gototopgototop

Особливості гастроскопії

PDFДрукe-mail

Статті - На правах реклами

Гастроскопическое обстеження відноситься до найнадійніших процедур щодо виявлення патологій в шлунково-кишковому тракті. Тому, як би не лякала гастроскопія, вона є необхідною діагностикою захворювання, а в деяких випадках і лікуванням.


Чому необхідна гастроскопія?

gastero

Виникнення у багатьох людей випадків захворювання шлунково-кишкового тракту практично неможливо якісно досліджувати без внутрішнього огляду. З цією метою призначається діагностично-терапевтичне обстеження шлунково-кишкового тракту, тобто процедура гастроскопії.


Завдяки їй лікар може достовірно вивчити верхній відділ шлунково-кишкового тракту, а саме - шлунок, стравохід і дванадцятипалу кишку. Крім того, ця процедура дозволяє взяти зразки для гістопатологічного обстеження, здати тест на бактерії хелікобактер пілорі, яка веде до виразки шлунка.

Терапевтична роль обстеження полягає в тому, що доктор має можливість під час внутрішнього огляду усунути деякі надзвичайні ситуації, особливо що виникли кровотечі або проводити планові процедури.
Основними показаннями для проведення обстеження є:

  • симптоми, які сигналізують про порушення роботи стравоходу: безперервна блювота, утруднене ковтання, втрата апетиту, отруєння отруйними речовинами;
  • симптоми, які сигналізують про порушення роботи шлунка: безперервні болі в животі, втрата апетиту і анемія.

 

Процедуру можуть призначити пацієнтам з хронічною анемією, підозрою на стороннє тіло всередині шлунка, при різкій втраті ваги. У деяких випадках гастроскопію лікар може призначити і дітям. Додатковою причиною для цього може послужити недостатній зріст і вагу дитини, незрозуміле занепокоєння і болю в шлунку.

 

Протипоказання до проведення обстеження

 

Лікар, попередньо вивчивши стан пацієнта, зважує всі ризики і може не допустити хворого до такого обстеження. Основними причинами для відмови від проведення процедури є:

 

  • нестабільний стан хворого;
  • перфорація ШКТ;
  • перенесений ендокардит;
  • порушення згортання крові;
  • відмова пацієнта від проведення гастроскопії.

 

Також лікар попередньо вивчає наявність алергічних реакцій пацієнта і після цього робить висновок про те, чи можна проводити гастроскопію і яким методом.

 

Останні повідомлення форуму