gototopgototop

Як підвищити фертильність

PDFДрукe-mail

Статті - Репродуктивне здоров'я і планування вагітності

im_20140302113847_17259Молоді подружжя рано чи пізно замислюються про планування сім'ї і народження дітей. Однак проходять місяці, роки, а довгоочікувана вагітність так і не настає ...

Якщо обоє з подружжя здорові, то причиною відсутності вагітності може бути низька фертильність. У такому випадку ситуацію можна скоригувати простими і доступними способами, не вдаючись до медичних препаратів. Отже, давайте поговоримо про те, як швидко і ефективно підвищити фертильність.

Слово «фертильність» дослівно перекладається як плодючість, родючість. Таким чином,  фертильність означає здатність організму до зачаття дитини. На зниження фертильності впливає безліч факторів , серед них найбільш негативну дію мають:

- паління ;

∙ алкоголь ;

∙ поганий сон ;

∙ захворювання сечостатевої системи;

∙ гормональний дисбаланс ;

∙ неправильне харчування , нестача вітамінів ;

∙ особливості способу життя .

Як підвищити фертильність?

Щоб підвищити фертильність , достатньо слідувати деяким порадам.

Позбавлення від шкідливих звичок

Всі знають , що зловживати алкоголем не можна, і особливо це небезпечно для жінок. Доведено, що у жінок, які часто вживають алкоголь, фертильність знижена більш ніж в 2 рази! Що ж стосується чоловіків, алкоголь згубно впливає на якість сперматозоїдів. Не менш небезпечна для зачаття здорових дітей і така шкідлива звичка, як паління Нікотин негативно впливає на рухливість сперматозоїдів у чоловіків і знижує здатність імплантації ембріона в матці у жінок. Таким чином, щоб підвищити фертильність,  чоловік і жінка повинні відмовитися від шкідливих звичок за кілька місяців до передбачуваного зачаття.

Спосіб життя і спорт

Підвищить фертильність і помірне фізичне навантаження, але тут важливо дотримуватись балансу, так як надмірні фізичні навантаження призводять до зворотного результату .

Для жінок найбільше підійде ходьба,  аеробіка і йога. Особливо корисні довгі піші прогулянки на свіжому повітрі, можна в швидкому темпі - крім того, що поліпшується кровотік в матці, знижується стрес. А стрес - це ще один фактор, що впливає на фертильність.

Значно знизити фертильність можуть недосипання і сон в надто світлому приміщенні,  так як під час нормального сну ( в призначені години і в темному приміщенні ) виробляється гормон лептин. Здавалося б, при чому тут це? Але, як з'ясувалося, жінкам з низьким показником даного гормону набагато частіше ставлять діагноз «безпліддя».

Необхідно стежити і за масою тіла - низька фертильність спостерігається як у огрядних людей, так і у тих, чия маса тіла недостатня. Все це призводить до гормонального збою.

Харчування і корисні продукти

Не таємниця - те, що ми їмо і п'ємо, впливає на весь наш організм, самопочуття і життєдіяльність . Так і з фертильністю : є продукти, що підвищують здатність до зачаття , а є - навпаки, знижують можливість зачати дитину.

Продукти, що містять нітрати,  барвники, консерванти, пестициди, ГМО призводять до зниження фертильності як у жінок, так і у чоловіків. Звичайно, у сучасному світі неможливо харчуватися тільки «правильними» продуктами,  але відмовитися при плануванні вагітності від фастфуду, газованої води і напівфабрикатів все ж таки варто.

А ось що стосується кави - ​​це дуже цікавий продукт, адже жіночу фертильність він знижує, а чоловічу, навпаки,  підвищує. Так, у жінок, які випивають в день 2 чашки кави, здатність до зачаття знижується в 1,5 рази, а у чоловіків,  які випивають таку ж кількість кави - підвищується ! Причому у чоловіків, що п'ють каву, фертильність вище,  ніж у тих,  хто відмовився від кофеїну.

Жінкам же рекомендується пити зелений чай - він містить антиоксиданти, що позитивно впливають на весь організм. Більше того, жінки, що  регулярно п'ють зелений чай в 2 рази рідше за інших стикаються з безпліддям. Але зловживати теж небажано, так як зелений чай перешкоджає засвоєнню фолієвої кислоти. А цей вітамін просто незамінний для жінок, які планують вагітність. Тому пийте не більше 2 чашок зеленого чаю на день.

Не забуваємо про чисту воду з лимоном ! Чому? По-перше, лимон забезпечить вас вітаміном С, а по-друге, лимони допомагають зробити середовище піхви більш лужним,а значить,  менш ворожим до сперматозоїдів .

Також жінкам, охочим швидко завагітніти,  потрібно на початку циклу вживати  соєві продукти (вони наближають і підсилюють овуляцію), а ось у другій половині циклу від них краще відмовитися.

Інтимна сфера життя

Важливе значення має і інтимне життя.. Наприклад, підвищити фертильність допоможе інтимна близькість, яка відбувається 2-3 рази на тиждень. Перерва в кілька днів потрібна для того, щоб відбулося оновлення сперми,  а значить, збільшилася кількість життєздатних сперматозоїдів і підвищилися шанси на зачаття .

Також бажаючим скоріше стати батьками необхідно відмовитися від використання лубрикантів. Лікарі стверджують, що всі лубриканти (і навіть природні мастила,  такі, як слина ) значно погіршують рухливість сперматозоїдів,  перешкоджаючи їх просуванню через піхву і запліднення . Тому на час планування вагітності відмвтеся від усіх лубрикантов .