gototopgototop

Ваше замовлення лелеці

PDFДрукe-mail

Статті - Репродуктивне здоров'я і планування вагітності

 

У всі часи люди намагалися вплинути на природу і народити дитину певної статі, частіше за всього хлопчика. Спроби ці в 50% випадків опинялися «успішними». Пізніше було доведено, що це і є природний розподіл статі. Природа виявилася хитрішою за людину.

plan1Відзначимо спершу, що тема ця останнім часом надзвичайно популярна. Мало знайдеться засобів масової інформації, які обійшли її своєю увагою.
Спробуємо хоч якось систематизувати накопичену інформацію. Існують два підходи до цієї проблеми. Саме підходи, а не методи, хоча в популярній літературі вони так і називаються. Отже, природний підхід до планування статі, тобто без використання медикаментів і спеціальних методів. В рамках цього підходу пропонується безліч ідей.

Дієтичний метод
Дієта - для хлопчиків - переважання іонів калія і натрію, мало іонів кальцію і магнію. Продукти - м\'ясо, картопля, ковбаса, боби, персики, копченина і т.п. Для дівчаток - багато іонів кальцію і магнію, мало калія і натрій – молочні продукти, зелень, виключити всяку копченину і ін. Дієти дотримуються з початку менструального циклу до передбачуваного зачаття.


Співвідношення жіночого циклу і циклу Місяця.


Існують шість чоловічих і шість жіночих сузір\'їв (знаків зодіаку), які перетинає Місяць протягом свого 29-добового циклу (у кожному сузір\'ї Місяць находится близько 2,5 діб). Якщо під час зачаття місяць знаходиться в жіночому знаку зодіаку, то буде дівчинка, якщо в чоловічому — то хлопчик. В принципі, деякі статистичні дані це підтверджують, але їх поки що недостатньо, щоб визнати цей підхід науковим. Розрахунки ускладнюються необхідністю точно знати час овуляції, а також не тільки день, але і годину народження жінки, інакше вірогідність помилки велика настільки, що гра не варта свічок.

Залежність статі дитини від характеру матері

«Сильні жінки народжують хлопчиків». У цьому варіанті характер жінки надає вирішальний вплив на стать її дитини. Чим рішучіше і енергійніше жінка, тим більше вірогідність того, що вона народить сина. У жінок з поступливим, м\'яким характером, навпаки, швидше за все, народиться дочка. Даний факт пояснюється впливом гормонів. У організмі жінки-лідера, мабуть, міститься більша кількість чоловічого гормону тестостерона. Це, у свою чергу, може впливати на оболонку яйцеклітини або на слизисту оболонку матки, так що переважно пропускаються сперматозоїди з Y-хромосомами або ж краще імплантуються запліднені яйцеклітини хлопчиків.

Залежність статі малюка від ступеню бажання матері або батька.

Тут ідей багато, і різних, які деколи мають з однакову передумову, але прямо протилежних за прогнозом. По-перше, якщо у момент зачаття пристрасть сильніша у жінки, то буде дівчинка, якщо у чоловіка — то хлопчик. Це пояснюється відповідним гормональним викидом. Згідно з іншою теорією виходить, що жіноча пристрасність і народження дівчинки — несумісні речі. Передбачається, що у жінки під час оргазму відбувається викид лугу, який хоч і не зовсім нейтралізує сперматозоїдів з жіночими хромосомами, проте сприяє сперматозоїдам з чоловічими хромосомами.

Інша методика заснована на зв\'язку статі дитини з особливостями сексуальної поведінки його батьків.

Так періоди стриманості сприяють народженню дівчаток, а при «частих» статевих актах частіше на світло з\'являються хлопчики. Результат забезпечується статевою активністю чоловіка, а точніше — частотою його статевих актів за певний проміжок часу. При їх інтенсивності висока вірогідність народження хлопчика. Якщо ж подружжя тривалий час стримуватиметься, швидше за все, у них народиться дівчинка. Чоловік стримується від соїтій, сперма не виділяється. У організмі вважається що виробляються два види антитіл: до сперматозоїдів, що несуть хромосому Х і особливо хромосому Y. Виходить, що якщо чоловік «постить», у його Х-сперматозоїдів більше шансів проникнути в організм жінки, оскільки Y-сперматозоїди блокуються антитілами. Таким чином, після стриманості батьки, швидше за все, «отримають» дівчинку. Але при цьому автори методики рекомендують сісти на певну дієту і попити спеціальні збори лікарських трав. Знову ж таки робиться обмовка, що батьки не повинні настроюватися на певний результат, щоб у разі невдачі «не завдати шкоди дитині».

Співвідношення віку матері у момент зачаття і пори року впливає на стать дитини (старокитайський метод)

Існує так звана «Старокитайська таблиця визначення статі майбутньої дитини». Таблиця була захована в храмі біля Пекіна 700 років тому. В даний час оригінал знаходиться в Інституті наук в Пекіні. Користуватися таблицею просто — потрібно сумістити вік матері під час зачаття (вертикаль) з місяцем зачаття (горизонталь). (Ж — жіноча стать; М — чоловіча стать).

Таблиця №1

tab1


Співвідношення місяців народження матері і батька визначає стать дитини (японський метод).


Приклад: чоловік народився в червні, а дружина в жовтні. Для цього випадку по таблиці 2 на перетині місяця народження дружини і місяця народження чоловіка знаходимо цифру 6, яка відповідає номеру стовпця в таблиці 3. Далі по графіку визначаємо місяць, найбільш сприятливий для зачаття хлопчика (жовтень) або дівчинки (серпень).

Співвідношення віку батьків впливає на стать дитини.

Згідно статистичним дослідженням британських вчених, а також історичним даним в шлюбі, де чоловік старший за дружину, значно вірогідніше народження первістка-хлопчика, а в сім\'ї, де дружина старша за чоловіка, навпаки — першою має більше шансів народитися дівчинка. Ця закономірність розповсюджується тільки на первістків. Отже чоловікам, пристрасно охочим мати сина, слід вибирати собі молоду дружину, а жінкам, що мріють про дочку, має сенс шукати отця своїй дитині серед чоловіків, молодших за віком.


Залежність статі від циклу крові матері і батька.


Крім того, існує методика розрахунку статі дитини за віком батька і матері на момент зачаття, заснована на «циклах оновлення крові», яке, як передбачається, відбувається у жінки один раз на 3 роки, а у чоловіка один раз на 4 роки. Якщо протягом життя у кандидата в батьки була інша крововтрата (операція, пологи, донорство), розрахунок ведеться від неї. Чия кров «новіше» на момент зачаття, такої статі і народиться дитина. Існують різночитання і тут: початковий розрахунок циклів оновлення крові пропонується відлічувати то від народження майбутнього батька і матері, то від моменту їх зачаття. Отже всяких «а якщо...» і в даному випадку виникає предостатньо.

Планування статі з використанням терміну овуляції, мабуть, єдина ідея, гідна називатися методом планування, оскільки має під собою достатньо серйозну наукову основу.

Таблиця №2

tab2

По-перше, протягом тридцяти років в різних країнах проводилися дослідження з метою вивчення залежності між днем соїтія (до, в день або після овуляції) і статью дитини. Сперматозоїди з Y-хромосомою рухаються швидше, але менше живуть. Якщо статевий акт відбувається у момент овуляції, то Y рухаються швидше, першими опиняються біля яйцеклітини і вірогідність народження хлопчика вища. Якщо статевий акт відбувається до овуляції, то Y вмирають, і у момент овуляції біля яйцеклітини опиняються Х, тоді вірогідність народження дівчинки вища. При 28-денному циклі овуляція відбувається на 14-15 день.
Таким чином, основне завдання полягає в якомога точнішому визначенні дня овуляції. Для цього існують декілька методів, які можна використовувати в домашніх умовах, всі вони дають лише приблизні результати, але шляхом сумісного використання декількох методів одночасно можна добитися кращих результатів.

Календарний метод.

Овуляція наступає приблизно в середині ідеального циклу (28 днів). Якщо цикл більше або менше або не є регулярним, розрахунки ускладнюються або стають приблизними. Таким чином, метод краще використовувати у поєднанні з іншими.

Таблиця №3

tab3

Вимірювання базальної температури.


Базальна температура — це температура тіла в стані спокою. На початку циклу температура у більшості жінок тримається на рівні нижче 37°С. Відразу після овуляції (приблизно через добу) температура підвищується і залишається підвищеною в порівнянні з першою половиною циклу майже до менструації. Підвищення температури викликано гормоном жовтого тіла — прогестероном. Різниця між температурою до і після підйому складає приблизно 0,2— 0,5 °С. Так вона тримається напротязі 11—16 днів, що складає тривалість другої фази менструального циклу. Вимірювання базальної температури проводять одним і тим же медичним термометром, вранці, безпосередньо після пробудження, не встаючи з ліжка. Вимірювання необхідно проводити в один і той же час, вводячи термометр на глибину 4—5 см. Дані вимірювання температури наносять на графік, по вертикальній осі якого відкладається температура, а по горизонтальній — день менструального циклу. У багатьох жінок при ретельному веденні графіка базальної температури можна виявити, що перед підйомом температури спостерігається короткий її спад. По цьому методу моментом овуляції вважається час до підвищення базальної температури або між спадом і початком її підйому. Для використання даного методу для планування статі необхідно заздалегідь, протягом декількох місяців будувати графіки базальної температури, аналіз яких дасть можливість в наступних циклах точніше передбачати день овуляції. Слід також мати на увазі, що є багато сторонніх чинників, які можуть перешкодити точному визначенню базальної температури: хвороба, порушення сну, ліки, сильні емоції, навіть їжа, напої і зміна навколишнього середовища.

Ще одним методом непрямого визначення дня овуляції є спостереження за виділенням слизу з каналу шийки матки. Максимальне виділення слизу пов\'язане з різким підвищенням рівня естрогену і співпадає з моментом овуляції.


Одним з найбільш інформативних методів визначення дня овуляції є використання спеціальних домашніх тестів для визначення рівня лютєїнізуючого гормону (ЛГ) в сечі.
Овуляція відбувається приблизно через 16 — 28 годин після першого позитивного результату аналізу. Тести починають проводити двічі в день, за п\'ять-шість днів до передбачуваної овуляції. Визначення припиняють після того, як отримають перший позитивний результат. Для контролю можна відразу ж провести ще один тест. Найзручніше і інформативне використання тестів на ЛГ спільно з вимірюванням базальної температури.

Штучні методи планування

Цей підхід до проблеми — чисто медичний, оскільки можливий тільки при екстракорпоральному заплідненні (коли яйцеклітина витягується з організму матері, а сперма береться у батька і всі подальші маніпуляції проводяться «в пробірці»; запліднена яйцеклітина, або ембріон людини, підсаджується в матку), або штучною інсемінацією(сперма поміщається в матку через зонд, запліднення відбувається природним чином), або ж вимагає складних медико-генетичних досліджень ембріона в матці. Відбір може відбуватися або на стадії сперматозоїда, або на стадії яйцеклітини. Проте навіть за кордоном ці методи застосовуються майже виключно за медичними показаннями. У деяких країнах законодавчо заборонено сортувати сперму в цілях планування статі.

PS.

Ще, згідно статистики, у вас більше шансів народити хлопчика, якщо ви плануєте народити перший раз або вам не більше двадцяти років. Говорять, існує також і генетична схильність до дитини тієї або іншої статі. А якщо заглибитися в народні прикмети, то якщо в ніч зачаття під подушкою лежала сокира — народиться дівчинка, молоток — хлопчик.