gototopgototop

Кудлате щастя

PDFДрукe-mail

Статті - Огляд та вибір товарів

Майже кожна дитина, яка мріє про домашню тваринку, обіцяє батькам доглядати за нею. Однак чи справді дитина готова прийняти її в сім’ю?

З проханням «Мамо, заведімо собаку!» рано чи пізно стикаються абсолютно всі! Немає дитини, яка б не мріяла про великого чи маленького, кудлатого чи короткошерстого, безпорідного чи породистого, але СВОГО чотирилапого друга.

І якщо мама при слові «собака» думає про регулярний обов’язковий вигул, погризені черевики, украдений зі столу сніданок і розірвані подушки, то малеча — про гордий прохід з песиком своєю вулицею, захоплення друзів, гасання по хаті за м’ячиком і качання по підлозі з перетягуванням якоїсь ганчірки.

І тому прохання отримати собаку будуть активними, завіряння в тому, що малюк буде сам його доглядати, – щирими, а крики щастя, коли втомлені батьки здадуть позиції та, врешті-решт, поступляться, будуть неймовірними. Вважається, що заводити песика варто, коли дитині виповниться рік. Тоді твариною займатимешся ти.

Якщо ж ти плануєш, щоб нею займалася малеча, тоді заводь собаку, коли дитині виповниться чотирнадцять років. У будь-якому випадку маєш бути готовою до того, що це забиратиме багато твого особистого часу та сил.

Пухнастий друг

Якщо собаку вирішено придбати для дитини, слід одразу потурбуватися про наступне:

* поговорити з дитям про обов’язки та домовитися про їхній розподіл;

* пояснити, що догляд за собакою — це не тільки прогулянки, а ще й прибирання за нею вдома, купання та догляд за шерстю, регулярне відвідування ветеринара, виховання;

* просвітити, що пес живе не так довго, як людина, що він може хворіти, загубитися або навіть загинути.

Яку породу обрати

Якщо це все не налякало дитину — сміливо приступай до вибору породи майбутнього друга. Дуже важливо обрати слухняного та врівноваженого чотирипалого, адже він буде виховуватися тим, кого ще самого слід виховувати.

Для молодих собаководів ідеально підійдуть такі породи: німецька чи східноєвропейська вівчарки, ердельтер’єр, колі, різеншнауцер, боксер, міттельшнауцер, доберман, спанієль, такса, сетер, лабрадор, пудель, голден ретривер чи безпородні собаки.

Найкраще, якщо господар і пес будуть тренуватися в досвідченого кінолога — він навчить їх розуміти одне одного. Однак якщо такого немає — згодиться книжка про виховання конкретної породи.

Бабусі та дідусі — погані помічники у вихованні собаки. Вони розпещують його так само, як і онуків.

Слухняність має вироблятися, перш за все, не покаранням, а позитивним підкріпленням (їжа, іграшка, похвала) — це знижує ймовірність того, що юний собаківник виростить неврівноважену та нервову тварину.

Слід пам’ятати про те, що собака завжди правильно відчуває соціальний статус людини, тому жодна дитина не стане для нього домінантом чи вихователем, лише другом і помічником батьків.

Собака — це додатковий клопіт, але й додаткова радість для всієї сім’ї. Зауваж, твоя дитина буде людянішою завдяки цій істоті.

Журнал «Пані»

Спілкування