gototopgototop

Індивідуальна аптечка IFAK

PDFДрукe-mail

Статті - Тактична медицина

Індивідуальна аптечка першої допомоги             (IFAK – Individual First Aid Kit).

Відповідно до задач, які ifak1необхідно вирішити при наданні першої медичної допомоги в бойових умовах, сучасна тактична аптечка повинна містити (у відповідності з правилом C-A-B-C):

(клікніть зображення для збільшення)

C. Кровоспинні засоби:

1) Джгут для зупинки артеріальної кровотечі C.A.T. турнікет- Combat Application Tourniquet ( в наших умовах, потрібно мати два засоби механічної зупинки кровотечі - один турнікет і один джгут Есмарха. Знаходитись обидва повинні НЕ в аптечці, а в легко доступному для обох рук місці)

деталі - на тренінгуджгут Есм

В однаковому місці, визначеному для всіх бійців підрозділу.


2) Бандаж для першої допомоги з аплікатором дляbandage-6-fase4-510x6001-510x600 тиску на рану – The First Care Bandage ізраїльського виробництва.

Це так званий „Ізраїльський бандаж” – сучасний перев’язувальний пакет, який створюючи постійний тиск на рану, зупиняє більшість достатньо сильних, але не критичних кровотеч. 

3) Гемостатичні засоби на основі хітозану – Celox,QuikClot. ChitoSam у вигляді гранул або більш сучасні у вигляді кровоспинного бинта (бойової марлі) – Combat Gauze, QuikClot, H&H Compressed Gauze PriMed та ін.

Ці засоби застосовуються для тампонування ран з кровотечею та утворення штучного тромбу при взаємодії хітозану з кров’ю.

А. Засіб забезпечення прохідності дихальних шляхів:

4) Назофарингеальний (носоглотковий) повітровід rusch_2(The Pro-Breathe, Kendall Argyle та ін.)

Важливий та ефективний засіб для відновлення прохідності дихальних шляхів при западанні язика.

B. Засоби для боротьби з порушеннями дихання:

5) Оклюзійний грудний пластир Ашермана – image__94371.1412588521.1280.1280Asherman Chest Seal, Halo (або інший)

Пластир застосовується для герметизації відкритих поранень грудної клітини (відкритому пневмотораксі).

6)Набір для декомпресії – Decomression Kit. (Спеціальна голка з катетером для декомпресії TK117_500_1грудної клітки – ARS (Air Release System)).

Декомпресійний набір застосовується для видалення повітря з плевральної порожнини грудної клітини (напруженому пневмотораксі).

Замість цього набору для декомпресії аптечка може містити катетер G14 (помаранчевий).


C. Засоби для зупинення менших кровотеч, підтримання кровообігу, боротьби з шоком та інші засоби:

7) Звичайні стерильні бінти та серветки та/або перев’язувальні пакети. 

8) Термоковдра HRS або Blizzard Survival Blanket абоBlizzard_Protection_System_Blizzard_Survival_Blanket_1-600x600 інша;

для боротьби з переохолодженням або перегріванням пораненого.

9) Трикутна хустка.

Крім зупинки кровотечі хустка може застосовуватися як універсальна пов’язка на різні частини тіла, для фіксації кінцівок та ін.

10) Пластир котушковий.

11) Ножиці.armeyskie-takticheskie-nozhnicy-55

12) Рукавички гумові

13) Антисептик (хлоргексидин або ін.) Не є обов'язковим, але ми рекомендуємо мати в індивідуальній аптечці.

14) Англійські булавкизеленка

15) Незмивний маркер !! (краще розчин діамантового зеленого (зеленки) у вигляді маркера – антисептик для невеликих ран)

16) Медикаменти:

- знеболювальні ненаркотичні

- антибіотики

Знеболювальні таблетки та антибіотики (як правило 4-5 таблеток) входять до набору, який повинен вжити боєць при будь якому пораненні. 

В ідеалі в pill-pak входить Мелоксікам 15 мг (майже не впливає на згортання крові) + Парацетамол 1000 мг (комбінуються з іншими без високого ризику ускладнень) + Ципрофолоксацин 1000 мг (доступний, рекомендований протоколами ТССС антибіотик широкого спектру дії).

- інші ліки – заспокійливі, протипроносні, очні краплі, гранули для очищення води, протизастудні та т.п. не є складовою аптечки IFAK, але можуть міститися в ній з огляду на практичну зручність та бажано в окремому пакуванні.

 

За матеріалами: http://1staidplast.org.ua

Популярні статті

08 листопада , 2011

Харчування мами, яка годує грудьми. Що можна їсти мамі, яка годує?

in Грудне вигодовування
Консультант з грудного вигодовування Ірина Рюхова Преклад Олени Гергель Стаття опублікована в Журналі "Наш любимый малыш" Березень, 2005 Одне із самих популярних питань, що ще в пологовому будинку…
08 листопада , 2011

Прорізування зубів у дитини

in Здоров'я наших дітей
Прорізування зубів – це, мабуть, найголовніша сторінка в «книзі розвитку» вашої дитини до року.Це є своєрідним сигналом організму про те, що грудне маля вже дорослішає і незабаром з пасивного…
08 листопада , 2011

Різдвяний стіл. Дванадцять страв на Святвечір

in Свята, традиції, обряди
Вечір напередодні Різдва має назви Святвечір, Багата кутя, Вілія. Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять…
08 листопада , 2011

Харчування вагітних

in Вагітність та пологи
  Кожна майбутня мама знає про те, що правильне харчування є однією з необхідних умов для нормального перебігу вагітності, росту й розвитку майбутньої дитини. Помилки в харчуванні вагітної жінки…
08 листопада , 2011

Відлучення дитини від грудей. Як і коли

in Грудне вигодовування
Відлучення дитини від грудей, як правило, в уявленні мам - дуже складний і психологічно болісний процес. Причому склалася громадська думка, що чим старше дитина, тим складніше відлучити її від…