gototopgototop

Обираємо найкраще молоко для малюків

PDFДрукe-mail

Статті - Здоров'я наших дітей

97995850Для кожної мами малюк – найголовніше і найцінніше у житті, а тому кожна прагне обрати для своєї крихітки все найкраще і з усіх сил намагається бути найкращою в світі мамою: влаштовує веселі свята, купує модний одяг, обирає іграшки, особливу увагу приділяє вихованню і харчуванню. Погодьтеся, від якості і корисності їжі у першу чергу залежить правильний розвиток малюка, його хороше самопочуття і прекрасний настрій. Особливе місце у раціоні кожної дитини займає молоко, адже без нього аж ніяк не обійтись. От тільки молоко має бути якісне, корисне і безпечне. Де ж можна сьогодні знайти таке? Давайте шукати разом!

Базарна історія

Виростивши наших мам, татусів, а нерідко і нас у інші часи, бабусі й досі свято вірять у те, що за найкращим молоком – найнатуральнішим та найкориснішим – слід вирушати на базар. Але чи так це насправді? Не зовсім. Пам’ятайте, що купувати молоко для малюка на базарі – це завжди ризик. Багато з тих, хто продає таке молоко, не має власних корів, а лише реалізує придбану в інших продукцію. Це означає, що вони продають «мікс» молока від різних корів – везти на ринок молоко після кожного доїння однієї корови просто не вигідно. Де і як це молоко зберігають до того, як воно потрапило на ринковий прилавок, – це теж питання. Та навіть якщо ви кілька років поспіль ходите до однієї і тієї ж перевіреної бабусі, яка продає молоко власної корови і нічого до молока не додає, ризик все одно залишається. Адже бабуся може й не здогадуватись, що поле, на якому тварина пасеться, оброблюють якоюсь «хімією». Чи підете ви на такий ризик, коли мова йде про вашу дорогоцінну дитинку?

Вважаєте, що кип’ятіння базарного молока гарантує безпеку продукту? І це не зовсім так. Мікроби, звісно ж, помруть, а от їхні залишки та спори у молоці залишаться. Що ж до питання корисності такого продукту, то кип'ятіння молока в домашніх умовах вбиває не лише мікроорганізми, але й руйнує корисні елементи – на виході ви отримуєте продукт, природна користь якого нейтралізована. Не забувайте і про те, що базарне молоко дуже жирне – тендітна травна система дитини до такого ще не готова.

Молоко з заводу

12846868А от дитяче магазинне молоко – це зовсім інша історія. Вимоги до такого продукту пред’являються найсуворіші. По-перше, на спеціалізовані підприємства, що виробляють продукти для малечі, привозять екологічно чисте молоко найвищої якості, стандартизоване і сертифіковане для використання у виробництві саме дитячих продуктів. По-друге, на підприємстві його зберігають за належних умов – як з точки зору температури, так і санітарно-гігієнічних умов. Перед тим, як потрапити до цеху, молоко ретельно перевіряється у лабораторії. Перевіряється, так би мовити, з пристрастю – стандарти якості на заводах дитячого харчування дуже і дуже високі. Молоко, що пройшло контроль, охолоджується і направляється на очистку – з молока видаляються не лише мікроби, а й їхні залишки – найдрібніші частинки бактерій і спор. А ще завдяки сучасним технологіям молоко набуває потрібного відсотку жирності – від 3,2% до 3,5%. Всі ці процеси відбуваються за умов абсолютної стерильності – все обладнання ретельно перевіряється і миється! А ще на кожному етапі спеціальна лабораторія перевіряє дитяче молоко на якість та харчову безпеку. Тобто, на виробництві мікробам та бактеріями не залишають жодного шансу – на вищому рівні і сировина, і технології, і гігієна. Аби гарантувати якість і безпеку дитячого молока поза заводом, продукт розливають у спеціальні «розумні» герметичні картонні пакетики Тетра Пак, які надійно захищають продукт від негативного впливу таких зовнішніх факторів, як ультрафіолет, кисень, тепло, не пропускають з зовні сторонні запахи. Такий бар’єрний ефект досягається завдяки унікальній структурі пакету – шість шарів з трьох різних матеріалів: картону, фольги та харчового поліетилену. Високі технології виробництва та упаковки дозволяють зберегти всю користь та свіжість натурального продукту і герметично ізолюють його від усього, що може вплинути на його якість. Тож смак, користь та безпека молока для найменших та найвимогливіших споживачів – наших малюків – гарантовані.

Вибір завжди залишається за мамами. Тож, добре зважте всі «за» та «проти» та повною мірою усвідомте свою відповідальність за здоров’я та життя маленької людини.