gototopgototop

Календар вагітност 41 тиждень

PDFДрукe-mail

Статті - Календар вагітності

a_246Назначений день пройшов, але пологи усе ще не починаються. Не засмучуйтесь: тільки 4% жінок народжують точно у визначений термін. Близько 98% вагітних народжують у межах 1 - 2 тижнів до або після розрахованої дати. У більшості випадків це нормальне явище.

У багатьох жінок, особливо при першій вагітності, яка затягнулася на 42 тижні, виникає занепокоєння за життя та здоров'я дитини. Ви не повинні нервувати з цього приводу, тому що, можливо, неправильно визначений термін вагітності.

Але, навіть якщо ви й переношуєте свою дитину, зараз у більшості випадків прийнято викликати пологи після 42 тижнів вагітності.

Для відповіді на питання, чи дійсно переношена вагітність, ваш лікар повинен буде визначити наступне:

Відповідність величини матки та висоти дна матки (найвища точка матки) терміну вагітності, дати, коли вагітна відчула перші рухи малятка, дати прослуховування лікарем перших ударів серця плода. Ультрасонографічні дослідження теж можуть виявити термін вагітності.

Умови розвитку дитини. Багато дітей правильно зростають і розвиваються на десятому місяці вагітності. Але часто старіюче дитяче місце не доставляє постачає достатньої кількості поживних речовин і кисню, а вироблення амніотичної рідини зменшуються. У цих умовах подальший розвиток плоду в матці стає ускладненим.

Відрізнити переношену вагітність від пролонгованої можна за допомогою ультразвукового сканування. Якщо плацента надто тонка й деформована, жінці назначають гормональну терапію, щоб наблизити початок пологів, або ж при переношеній вагітності, для уникнення можливих ускладнень, лікарі наполягають на кесаревому розтині.

Лікар, що спостерігає за вагітною жінкою, може виявити зупинку приросту маси тіла або її зниження, зменшення окружності живота. Ці симптоми теж часто пов'язані зі зменшенням кількості навколоплідних вод. При переношеній вагітності часто виникає посилення або ослаблення рухів плода, що вказує на нестачу кисню через порушення кровообігу в матці та плаценті.

Якщо переношування вагітності підтверджується, починають стимуляцію пологів.

Переношені діти, зазвичай, є худими, із сухою, зморщеною шкірою, яка лущиться, без шару першородної родової змазки (яка є на шкірі доношеного немовляти). У них довші нігті та волосся, відкриті очі, і вони більш активні. Шкіра й пуповина цих дітей часто мають жовтий або зеленуватий відтінок.

Для того щоб наблизити термін пологів, деякі жінки вдаються до стимуляції сосків грудей протягом 15 хвилин. Для цьогоВи можете використовувати креми, а допомога вашого чоловіка може бути незамінною. Ця процедура вимагає витрат часу та енергії, але результат вартий зусиль.

Тільки перш, ніж починати стимуляцію сосків, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, адже існує ризик, що можуть з'явитися сильні спазми м'язів матки.

Існують й інші способи стимуляції родової діяльності.

Способи проведення пологів, які застосовують при переношеній вагітності

Кесарів розтин. Робиться ще й тому, що діти, які перебували в утробі (лоні??) матері більше 40 тижнів, мають більшу голівку. Вони погано забезпечуються киснем і поживними речовинами. Крім того, під час пологів вони можуть втягнути первородний кал.

Стимуляція пологів. У випадку переношеної вагітності визначають стан шийки матки. Якщо вона буде м'яка, то стимуляція пологів можлива. Якщо шийка не дозріла, лікар може пришвидшити цей процес введенням відповідних ліків перед стимуляцією пологів.

Стимуляція пологів або кесарів розтин будуть невідкладно застосовуватися при переношеній вагітності, якщо:

мати має такі хвороби як гіпертонія (хронічна або викликана вагітністю), цукровий діабет; амніотична рідина буде мати зелений колір, викликаний виділенням первородного калу, сповільниться ріст плоду.

04 березня 2015 2889

Емоційний світ майбутньої мами

Дівчинка-жінка…Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами. Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності,…
18 лютого 2014 11826

Що потрібно взяти в пологовий будинок?!

Милі майбутні матусі, в цьому списку ми постаралися зібрати максимально повну інформацію для зборів у пологовий будинок. Списків в пологовий будинок безліч, і…
07 червня 2013 7596

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції в Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська…
16 жовтня 2012 15299

Як одягатися вагітним - щоб не нашкодити дитині

Сучасні вагітні про­дов­жу­ють за­нят­тя спор­том, нерідко ви­хо­дять у світ, деякі пра­цю­ють ма­ло не до останніх днів, про­во­дять зустрічі. З…
23 березня 2012 7633 1

Дефіцит рідини під час вагітності загрожує життю дитини

Під час вагітності вода може виявитися найдефіцитнішою речовиною. Після зачаття потреба у воді збільшується. Оскільки клітини плоду діляться, обсяг…
08 листопада 2011 2696

Десять кроків до успіху

08 листопада 2011 3222

Вагітність і судоми

08 листопада 2011 13221

МАЙБУТНЯ МАМА

08 листопада 2011 11323

Естрадіол (Е2)