gototopgototop

Вибираємо стільчик для годування

PDFДрукe-mail

Статті - Огляд та вибір товарів

огляд товарів Прийшов час Вашій крихітці спробувати прикорм. Не сумніваємося, що Ви з нетерпінням чекали цього моменту — адже готувати малюку їжу, а потім годувати його з ложечки — це так захоплює! І дитина здається такою дорослою, коли їсть ложкою з тарілки! Але, виявляється, погодувати маленького непосидька не так вже й просто: мало того, що більша частина пропонованої їжі виявляється де завгодно, але тільки не в роті, так ще й малюк весь час крутиться та норовить впасти зі стільця. Тому для годування малюків існують спеціальні дитячі стільчики для годування — вони не лише полегшують мамі складне завдання, але і дитині в такому стільчику трапезувати зручно та комфортно. А як важливо те, що у малюка тепер є своє власне постійне місце за обіднім столом! Крім того, стільчик для годування можна використовувати для розваги крихітки в той час, коли мама має справи на кухні — зараз випускаються стільчики з функцією качалки та додатковими ігровими елементами.

Вирішивши купити стільчик для годування дитини, Ви, як завжди, стикаєтеся з проблемою вибору. Ми допоможемо Вам розібратися в цьому непростому питанні, розповімо про види дитячих стільчиків для годування та їх функції, а Ви, визначивши для себе потрібні та важливі опції, легко зробите правильний вибір.

Отже, дитячі стільчики для годування бувають декількох видів.

Звичайний стільчик для годування. Це високий стілець, часто регульований по висоті, з окремим столиком, який, як правило, знімається. Такі дитячі стільчики для годування мають різноманітний дизайн і велику кількість різних опцій (докладніше про них ми розповімо трохи пізніше), тому вибрати серед них такий стілець для годування дитини, що відповідатиме всім Вашим вимогам, буде нескладно.

огляд товарів
Стільчик-трансформер зазвичай має небагато опцій, але зручний тим, що це стілець «два в одному» — при необхідності він трансформується в стілець зі столиком для ігор. Крім того, як правило, такий стілець займає менше місця, ніж звичайний, а це важливо для невеликих квартир. огляд товарів

огляд товарів Стільчик-бустер (кріпиться на «дорослий» стілець) або навісний стільчик (кріпиться безпосередньо до столу). Обидва дуже компактні, мобільні, займають мало місця. Але стільчик-бустер можна використовувати тільки на міцному стійкому стільці, бажано, зі спинкою та рівним твердим сидінням, а навісний підходить не до всіх столів. Крім того, обидва ці стільчика, як правило, розраховані на невелику вагу малюка.

Що ж важливо знати про стільчик для годування та які функції він може мати?

Основа будь-якого стільчика — його сидіння. Перш за все, воно має бути комфортним для дитини. Зручно, коли сидіння регулюється по висоті, тоді дитина зможе сидіти за спільним столом будь-якої висоти, а пізніше, коли підросте, — самостійно сідати на стілець, опущений в нижнє положення, та злазити з нього. Зазвичай сидіння дитячих стільчиків для годування має оббивку з клейонки — її легко мити, а це дуже важливо, адже оббивка дуже швидко забруднюється, але з іншого боку, така оббивка часто «парить», особливо влітку. Деякі виробники застосовують тканинну оббивку, вона не «парить», але й відпирається набагато гірше клейончастої. Нерідко на ній з'являються плями, що не виводяться, а це позначається на зовнішньому вигляді стільчика. Ідеальною можна вважати тканинну оббивку, яка легко миється або протирається, однак такі оббивки зустрічаються не часто.

огляд товарів
Усі моделі дитячих стільчиків для годування мають стільницю (часто вона є знімною), на яку можна поставити тарілочку з частуванням малюка, пляшечку або чашку з чаєм. Також, на такий стільниці малюк зможе грати або малювати. І крім того, вона є своєрідним страхувальним бар'єром, який не дозволяє крихітці випасти зі стільчика. Зручно, коли є додаткова накладка на стільницю, яка використовується суто для їжі, — після того, як крихітка поїсть, її можна зняти — і тут же готове чисте місце для гри! Таку накладку легко мити. Часто вона має додаткові заглиблення для пляшечок, тарілочок. Деякі дитячі стільчики комплектуються двома змінними стільницями.

Дуже зручною є спинка, що розкладається в декілька положень. У такому стільці для годування комфортно їсти навіть найменшій дитині, яка ще не вміє сидіти, адже навантаження на її незміцнілий хребет буде мінімальним. А якщо малюк заснув під час їжі, можна просто розкласти спинку та залишити його спати в стільчику (адже є діти, які дуже чутливо сплять, — їх непросто перенести в ліжечко, не розбудивши). Крім того, стілець для годування зі спинкою, що розкладається, можна використовувати і до того, як малюк почне їсти прикорм — найменші зможуть проводити в ньому деякий час на кухні, поки мама закінчить свої справи.

Важливо, щоб стільчик для годування мав ремені безпеки. Зараз вони, як правило, п'ятиточкові. Перевірте, щоб ремені надійно кріпилися, часто малюки швидко обривають їх. Добре, якщо крім ременів безпеки, в стільці для годування дитини є ріг між ніжок — він не дозволить дитині з'їхати вниз.

Зручно, коли у стільчика є підніжка, з регульованим кутом нахилу та висотою, тоді сидіти в ньому буде комфортно і найменшим, і більш старшим діткам.

огляд товарів
Зручні в застосуванні дитячі стільчики для годування на коліщатках. Спочатку ця опція здається непотрібною, особливо, якщо Ваша кухня невелика. Але, як показує досвід, стілець для дитини часто пересувається навіть по найменшій кухні, а іноді виникає необхідність перевезти його в іншу кімнату, де малюк буде, наприклад, малювати. Якщо стілець без коліщаток, його доведеться переносити, це важко та незручно, а інакше він може подряпати підлогу.

Стільчик для годування може мати додаткові не властиві йому опції та функції: качалку, ігрову або музичну панель, дугу з підвісними іграшками та інше. Звичайно, вони збільшують вартість стільчика, але й значно розширюють його функціональність. Наскільки це потрібно Вам і Вашій дитині — вирішувати Вам.

Сподіваємося, ми допомогли розібратися, який стільчик для годування потрібен Вам і Вашій дитині. Бажаємо Вам легкого та правильного вибору, а Вашому малюкові — смачного!

автор Ірина Заяць

Джерело