gototopgototop

Ремонт ванної кімнати

PDFДрукe-mail

Статті - Огляд та вибір товарів

Почнемо ремонт з ванної і туалету. Це хоч і найменші кімнатки в квартирі, але ніяк не найдешевші. Тому до їх ремонту тре підходити дуже відповідально.

Як завжди, починаємо з плану. А реалізацію плану з підлоги.
Дуже важливий і складний етап. Підлога повинна бути рівна і гладка, для цього можливо потрібно буде зробити чи переробити стяжку. Наступний крок - гідроізоляція. Причому ізолювати тре не тільки підлогу, а і стіни на 10-20см. А також не завадить зробити гідроізоляцію стіни, до якої прилягає душова кабіна, чи ванна.
Прослідкуйте, щоб рівень підлоги у ванній був значно нижчим, ніж у інших приміщеннях. Якщо цього не можна досягнути, то потрібно ставити високий ( до 8см ) поріг.

Наступний етап - прокладання труб. Тут існує два важливі правила. Перше - не можна для цього \"колупати\" капітальні стіни. І дуже бажано для цього використовувати спеціальний інструмент - штроборіз. Інакше в стінах можуть з\"явитись тріщини. Після монтажу труб, варто подумати про теплоізоляцію . Інакше можна отримати \"вічний\" конденсат на холодній трубі. І як наслідок - вологі стіни, грибок і т.д.

Переходимо до електрофікації. Навіть якщо на даний момент електрика в ванній Вам не потрібна, то не треба виключати можливість, що за пару місяців вам хтось подарує душову кабіну з \"прибамбасами\", чи гідромасажну ванну. Ну не \"переноску\" ж тягнути тоді? Ліпше про всяк випадок прокласти дріт і заглушити його. Варто знати, що для цього є спеціальний кабель. Розетки і вимикачі в ванній використовувати не рекомендують...Ну, але якщо дуже тре, то вибирайте \"вологозахищені\" моделі.

Наступний етап - стіни.
В першу чергу необхідно підготувати поверхню. Очищаємо стіни від фарби, якщо потрібно, знімається і шар штукатурки. Дуже суворо слідкуємо за вертикальністю стін і рівністю кутів, щоб потім не мати проблем з плиткою і сантехнічними приборами. До речі, їх рекомендується купувати після закінчення оздоблювальних робіт. Так як після ремонту розміри кімнати можуть трошки змінитись.

При підключенні сантехнічних приборів дуже важливо дотримуватись інструкції. Інакше, якщо виникнуть якісь проблеми, Вам можуть відмовити в сервісному обслуговуванні.

Не забуваємо про вентиляцію. Для цього потрібно лишити зазор внизу під дверима 1-2 см. Або ставити спеціальні двері з решіточкою.

Деякі поради, які стануть в пригоді, навіть тим, хто не збирається робити ремонт власноруч.

1.Водопровідні труби варто розташовувати, таким чином, щоб до них був вільний доступ при необхідності ремонту.

2. Коли вибираєте плитку для підлоги, не забудьте, що вона має бути не слизькою.

3. В суміщених ванних кімнатах потрібно приділити особливу увагу розміщенню унітазу. Унітаз потрібно розташовувати по можливості далі від дверей та ванної (або душової кабіни) інакше він буде виглядати не на місці. Також задумайтеся про зручність зливу, він повинен бути зручний і легко доступний. Також потрібно враховувати, що відстань, не менше 60 см перед ним і по 40см по обидві сторони від нього, дуже бажано, щоб були вільними.

4.Матеріали, які ви використовуєте у ванній кімнаті повинні бути водостійкими.

5. І двері...При ремонті і дизайні ванної кімнати упевниться, що для відкриття дверей є достатньо місця, або зробіть, щоб двері відкривалися назовні.

А також декілька порад з дизайну:
1. Щоб стеля «стала вища» для її декору необхідно вибирати більш світлі тони, ніж для стін ванної кімнати. У випадку якщо і стіни досить світлі, зробіть стелю білою.

2. Не бійтеся насичених тонів. Темний холодний колір додає простору, глибину і насиченість. Для оздоблення ванної кімнати сучасні дизайнери пропонують безліч колекцій керамічної плитки з використанням блакитного і темно-синього кольору.

3. Якщо ви хочете створити «теплу» ванну кімнату, в невеликому приміщенні краще використовувати пастельні тони, а яскраві акценти розставити за допомогою аксесуарів. Такий прийом збереже відчуття достатнього простору в результаті ремонту ванної кімнати.

4. Не варто вибирати для оздоблення ванної кімнати насичені червоні або коричневі тони - такі кольори візуально зменшать простір кімнати. Також обтяжують інтер\'єр блискучі предмети і великий малюнок. А ось прозорі матеріали і світлі тони навпаки додають приміщенню ванної кімнати «повітря».

5. Якщо ви зупинили свій вибір на мозаїчної плитці, слід добре подумати над кольором. Яскрава мозаїка може сподобатися вам на полиці в магазині, але подумайте, чи зможете ви відпочити і розслабитися в «строкатій» ванній у себе вдома.

Для «збільшення» ванної кімнати:

* При виборі плитки для ремонту ванної кімнати обов\'язково зверніть увагу на її розміри. Велика плитка (незалежно від її кольору) візуально звужує простір. Оптимальним рішенням для невеликої ванної кімнати буде плитка розміром близько 20х30 сантиметрів.

* Дуже важливим є розташування прямокутної керамічної плитки. Вертикальне розміщення плитки злегка «підніме» кімнату, а горизонтальне - «знизить» і трохи «витягне».

* Візуально розширить приміщення укладання плитки для підлоги по діагоналі.

* Нарешті, не забувайте про можливості дзеркальних інтер\'єрів - використання дзеркал неодмінно допоможе вам «збільшити» ванну кімнату, забезпечивши їй при цьому елегантну декоративність.

Спілкування