gototopgototop

ГЕМОСТАТИЧНІ ЗАСОБИ

PDFДрукe-mail

Статті - Тактична медицина

Причиною більшості (за підрахунками експертів, 60-80%) фатальних випадків серед військовослужбовців і цивільного населення під час збройного конфлікту на Сході нашої країни стали крововтрати, що не сумісні з життям.

altНадання долікарської допомоги при пораненні і травмі, яка супроводжується масивною крововтратою, неможливо без сучасних засобів зупинки кровотечі. Для екстреної зупинки зовнішньої кровотечі (артеріальної, венозної, капілярної) розроблені й успішно застосовуються сучасні контактні гемостатики гемостопи, які при контакті з кров’ю в результаті хімічної або фізичної реакції формують згусток крові (тромб), що дозволяє зупинити кровотечу.

 

Гемостатики на основі хітозану (Celox, ChitoGause) та (QuikClot)

Особливості:

- ефективність не знижується при зниженій температурі;

- ефективність не залежить від порушених факторів згортання крові (гемофілія, коагулопатія);

- наявність хітозану в рані забезпечує ефект склеювання пошкоджених м’яких тканин і запобігає відновленню кровотеч при транспортуванні.

Гемостатики: гранули, аплікатори, бинти

Контактні гемостатики виробляють у трьох формах.

1. Порошок гранули, що засипають на місце кровотечі.

2. Бинти, пов'язки, просочені хітозаном або коаліном.

Сьогодні звичайні рулонні бинти замінюють Z-fold (бинт, складений гармошкою), упаковки якого мають плоску форму, зручнішу для зберігання і накладення на рану.

3. Аплікатори, за допомогою яких можна зупинити кровотечу в глибоких ранах із вузьким вхідним отвором.

 Застосування контактних гемостатиків кардинально змінило статистику смертності у випадку масивних кровотеч. Особливо при кровотечах у тих місцях, де неможливе використання джгута (сідниці, пах, шия). Тому CELOX, ChitoGauze, QuikClot − необхідні медичні засоби, які повинні бути у кожного військового, рятувальника, людини, яка займається екстремальним видами спорту, для моментальної надання допомоги собі і при необхідності пораненому.

 

Огляд засобів Celox

Фірма-виробник: Medtrade Products

Країна-виробник: Великобританія

1. Бинт

alt3-метровий стерильний бинт, просочений гемостатичним засобом. Наголошую – стерильний!!! Після розпакування він уже таким не є, навіть якщо використано тільки 10 см бинта. Класти його назад в аптечку чи ні − вибір за вами. Підходить для зупинки обільних кровотеч.

Механізм застосування:

- за можливості максимально прибираємо кров з рани;

- «тампнуємо» бинт у рану;

тампонувати потрібно ПРАВИЛЬНО - намагаючись відразу подавати бинт не будь куди в рані, а безпосередньо до джерела кровотечі + тампонувати дуже щільно!

- натискаємо на цю ділянку протягом 3 хв;

- фіксуємо зупинку кровотечі і бинтуємо рану (бинт при цьому не виймається, це вже зроблять лікарі).

2. Серветки

Те ж саме, що і бинт, але менших розмірів. Упаковка відповідно менша, ніж у бинта. Дуже мала вага! Механізми застосування бинта і серветок ідентичні.

Серветки використовуються переважно в хірургічній практиці чи побуті;

3. Гранули (порошок)

altГемостатик на гранульованій основі, яким можна зупинити кровотечу майже в будь-якому типі ран. Винятком є проникаючі поранення. Після потрапляння гранул на рану (попередньо не забуваємо прибрати кров) і натиснувши протягом 2-3 хв утворюється той самий згусток, кровотечу зупинено.

 

 

 

4. Аплікатор - шприц

alt

 - Призначений для внутрішнього введення гранул гемостатика в рану з вузьким отвором. Наприклад, ножове ріжуче поранення.
- Форма аплікатора (гібрид шприца і тампона)
- Підходить для складних в лікуванні проникаючих поранень (глибоких ножових ран, осколкових і шрапнельних влучень, кульових отворів, дірок від гострих країв каменів, суків, рогів, кігтів, зубів і т.д.)

 

Огляд засобів QuikClot®

altФірма-виробник: Z-Medica

Країна-виробник: США

Як і Celox має різновиди:

        бинт, просочений гемостатиком (довжина 3,7 м).

        QuikClot − пов’язки різного розміру (підходять і для використання у побуті).

        QuikClot Tonsil Sponge Hemostatic Sponges − кульки діаметром 2,54 см. Застосування: глибокі рани, внутрішня кровотеча; потрібно втискувати.

 

Інші засоби:

alt

HemCon

Фірма-виробник: HemCon

Країна-виробник: США

ChitoGauze®

- Швидка зупинка масивної кровотечі (включаючи артеріальну) в рані з утворенням масивного згустка - при накладенні в рану володіє доведеною антимікробною дією проти 26 видів аеробних і анаеробних бактерій - компактна вакуумна Z-Fold (гармошка) упаковка бинта для зручного зберігання і накладення на ранову поверхню - не викликає нагрівання і підвищення температури в зоні застосування - нетканий поліестер-віскозний медичний бинт просочений хітозаном для максимального залучення хітозану в зупинці кровотеч

 

 

alt

 

 

"КРОВОСПАС" - Україна

У результаті численних експериментів розроблено велику групу хімічних гемостатичних засобів «КРОВОСПАС», що налічує понад 30 найменувань і представлена бинтами, серветками, тампонами й губками, призначеними для зупинки обільних (критичних) кровотеч.

 

 

 

 

 

 

 

 

Популярні статті

08 листопада , 2011

Харчування мами, яка годує грудьми. Що можна їсти мамі, яка годує?

in Грудне вигодовування
Консультант з грудного вигодовування Ірина Рюхова Преклад Олени Гергель Стаття опублікована в Журналі "Наш любимый малыш" Березень, 2005 Одне із самих популярних питань, що ще в пологовому будинку…
08 листопада , 2011

Прорізування зубів у дитини

in Здоров'я наших дітей
Прорізування зубів – це, мабуть, найголовніша сторінка в «книзі розвитку» вашої дитини до року.Це є своєрідним сигналом організму про те, що грудне маля вже дорослішає і незабаром з пасивного…
08 листопада , 2011

Різдвяний стіл. Дванадцять страв на Святвечір

in Свята, традиції, обряди
Вечір напередодні Різдва має назви Святвечір, Багата кутя, Вілія. Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять…
08 листопада , 2011

Харчування вагітних

in Вагітність та пологи
  Кожна майбутня мама знає про те, що правильне харчування є однією з необхідних умов для нормального перебігу вагітності, росту й розвитку майбутньої дитини. Помилки в харчуванні вагітної жінки…
08 листопада , 2011

Відлучення дитини від грудей. Як і коли

in Грудне вигодовування
Відлучення дитини від грудей, як правило, в уявленні мам - дуже складний і психологічно болісний процес. Причому склалася громадська думка, що чим старше дитина, тим складніше відлучити її від…