gototopgototop

Як правильно вимірювати базальну температуру

PDFДрукe-mail

Статті - Репродуктивне здоров'я і планування вагітності

345Зранку, у той самий час щодня, з 6 до 8 (залежно від пори року), не встаючи з ліжка (звичні нічні підйоми не рахуються, важливо не вставати безпосередньо перед вимірюванням), 5 хвилин ртутним градусником у прямій кишці на глибині приблизно 5 см. Із градусником можна заснути, він випаде й буде тримати рівень температури, поки ви не прокинетесь.

Результати записуються в колонки: дата, день циклу, БТ, особливі обставини (інший час вимірювання, незвичні нічні підйоми, статеве життя напередодні, менструація, нездужання, головний біль, порушення стулу, підйом загальної температури тіла, прийом ліків (крім щоденних - вітаміни).Не можна вимірювати базальну температуру в роті, у піхві, електронним градусником.
Електронний градусник, крім того, що може непередбачувано помилятися, занадто чутливий, і якщо Ви будуєте графік, коливання будуть сильно виражені й Ви засмутитесь, побачивши "паркан" замість правильної БТ .
Базальна температура - це температура крові сплячого організму. Звичайно її можна вимірювати й у піхві, й у роті, й під пахвою, з огляду на різницю температур на шкірі й слизових. Але тільки в прямій кишці вона міняється циклічно, залежно від функції яєчників (а саме її ми хочемо визначити, вимірюючи БТ) - гормони, синтезовані яєчниками, відтікають по яєчникових венах і створюють циклічні коливання БТ. Завдяки особливостям кровопостачання яєчників, ці циклічні коливання вловлюються тільки ректально. Іноді вони настільки виражені, що визначаються й при вимірюванні температури тіла в іншому місці, іноді навіть загальна температура тіла під пахвою міняється циклічно - але це не правило й відбувається не завжди, на ці дані не можна орієнтуватися в такій делікатній справі, як визначення овуляції - це всього лише вимірювання температури тіла. А визначення овуляції засноване на вимірюванні базальної ректальної температури, тобто температури крові в яєчниковій вені. Не витрачайте час даремно. Якщо немає можливості або бажання вимірювати саме ректальну температуру, не вимірюйте БТ взагалі. Є інші, більш об'єктивні методи визначення овуляції.