gototopgototop

Пластилін чи маса для ліплення: що обрати?

PDFДрукe-mail

Статті - На правах реклами

 

Ліплення — один із найбільш корисних видів дитячого дозвілля. Воно сприяє поліпшенню дрібної моторики та розвиває уяву. Напевно, у дитинстві кожний хоча б раз створював фігурки з пластиліну. Але сьогодні у цього матеріалу з’явилося чимало конкурентів: на ринку представлено безліч видів маси для ліплення. Що ж обрати батькам? Спробуємо розібратись в плюсах та мінусах цих матеріалів.

Безпека

Розпочнімо порівняння з найважливішого параметру — безпеки. Адже це найголовніша вимога до іграшок, особливо тих, що призначені для дітей віком до 3 років. Звичний для нас пластилін можна давати малечі лише під суворим наглядом. Адже він все ж таки складається з багатьох хімічних речовин, що можуть зашкодити здоров’ю дитини за необачного поводження.

Зауважте: нові матеріали — тісто та маса для ліплення — частіше за все зроблені з безпечних речовин, що навіть можна спробувати на смак. Багато наборів від відомої марки Play-Doh, представлених в магазині «Будинок Іграшок», підійдуть для дітей від 2 років. Це тісто для ліплення містить тільки безпечні компоненти: борошно, сіль, клейковину. До того ж, воно має неприємний солоний смак, тож дитина скоріше за все виплюне його і не буде пробувати на язик удруге. Запаху тісто теж не має, що важливо для діток, схильних до алергії.

Чистота

Цей параметр скоріше важливий для мам, адже прибирати робочу поверхню та слідкувати, чи дитина помила руки, доводиться саме їм. Із цього боку перевагу також слід надавати масі для ліплення. На відміну від пластиліну, вона не прилипає до рук або інших поверхонь, не залишає слідів та плям на килимі чи меблях. Після ліплення її просто треба скласти назад в герметично закриті контейнери чи пакетики.

Фактура

Усі ми пам’ятаємо, як доводилось класти пластилін ближче до обігрівача, аби він став м’якішим. Із масою та тістом для ліплення така проблема не виникатиме: ці сучасні матеріали дуже пружні, м’які та пластичні.

Функціональність

Маса та тісто для ліплення часто продаються наборами, що, окрім різнокольорового матеріалу, також містять формочки та аксесуари. Це дуже подобається дітям, адже можна ліпити і довільні фігурки, і конкретно передбачені речі, наприклад, апетитну піцу чи вишукані палаци. На ihrashky.uaпредставлено широкий вибір наборів на будь-який смак та бюджет.

За відсутності великої кількості аксесуарів, набори з пластиліну мають певні переваги. Вони більш пристосовані для творчості дітей старшого віку. Школярі краще дбають про чистоту робочого місця та навряд чи будуть смакувати матеріал для ліплення. До того ж, деталі з пластиліну без перешкод з’єднуються між собою. Тому ця сировина може знадобитись дітлахам і батькам дещо пізніше, наприклад, для створення виробів на шкільних уроках.

 

Останні повідомлення форуму