gototopgototop

Як обрати молоковідсмоктувач

PDFДрукe-mail

Статті - Огляд та вибір товарів

Ще 20 років назад лікарі в один голос стверджували про необхідність повного зціджування молока після кожного годування малюка. На сьогодні спеціалісти прийшли до висновку, що додаткове зціджування не потрібне, адже, як правило, молока у мами з’являється стільки, скільки з’їдає дитина. Однак є ситуації, коли без зціджування не обійтися. Наприклад, мама вимушена йти на роботу або навчання, а годувати малюка хоче тільки грудним молоком. Дитя народилося слабким і не має сили смоктати груди. Мамі не можна годувати дитину через хворобу, а лактацію хочеться зберегти. Молока багато, а Ваша крихітка їсть зовсім мало… Перелік можна продовжувати, але рішенням усіх цих проблем є зціджування грудного молока. На допомогу в цьому випадку прийде молоковідсмоктувач. Але як не розгубитися у різноманітті моделей та цін? Сподіваємося, ця стаття допоможе обрати той молоковідсмоктувач, який найбільше підходить саме Вам. Тож давайте розбиратися з наявними у продажу видами молоковідсмоктувачів.

Молоковідсмоктувачі можна поділити на ручні та електричні (або електронні).

огляд товарівНайпростішою моделлю є ручний молоковідсмоктувач з грушею або помпою. Такими користувалися ще наші мами. Ці молоковідсмоктувачі найдешевші, але на цьому усі їх переваги закінчуються. По-перше, при користуванні ними молоко потрапляє прямо в грушу, і його треба часто переливати у пляшечку. Грушу складно гарно промити. А отже, постає питання стерильності. По-друге, за допомогою таких молоковідсмоктувачів складно зцідити велику кількість молока, і так зване «заднє» молоко, що є найбільш поживним для малюка, не зціджується. Крім того, деякі спеціалісти взагалі не рекомендують користуватися грушевими (помповими) молоковідсмоктувачами, оскільки тривале їх використання може призвести до травмування молочних залоз. Тому подібна модель — вибір для тих мам, які збираються користуватися молоковідсмоктувачем лише час від часу для зціджувння невеликої кількості молока (наприклад, щоб полегшити стан переповнених грудей).

огляд товарів Більш поширеними є шприцеві та поршневі молоковідсмоктувачі. Вони значно зручніші у використанні. Їх ціна може значно коливатися залежно від торгівельної марки, але, в цілому, вони доступні для широкого загалу. Шприцевий молоковідсмоктувач представляє собою два циліндри, один із яких вкладений в інший. Внутрішній циліндр прикладається до грудей, а зовнішній — рухається вгору-вниз. Так створюється вакуум, завдяки якому молоко відсмоктується. Схожий принцип дії має і поршневий молоковідсмоктувач, але він складається з одного циліндра, а вакуум створюється завдяки спеціальній силіконовій діафрагмі та натисканню на ручку. Однозначними плюсами зазначених моделей є можливість регулювання швидкості та сили зціджування; портативність (їх легко взяти з собою у дорогу, на роботу тощо); безшумність. Такі молоковідсмоктувачі в більшій мірі імітують смоктальні рухи дитини, деякі моделі обладнані спеціальним силіконовим масажером, що робить їх використання комфортним та нетравматичним. З іншого боку, при використанні поршневих або шприцевих молоковідсмоктувачів можуть втомлюватися руки, якщо вони у Вас недостатньо сильні. Але, в цілому, такі моделі цілком підходять для регулярного використання. Трішки тренувань — і все піде як по маслу.

огляд товарів Найбільш дорогими є електричні та електронні молоковідсмоктувачі. Вони найбільш ефективні та потужні у своїй роботі. При їх використанні Вам зовсім не потрібно докладати зусиль для зціджування молока: просто прикладіть молоковідсмоктувач до груді і увімкніть його. Одночасно Ви можете годувати малюка з вільної груді. Мінусами електричних молоковідсмоктувачів є шум, який вони створюють при роботі, а також необхідність наявності електричної мережі. Альтернативу можуть скласти електронні молоковідсмоктувачі, що працюють на батарейках або акумуляторі. Крім цього, є універсальні моделі, які можуть працювати як від електричної мережі, так і від батарейок. Тут треба зазначити, що батарейки на молоковідсмоктувачах досить швидко сідають, а тому Вам доведеться постійно купувати нові.

Звісно, не кожна мама може дозволити собі придбати електричний або електронний молоковідсмоктувач, оскільки їх ціна кусається. Але, купуючи таку модель, Ви отримуєте не тільки надійного помічника, а й значну економію часу та зусиль. Як наслідок, Ви можете приділити більше уваги своїй крихітці. Про придбання такого молоковідсмоктувача слід подумати мамам, які планують вийти на роботу. Адже в такому випадку зціджувати молоко треба щоденно по декілька разів. Тут також треба сказати, що існують моделі електричних молоковідсмоктувачів, які дозволяють зціджувати молоко одночасно з двох грудей. Це значно економить час, але такі молоковідсмоктувачі громіздкі, а тому їх використання зручне лише вдома.

Обираючи будь-який молоковідсмоктувач, треба також звернути увагу на такі моменти:

1. Якість матеріалу. Сучасні молоковідсмоктувачі виготовляються з пластмаси. Якщо Ви бачите шви на корпусі молоковідсмотувача, щербини, подряпини тощо, краще пошукайте більш якісний товар.
2. Конструкцію та комплектацію молоковідсмоктувача: треба, щоб його було нескладно складати, розбирати та мити. Поцікавтеся, чи можна придбати запчастини для молоковідсмоктувача окремо.

Найчастіше молоковідсмоктувачі продаються з пляшечкою, яка кріпиться до нього і в яку зціджується молоко. Годувати малюка Ви можете прямо з цієї пляшечки. Тому в комплекті обов’язково має бути соска на пляшечку. Придбайте ще декілька пляшечок тієї ж торговельної марки, що і молоковідсмоктувач, і у Вас не буде жодних проблем, оскільки всі вони зможуть кріпитися до молоковідсмоктувача. Деякі виробники також пропонують у комплекті ємності для зберігання та заморожування молока. Збираєтесь створити заморожений банк свого молока про всяк випадок? Тоді подумайте саме про такий комплект.

Тепер визначтеся, як часто, де (вдома чи на роботі) Ви збираєтесь використовувати молоковідсмоктувач? Яку суму готові витратити на нього?

Визначилися? А тепер вирушайте в магазин і оберіть молоковідсмоктувач, який влаштовує саме Вас!

Джерело