gototopgototop

Зроби його батьком

PDFДрукe-mail

Статті - Він та вона

«Милий, я хочу повідомити тобі радісну новину: здається, ти скоро станеш татом!» Слава богу, це признання вже позаду! Він (свято вірить, що без вашого впливу) будує рожеві перспективи свого батьківства, ви наперебій обговорюєте обстановку дитячої кімнати і щодня сваритеся, вибираючи дитині ім\'я. Нічого особливого! Так буває у всіх! А ось як все складеться далі, яким він стане батьком насправді, неабиякою мірою залежить від вас.

Адже те, що роблять зараз фемінізовані молоді мами, не зовсім схоже на правильний розподіл ролей в сім\'ї. Роль матері нині розрослася до лякаючих розмірів, а роль батька стала нагадувати малесенький такий шматочок чогось. Боязка спроба, не більше. Чому?

Ті, хто вже мають дітей, легко пригадають, як складалися відносини їх чоловіка з дітьми з найпершого дня. Хвилюючий переїзд додому. Він спробував незграбно взяти дитину з рук дипломованої медсестри, але ви з грізним окриком: «Упустиш! Головку тримай, дивися, де взагалі у тебе головка дитини бовтається?!» - відбираєте беззахисну грудочку в ковдрочці, продовжуючи відчитувати чоловіка.

Потім він спробує разом з вами, вашою мамою або бабусею малюка купати. Але під дружний жіночий виск буде вигнаний з ванни! Адже він все робить не так, у нього якісь незграбні руки і взагалі, чи можна довіряти дитину чоловікам? Поволі, але дуже вірно, новоявлений татко починає розуміти – не його це єпархія! У дитячу краще не лізти! І він не лізе. У харчування краще не втручатися – він не втручається, піди дізнайся у молодого батька, яку молочну суміш їсть синок? А як часто п\'є воду, скільки разів йому міняють памперс. «О, ні, позбавте мене від цього!» - майже як Чацкий скаже ваш милий і закриється в своїй кімнаті.

Перший час він спробує прати дитячі речі, можливо спільно з своїми тренувальними брюками і тоді… Тоді наступить кінець його кар\'єри вихователя. Більше мужика до діточок не допустять. І з часом він змириться! Так навіщо ж ми потім скаржимося, що син при живому батьку росте безбатченком? Що бачаться вони по неділях і проводити час удвох просто не вміють? А починалося це все просто, і навіть ще не на ступеньках пологового будинку, а набагато раніше.

Коли?
Коли ви зрозуміли, що завагітніли, напевно, частенько з майбутнім батьком говорили про малюка – яким він буде? Хлопчик чи дівчинка? У кого він піде личком, чи успадкує блакитні очі свого татка? Ось з цієї миті і починається батьківство.

Ненав\'язливо повторюйте, що дитина – це ваш спадкоємець, та людина, яка виросте сильною і розумною, і буде для вас обох опорою в майбутньому.
Ні на один день не забувайте, що ви обидва – батьки, не усувайте чоловіка від своїх нових проблем. Разом відвідуйте доктора, обстеження УЗД. І хоча те, що побачить на екрані затамувавши подих ваш чоловік, швидше за все, його розчарує, спробуйте довести йому, що малюк дуже милий!
Напевно, не всі ваші сентиментальні ахи і охи у вітрин дитячих магазинів будуть зрозумілі чоловікові. Отже в міру можливості позбавте його від цього: тільки якщо придивитесь великогабаритну річ – ведіть свого переповненого гордістю чоловіка. Мало чоловіків люблять шопінг, напевно, навіть сокіл, що долітає до середини Дніпра, зустрічається частіше.
Доки ваш живіт росте, всіляко привертайте чоловіка до розмов, колискових пісеньок і інших дурощів, які проробляють мами з своїми дітьми, що наразі ще не народилися. Дозволяйте йому торкатися живота, розповідайте, як малюк реагує на голос батька.

Присутність батька при пологах – питання звичайно цікаве, і у нього є стільки ж прихильників, скільки і супротивників. Чесно кажучи, я б не стала. Одна моя знайома, що народила «разом з чоловіком» чарівну дочку, розповідала, що вже майже рік чоловік не може оправитися від шоку, хоча запевняє, що «все гаразд», просто він «не так все уявляв». Бідолаха.

З перших же днів дома чоловікові можна довіряти дитину. Адже йому теж хочеться трошки поняньчитися з карапузом, просто він сказати соромиться. Залиште їх наодинці. Наприклад, попросіть погодувати з пляшки або просто «почергувати» і вийдіть в іншу кімнату. Запевняю, тато не підведе! А може навіть відкриє якісь нові можливості вашого малюка, і ви наприклад, дізнаєтеся, як міцно дитина вже тримається за батьківський палець! Ви то самі навряд чи здогадалися до такого – у вас же каша на плиті втікає весь час.

Якщо вам ніяк не вдається заспокоїти малюка, що плаче, – покладіть його в руки батька і попросіть що-небудь неголосно наспівати, нехай хоч «Давай за них, давай за нас». Малюк відразу ж втихне – тембр голосу його зацікавить, він почне прислухатися і заспокоюватися.

Купання і навчання плаванню - прекрасна можливість дати розкритися батьківському таланту молодого батька. Хто ще може показати малюкові як плавають жаби, як пірнають збирачі перлів і дельфіни?

У віці 2-3 років діти обожнюють грати з татами. Дівчатка і хлопчики із задоволенням разом з татами возяться з конструкторами, кубиками, залізницею. М\'яко попросіть коханого доглянути за малюком, доки ви варите свою вічну кашу – і він обов\'язково погодиться, навіть якщо з удаваною байдужістю або бурчанням.

Спробуйте вмовити чоловіка хоч би раз в тиждень читати дітям вечірню казку. Йому самому не пошкодить заспокійлива атмосфера казкових світів, а ви за той час зможете зайнятися чимось прозаїчним – наприклад, відчистити дно каструлі від тієї, що пригоріла - таки каші. Ну, або прийняти ванну.

Вуличні прогулянки тата з дитиною теж можуть стати прекрасною традицією, особливо спочатку, коли у вас буде справ по горло. Але тільки ніколи не примушуйте насильно займатися з малюком – щоб врешті-решт дитина не сприймалася чоловіком як суцільний тягар. Просто вловлюйте настрій чоловіка – «ага, сьогодні ліричний, значить, можна!»

Коли діти підростають, у них з\'являється гордість за свого батька, а у дівчаток - навіть закоханість. Адже хто перший з чоловіків називає нас «моя красуня» - тато чи карапуз з сусідньої коляски? Звичайно, тато! Куплений новий наряд – терміново потрібна думка тата – головного цінителя краси донечки.

У хлопчиків все виражається небагато інакше – і хоча вони теж не проти похвастатися першим саморобним літачком саме перед татом, але для хлопчика тато – не тільки вчитель.

Заохочуйте будь-яку ініціативу батька в справі спільного проведення часу з дітьми. Навіть якщо ви повернетеся додому і виявите, що в квартирі немає вільного місця від столярної стружки – прийміть валідол і мовчки займіться приготуванням вечері. Річ у тому, що чоловіки в таких випадках так захоплюються, що абсолютно не думають про такі дурниці, як дотримання порядку. Це і є виховання чоловіком вашої дитини, хіба ви не цього бажали? Так і радійте! А пилосос вони самі абияк «нагодують» стружками, теж, між іншим, без вашої допомоги.

Наряджати ялинку, майструвати, читати, грати в індійців, малювати – все це можна робити з татом, причому набагато цікавіше, ніж з вами. Адже тато ніколи не стане лаяти за забруднену в акварель кофтинку або випадково приклеєний до картону хвіст персидського кота. Отже, якщо вам потрібно відлучитися з будинку, не варто відразу закликати на допомогу вашу маму або няню – спробуйте спочатку використовувати для цього чоловіка.

Іноді тати затівають з дітьми ігри, які особисто нам здаються ризикованими. Немовлят вони підкидають в повітря, більш старших вчать давати здачі одноліткам, показуючи прийоми боротьби і т.д. Проте, варто взяти себе в руки і не втручатися, адже тато – такий же батько як і ви і не менше ніж ви стурбований безпекою вашого чада.

Ніколи не говоріть «моя дитина», «мій син», «мій малюк» - тільки «наш», «наша».

Не лайте чоловіка у присутності дітей. Так можна погубити його авторитет і потім вже пізно штовхати його в спину і кричати: «Піди ж поговори з сином, адже він палити пробував вчора!» Навпаки, всіляко прагніть підкреслити, що ваш тато – найчудовіший зі всіх, тому що: 1) він все вміє і 2) навіть сходити на дитячий ранок йому не слабо.

Прагніть не ухвалювати важливих рішень без участі чоловіка: вам же менше претензій потім вислуховувати. Якщо ж вирішили самі, дітям про це краще не знати. В цьому випадку зробіть вигляд, що вже отримане «добро» від батька. Велика Государиня Олександра - дружина останнього імператора Миколи II сама призначала і звільняла міністрів, іноді керуючи самим імператором, але на прохання своїх дітей незмінно відповідала: «Я поговорю з вашим батьком».

Отже, зробити його батьком – це лише півсправи. Дати батьку можливість спілкуватися з дитиною стільки, скільки він сам побажає – запорука успіху. Зробити це спілкування взаємно приємним і корисним – велика наука. Але за наявності бажання і постійних зусиль – будь-яка наука по плечу. Як говорять, капля камінь точить. І навіть якщо ваш чоловік людина надзвичайно зайнята і живе в офісі, все одно не залишайте надії на те, що завдяки вашим старанням одного разу ви побачите його на килимі в дитячій, коли він будує олов\'яних солдатиків або запускає залізницю. Багато що залежить від вас!

jeybeauty.com.ua