gototopgototop

Готовність №1: сонцезахисний засіб

PDFДрукe-mail

Статті - Краса

health27Аби зустріти пляжний сезон у всеозброєнні й провести його без поганих наслідків, пам’ятайте про сонцезахисний крем

Якщо ви вирішили приєднатися до армії вічнозасмаглих, які, переслідуючи шляхетну мету – підготувати шкіру до сонця, починають заздалегідь відвідувати солярій, знайте, що нічого спільного із підготовкою це не має.
далі...

Так, опромінення у солярії відсіює найшкідливіший спектр світла, але шкіра все одно отримує дозу ультрафіолету. Тому пам’ятайте, за рік ви можете прийняти не більше 50 сонячних ванн, включаючи солярій. Тому не зайве буде звернути увагу на сонцезахисні засоби, які вбережуть вашу шкіру від опіків та інших неприємних наслідків.
Вибираємо засіб
Пам’ятайте, що сонячна активність залежить не лише від пори року, а й від тієї точки на земній кулі, яку ви зібралися відвідати. Наприклад, перебуваючи у липні на Середземномор’ї, ви, швидше за все, не обійдетеся кремом SPF10, який зазвичай придатний для відпочинку у Криму. А збираючись у гори, не тіште себе надією зекономити на фотозахисній косметиці: по-перше, у горах шар природного фактора захисту, себто повітря, менший, по-друге, віддзеркалюючись від снігу, сонячні промені агресивніші вдесятеро.
Додатковий захист
Навіть якщо ваш крем має помітку water proof (водостійкий), не ризикуйте: дослідження довели, що після трьох хвилин енергійного розтирання на шкірі залишається не більше семи відсотків захисту. Тому все ж таки не перебувайте на сонці надто довго. Оптимальний часовий проміжок для засмагання – до 10 години ранку та після 15 години дня.
Також для пляжного макіяжу використовуйте декоративну косметику з SPF-захистом. Припустімо, ваш «антисонячний» засіб, окрім захисту, ще й зволожує, пом’якшує, живить шкіру. Але обов’язково попіклуйтеся про шкіру після пляжу. Бальзами, лосьйони, креми із так званої «післясонячної» серії нормалізують водний баланс та компенсують шкоду, завдану сонцем.
Засмагаємо правильно
Засмагати найкраще все-таки на березі моря. І не лише тому, що дзеркальна поверхня води відображає сонячні промені, а купання дає приємну прохолоду. Рівномірній засмазі сприяють морські солі. Втім, море можна зімітувати і в центрі міста – візьміть із собою на пляж розчинену у воді морську сіль і обливайтеся на здоров’я. Чутливість шкіри до сонця загострюють і деякі типи косметики та парфуми. Тому краще користуйтеся ними після сонячних ванн. Почніть засмагати з 10-15 хвилин і з кожним разом збільшуючи тривалість ще на 10 хв. Якщо ж ви все ж обгоріли, протріть ушкоджені ділянки шкіри спиртом чи одеколоном або спеціальним лосьйоном після засмаги. Якщо ж таких під руками немає – допоможуть звичайнісінькі сметана чи кефір.