gototopgototop

7 головних проблем молодої матері

PDFДрукe-mail

Статті - Родинне життя

\7 головних проблем молодої матері

Слабкість, нездужання, втома. Місяць-півтора після пологів молода мама потребує догляду майже так само, як і її маля. Головне, щоб навколишні розуміли це. А завдання близьких - допомагати молодій мамі не тільки емоційно, але й фізично. Одного недосипання вистачило б, щоб втомитися до нестями. Але ж є ще прання, домашні обов\'язки. Звичайно, повністю розв\'язати цю проблему не вдасться, але зробити її менш болісною - цілком реально.

По-перше, потрібно навчитися відрізняти необхідне від бажаного. Можна до знемоги кип\'ятити все підряд і пропрасовувати пелюшки з обох боків. Але ж з дитиною нічого не станеться, якщо вона буде спати в пелюшці, яка пропрасована з одного боку.

По-друге, незважаючи на те що з народженням дитини сімейний бюджет зменшується, не потрібно економити на різних нововведеннях по догляду за малям. Усі ці памперси, одноразові пелюшки, гігієнічні серветки дуже полегшують життя.

І, по-третє, потрібно використовувати будь-яку можливість для відпочинку й відновлення сил. Якщо дитина заснула - не поспішайте мити посуд, а поспіть теж. Це буде корисніше не тільки для вас, але й для вашого маляти. Адже накопичена фізична втома переходить у психологічну й виражається в роздратуванні, вразливості, слізливості, апатії та поганому настрої.


Депресія

Молоду жінку, яка щойно народила дитину, охоплюють невідомі їй раніше почуття, тому її душевний стан дуже нестабільний. Через тривалі емоційні перенапруги й психологічні травми у жінки може розпочатися депресія. Молодій мамі здається, що майбутнє не обіцяє їй ніяких радостей, у голову їй приходять тільки погані думки. Жінка втрачає до всього інтерес, її працездатність різко знижується. Якщо у вас виник подібний стан, необхідно негайно звернутись до лікаря.


Одноманітність

Особливо її відчувають ті жінки, які до декрету вели активний спосіб життя й намагались самореалізуватись в професійному плані. На якийсь час про це доведеться забути, але замикатись в трикутнику \" діти-кухня-парк\" теж не можна. Домовтеся з мамою, щоб вона присвячувала вашому чаду, як мінімум, дві години на тиждень, а самі проведіть цей час поза домівкою.


Почуття провини

Часто, вибираючись кудись без дитини, жінка починає зводити себе переживаннями. Це неправильно. Адже навіть самі люблячі люди не змогли б зберегти своїх почуттів, якби постійно перебували тільки в товаристві один одного. Тому, якщо у вас з\'явилась можливість відпочити, не відмовляйте собі в цьому. Тим більше, що після повернення додому ви відчуєте ще більшу радість від зустрічі з дитиною. Почуття провини може дошкуляти, якщо дитина занедужала, а мама щось зробила не так. Але важливо розуміти, що від помилок ніхто не застрахований. Головне – зробити висновки зі своєї помилки.


Страхи, переживання

Переживання за дитину знайомо кожній матері. Воно з\'являється ще до народження й залишається на все життя. Це природнє почуття, в основі якого - любов до своєї дитини. А от усілякі необґрунтовані страхи просто мучать матусь: \"Чому малюк ще не повзає (не ходить, не говорить і т.д.)? У книзі написане, що йому вже час!\", \"Чому він такий сумний? Напевно, занедужав!\" І якщо не навчитись позбуватися від страхів зараз, надалі вони будуть дуже отруювати життя й вам, і вашій дитині. Головне - зрозуміти, що кожна дитина розвивається по-своєму, неповторно, і ваше маля зовсім не зобов\'язано набирати у вазі так саме, як дитина вашої подруги або як написано в книзі.

Постарайтесь знайти позитивний аргумент на кожен свій страх. Наприклад: син ще не пішов, тому що хлопчики починають ходити пізніше, і т.д. Важливо кожен аргумент закінчувати тим, що ваш малюк - найкращий, і ви його дуже любите.


Відносини з родичками

В молодої мами часто виникають суперечки з бабусями маляти, які, як більш досвідчені матері, намагаються нав\'язати свою думку. Якщо ви звертаєтесь за порадою до своєї мами або свекрухи, право скористатись або не скористатись цією порадою повинне залишатися саме за вами.


… і з чоловіком

Поява дитини не створює нових проблем між чоловіком і дружиною, а загострює ті, які існували ще до народження маляти. Часто молоді мами ображаються на відсутність допомоги й уваги з боку чоловіків. І в цей момент дуже важливо не приховувати образу в собі, краще разом обговорити проблеми й шукати шляхи їх розв\'язання.

За матеріалами www.mamochka.kz
Переклад Олени Гергель для www.malecha.org.ua