gototopgototop

Як влаштувати вечірку

PDFДрукe-mail

Статті - Родинне життя

Чекаємо гостей

Припустимо, у вас є велика (або просто вільна) квартира, у якій ви хочете щось таке на Новий рік організувати. Щоб усі потім довго хвалили вас за творчий підхід і ставили за приклад улаштовувачам банальних party з великою кількістю міцного алкоголю і маленькою кількістю стільців.

Найголовніше у вашій справі - це планування та увага до деталей. Отже, почнемо з...

\
Запрошення

По-перше, необхідно визначитися з кількістю і складом гостей, виходячи з метражу приміщення, персональної сумісності та інших факторів, і розіслати запрошення. В принципі, можна всім подзвонити, але запрошення - друковані або електронні - це значно приємніше. До речі, при наявності цифрової камери їх можна легко сфабрикувати особисто. Тільки заради Бога, не захоплюйтеся написами в стилі Word Art і простими фотошопними трюками!

Не знаю, як вам, а мені давно вже не смішно, коли моє обличчя пристроюють методом копі-пейсту на місце стандартного снігуркіного, не подбавши навіть про згладжування границь. На друці це виглядає, як правило, ще жахливіше. Так що, якщо сміх для вас - не головне, спробуйте такий варіант. З наявних під рукою святкових причандалів - іграшок, ялинових гілок, фруктів, свічок та іншого - складіть новорічну композицію, сфотографуйте та роздрукуйте.

Гарним тоном вважається підписати запрошення вручну, по можливості - не кострубато і з фантазією. Не забудьте вказати в ньому місце і час збору (на Заході пишуть також передбачуваний час закінчення вечірки, але наші люди, в силу особливої своєї ментальності, на таку передбачливість можуть і образитись). Якщо ви влаштовуєте щось особливе, наприклад, тематичну або маскарадну вечірку, не забудьте обмовити в запрошенні дресс-код. Також, якщо ви вважаєте, що гість повинен принести в будинок щось алкогольне на свій смак - попередьте відразу.

По статистиці, близько 25% потенційних гостей відмовляються прийти з різних причин, тому сміло запрошуйте людей з невеликим «запасом». Головне, щоб всі запрошення були розіслані приблизно в один й той же час, тоді ні в кого не буде причини думати, що він відіграє роль рака на безриб\'я.

Обов\'язково тижня за два обдзвоніть усіх, щоб з\'ясувати, хто точно прийде і з ким. Ви – господар і маєте право знати.

Частування

Ніде правди діти, у багатьох з нас Новий Рік асоціюється зі столом-трансформером, який займає левову частину приміщення і заставлений різною святковою їжею. Отож, якщо ви утомилися від такого банального розкладу, пропонуємо перетворити новорічний бенкет у фуршет. Стіл із стравами можна влаштувати де-небудь у куті, поставивши поруч стопку чистих тарілок і прибори. Плюси такого варіанту очевидні: звільняється багато місця, гості стають більш мобільними та активніше спілкуються, дами отримують можливість демонструвати ніжки, а не тільки верхню частину тулуба. Крім того, у сидячому положенні, як показує досвід, набагато легше переїсти, а тим більше - перепити. А воно нам треба?

Мінуси теж є: потрібно, наприклад, стежити, щоб із залишеного без уваги фуршетного столику не пригощалися невиховані домашні улюбленці.

Ще. Оскільки серед ваших гостей можуть виявитися вегетаріанці і ті, хто з різних причин сидить на дієті, подбайте, щоб вони не залишилися голодними. До речі, більшість вітчизняних національних салатів з французькими назвами для них неїстівні...

No smoking?

Якщо хтось із гостей палить (а таких може виявитися більше, ніж ви думаєте, тому що деякі палять «за компанію» і «коли вип\'ють»), то постарайтеся, щоб у них було місце, де вони зможуть віддаватися пагубній звичці. Особливо це важливо, якщо вдома палити у вас не прийнято. Найпростішим рішенням буде спровадити таких громадян на балкон, де стоїть попільничка і покладений малоцінний килимок.

Атмосфера і прикраси


Обов\'язково подбайте про атмосферу, у буквальному значенні слова. За допомогою ароматичних масел її можна присмачити традиційно новорічними пахощами цитрусових і хвої, тим більше - якщо ялинка у вас синтетична.

Підберіть різдвяну музику - нехай грає неголосно, але постійно, створюючи годящий випадку сентиментально-оптимістичний емоційний фон.

І заради всього святого, виключіть або сховайте в недоступне місце телевізор! Інакше в найкращому разі частина товаришів виявиться для суспільства загубленою, у гіршому - перегризеться через пульт ДУ.

Світло найкраще виключити, хоча б частково, а кімнату прикрасити гірляндами, кольоровими ліхтариками і свічами. Якщо не можете зовсім відмовитися від стандартного електричного освітлення, то вверніть у люстру лампочки меншої потужності - світло буде м\'якше та приємніше.

Також креативно можна підійти й до освітлення ванної кімнати - поставте там велику ароматичну свічу.

Перестороги

Оскільки скупчення великої кількості не цілком тверезих людей на відносно обмеженому просторі чревате інцидентами, постарайтеся звести їхню ймовірність до мінімуму. Заберіть з обідньої зони коштовний перський килим, поставте вище дорогі (у тому числі - як пам\'ять) дрібнички, тендітні вазочки та напівпрозорі порцелянові цацьки. Якщо тримаєте акваріум, сховайте подалі корм: гості чомусь дуже люблять дивитися, як рибки їдять, у результаті останні гинуть від жадібності, або доводиться міняти зіпсовану воду.

Маленькі хитрощі

Щоб гості не виглядали безглуздо в наданих вами старих капцях, нехай прихоплять із собою змінне взуття. А то неподобство, право слово.

Покладіть на помітному місці красиву гостьову книгу, і нехай кожний у ній щось напише або намалює. Побачите, скільки в людей таємних талантів!

Будьте готові пояснити, як простіше проїхати на машині до вашого будинку. Адже деякі гості запросто можуть заблудитися або звернути не туди.

Навіть якщо ви не плануєте надавати гостям постелі, приготуйте спальне місце для тих, кого зморить втома або вино. А то, дивлячись на них, інші занудяться і почнуть позіхати. Це заразно.

Якщо у відповідь на ябеду роздратованих сусідів до вас прийде міліція, відправте для переговорів найбільш тверезу і розважливу людину, яка зможе складно пояснити, що у вас все пристойно.

Happy New Year!

Переклад: Олена Гергель
Джерело: carnevale.ru