gototopgototop

Календар вагітност 42 тиждень

PDFДрукe-mail

Статті - Календар вагітності

a_190Якщо в жінки менструальний цикл становив біля тридцяти днів, то її плід дозріває пізніше, і вагітність може тривати довше звичайних термінів. Таку вагітність називають пролонгованою, вона вважається варіантом норми, дитина народжується доношеною і функціонально зрілою, без ознак перезрілості.

Істинно переношеною є не всяка вагітність, що протривала довше передбаченого терміну, а лише та, котра завершилася народженням переношеної дитини. Приблизно 95% дітей, народжених між 42 і 44 тижнями, не зазнають ніяких проблем зі здоров'ям, пов'язаних з переношуванням вагітності. Проте, у переношуванні все-таки є певний ризик, що включає в себе наступні моменти:

• Здатність плаценти забезпечувати дитину достатньою кількістю кисню й поживних речовин після 42 тижнів знижується. Виникає можливість гіпоксії. Через нестачу кисню малюк може зробити перший вдих ще в порожнині матки та вдихнути навколоплідні води з меконієм. І тоді, в перші години життя, в немовляти розвивається важке ускладнення - синдром аспірації меконію, що вимагає тривалої штучної вентиляції легенів і потужної антибактеріальної терапії.

• Дитина, що не народилася вчасно, починає набирати зайву вагу, кістки черепу стають щільними, і голівка вже не може міняти форму при проходженні через родові шляхи, через що виникає небезпека різних ускладнень і родових травм у дитини й у матері. Близько 10% дітей починають втрачати вагу, а їхня шкіра при народженні буває зморщеною й зневодненою.

• Кількість навколоплідної рідини теж зменшується, що може спричинити обвиття пуповиною. Води мутніють, зі шкіри внутрішньоутробної дитини зникає родова змазка, і може наступити інфікування шкірних покривів.

У матері теж можуть виникнути певні ускладнення: слабкість родової діяльності, кровотечі. Підвищується частота кесарського розтину - як через ускладнення родової діяльності, так і через гостру гіпоксію плода. Переношувати вагітність украй небезпечно жінкам з резус-конфліктом. У них великий ризик народження дитини з важкою формою гемолітичної жовтяниці або навіть її загибелі. Тому жінки, які мають в анамнезі народження дітей з резус-конфліктами, мають потребу в госпіталізації й дородовій підготовці.

Звичайно переношування не має яскраво виражених ознак, і діагностика переношеної вагітності може бути ускладнена. На щастя, існують методи, за допомогою яких лікар може спостерігати за станом дитини, яка переношується. Поєднання різних методів обстеження дозволить з'ясувати, чи варто чекати й дати дитині самій вирішити, коли з'являтися на світ, чи необхідно вживати екстрених заходів.

Існує дуже багато методів обстеження, завдяки яким можна виявити переношену вагітність. Наприклад, аналіз крові, аналіз секрету, що виділяється з молочних залоз (може початися виділення молока, а не молозива), аналіз якості навколоплідних вод (якщо пологи затримуються, води стають мутними, навколоплідна оболонка втрачає прозорість), відсутність родової змазки на шкірі внутрішньоутробної дитини й так далі. Відрізнити переношену вагітність від пролонгованої можна за допомогою ультразвукового сканування. Якщо плацента стоншена й деформована, жінці призначають гормональну терапію, щоб наблизити початок пологів, або ж при переношеній вагітності, щоб уникнути можливих ускладнень, лікарі наполягають на кесарському розтині.

Якщо переношування вагітності підтверджується, починають стимуляцію пологів.

До переношування вагітності може призводити цілий ряд причин, що найчастіше провокують одна іншу або накладаються одна на одну. Тому розібратися в цих причинах досить важко, і заздалегідь пророкувати переношування вагітності практично неможливо.

04 березня 2015 2994

Емоційний світ майбутньої мами

Дівчинка-жінка…Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами. Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності,…
18 лютого 2014 12004

Що потрібно взяти в пологовий будинок?!

Милі майбутні матусі, в цьому списку ми постаралися зібрати максимально повну інформацію для зборів у пологовий будинок. Списків в пологовий будинок безліч, і…
07 червня 2013 7775

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції в Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська…
16 жовтня 2012 15419

Як одягатися вагітним - щоб не нашкодити дитині

Сучасні вагітні про­дов­жу­ють за­нят­тя спор­том, нерідко ви­хо­дять у світ, деякі пра­цю­ють ма­ло не до останніх днів, про­во­дять зустрічі. З…
23 березня 2012 7738 1

Дефіцит рідини під час вагітності загрожує життю дитини

Під час вагітності вода може виявитися найдефіцитнішою речовиною. Після зачаття потреба у воді збільшується. Оскільки клітини плоду діляться, обсяг…
08 листопада 2011 2768

Десять кроків до успіху

08 листопада 2011 3302

Вагітність і судоми

08 листопада 2011 13310

МАЙБУТНЯ МАМА

08 листопада 2011 11431

Естрадіол (Е2)