гонадотропін. Виявити його в сечі допомагають спеціальні тест-системи, які продаються в аптечних магазинах без рецептів. Виконати в домашніх умовах такий тест легко, дотримуючись доданих до нього інструкцій. І якщо тест виявився позитивним - то, швидше за все, Ви - вагітні.

Хоча справедливо було б зауважити, що робити цей тест краще все ж наступного тижня, коли рівень хоріонічного гонадотропіну стане вищим.

Рекомендації першого тижня продовжують залишатися актуальними.

Пам'ятайте, що перші 12 тижнів - найбільш відповідальний, критичний період у розвитку Вашої майбутньої дитини. Помилятися не можна - помилки дуже дорого коштують. Якщо у Вас виникають будь-які питання, звертайтеся до фахівця!

Майбутня дитина

Те, що відбувається цього тижня, є надзвичайно важливим для плода.

У цей час активно розвиваються так звані позазародкові органи.

Їх три: хоріон, амніон і жовтковий мішок. Мабуть, ці назви мало про що Вам говорять.

Але без цих "скромних", невідомих широкому загалу людей органів неможливий подальший розвиток маляти. От чому природа надала цілий тиждень на їх екстрене "складання", знизивши при цьому темпи розвитку клітин самого зародка.

Якщо говорити дуже стисло про завдання, які виконуються позазародковими органами, то це забезпечення живлення, дихання, біохімічної підтримки і всестороннього захисту Вашого малюка. Хоріон згодом перетворюється на плаценту (див. нижче), а амніон - на плодовий міхур, про який ми теж поговоримо пізніше.

Цікаво, що над створенням цих органів батьківські гени працюють активніше, ніж материнські. Одвічне завдання чоловіка - забезпечити життя і захист тих, за кого він несе відповідальність, виявляється навіть на генетичному рівні (образно кажучи, сперматозоїд "поводиться як справжній чоловік", хоча є тільки єдиною клітиною чоловічого організму).

Стосовно Вашого малюка: зараз він нагадує плаский диск, що складається з кількох шарів. Кожному шару призначено стати прабатьком різних органів і тканин.

04 березня 2015 2867

Емоційний світ майбутньої мами

Дівчинка-жінка…Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами. Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності,…
18 лютого 2014 11791

Що потрібно взяти в пологовий будинок?!

Милі майбутні матусі, в цьому списку ми постаралися зібрати максимально повну інформацію для зборів у пологовий будинок. Списків в пологовий будинок безліч, і…
07 червня 2013 7553

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції в Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська…
16 жовтня 2012 15275

Як одягатися вагітним - щоб не нашкодити дитині

Сучасні вагітні про­дов­жу­ють за­нят­тя спор­том, нерідко ви­хо­дять у світ, деякі пра­цю­ють ма­ло не до останніх днів, про­во­дять зустрічі. З…
23 березня 2012 7608 1

Дефіцит рідини під час вагітності загрожує життю дитини

Під час вагітності вода може виявитися найдефіцитнішою речовиною. Після зачаття потреба у воді збільшується. Оскільки клітини плоду діляться, обсяг…
08 листопада 2011 2677

Десять кроків до успіху

08 листопада 2011 3201

Вагітність і судоми

08 листопада 2011 13203

МАЙБУТНЯ МАМА

08 листопада 2011 11300

Естрадіол (Е2)