gototopgototop

Чи готові Ви до планування вагітності?

PDFДрукe-mail

Статті - Репродуктивне здоров'я і планування вагітності

планування вагітності Життя сучасної жінки зобов'язує встигати скрізь і всюди: навчання, робота, кар'єра ... Думки про дитину в подібній гонці за успіхом і реалізацією, як правило, відходять на дальній план. Якщо ж до цього додати ще один факт: іноді жінкам з причини повної зайнятості просто ніколи займатися особистим життям, вибирати гідного претендента на руку і серце, потенційного батька для свого майбутнього чада, то планування і народження дитини затягується ще на невизначений термін.

Проте діти все ж таки можуть з'являтися на світ незалежно від нашого бажання, рано чи пізно, до, після або взагалі поза шлюбом. Хтось із батьків підходить до цього питання більш відповідально, інші пускають все на самоплив. У кого-то вагітність протікає легше, комусь приносить чимало проблем. Але в будь-якому випадку вагітність - це серйозне випробування для жіночого організму. Благополучний вихід і здоров'я майбутньої дитини залежить від фізичного та психічного стану жінки до зачаття і в процесі виношування. Цей складний, неповторний і дивовижний етап життя майбутньої матері вимагає від неї усвідомленості, відповідальності і, відповідно, готовність відмовитися від багатьох звичних спокус.

Підготовка до вагітності важлива в першу чергу тому, що в даний час далеко не кожна з нас може похвалитися бездоганним здоров'ям. За словами фахівців, в останні роки від 35-ти до 65-ти відсотків новонароджених з'являються на світ хворими або мають відхилення в розвитку. 10-20% пар безплідні, а у третини з них лікування виявляється безрезультатним. Знаючи про якісь недуги, спадкових чи набутих захворюваннях, легше підстрахуватися і убезпечити себе заздалегідь, ніж ризикувати під час виношування малюка.

Спосіб життя, харчування, умови праці, відпочинку і т.д. - Все це під час вагітності потребує перегляду. Перш за все це стосується шкідливих звичок ...

Всім відомо, що куріння призводить до раку легенів, хвороб серця і багатьох інших серйозних захворювань. Для вагітної жінки воно небезпечне удвічі. Чадний газ, який утворюється під час куріння, зменшує концентрацію кисню в організмі. Плід у цьому випадку відчуває гіпоксію (нестачу кисню), а в його кровотік потрапляє нікотин. У курящих жінок часто народжуються маловагих діти, трапляються передчасні пологи, викидні, порушується функціонування плаценти аж до її відшарування.

Оптимальний варіант для жінки - кинути палити за рік-півроку до зачаття. Саме такий термін потрібен для того, щоб організм повністю відновився від шкідливого впливу нікотину. Чоловікові досить відмовитися від паління за 3 місяці до передбачуваного зачаття.

Відмовитися від алкоголю обом батькам краще за все не пізніше 3-х місяців до зачаття. Хоча натуральне червоне вино в розумних кількостях вживати не забороняється. Особливо небезпечний алкоголь між 14-м і 55-м днем після зачаття, тому що саме в цей період між плодом і організмом матері встановлюється міцний зв'язок.

Непомірне вживання алкогольних напоїв вагітною жінкою призводить до розвитку вродженого алкогольного синдрому плоду, грубим пороків його розвитку, сповільненого росту і надалі - до затримки розумового розвитку. Зауважу, що до цих пір не встановлена точна доза алкоголю, безпечна для майбутньої дитини. У першому триместрі вагітності, коли відбувається органогенез - закладка органів і систем організму малюка, прийом алкоголю варто взагалі виключити. На більш пізніх строках фахівці радять обмежувати прийом алкогольних напоїв до одного-двох разів на тиждень.

грудне вигодовування Ще більшу небезпеку для нормального перебігу вагітності роблять наркотики . Описувати всі наслідки, які можливі в результаті їх вживання, думаю, не варто. У тих, хто дійсно хоче дитини, чекає його появи на світ і мріє стати для свого малюка самими кращими батьками, щоденно даруючи йому любов, турботу і ласку, не виникне навіть і думки спробувати щось подібне ...

Якщо Вас не полишає сумнів, чи готові Ви до поповнення сімейства, то відповідайте чесно на питання: в чому саме полягає Ваше бажання мати дитину ...

- Хочу, тому що потім може бути пізно

- Хочу, щоб родина стала міцнішою

- Хочу, так як у всіх подруг вже є діти

- Хочу, так як на роботі одноманітність, нудьга і відсутність перспектив

- Хочу, щоб позбутися від самотності ...

Цей список можна продовжувати нескінченно. Головне, друзі, щоб за будь-яких варіантах відповідей домінуючим був один: хочу, тому що готова як фізично, так і морально СТАТИ МАМОЮ ! Якщо він є - вперед!

Всім бажаю успіху в будь-яких починаннях, віри в свої сили, міцного здоров'я та здійснення всіх бажань. Будьте, друзі, успішними, і нехай поява на світ малюка буде для Вас великою радістю і щастям!

http://lifetrees.ru