gototopgototop

Щеплення для першокласника: що потрібно знати

PDFДрукe-mail

Статті - Здоров'я наших дітей

Ірина СиBustrics_1чова, обласний дитячий імунолог Управління охорони здоров'я Дніпропетровської області

Незабаром багато малюків вперше в житті почують шкільний дзвоник. І ваш, вже доросліший карапуз з портфелем за спиною з головою порине в майже доросле життя. Підготовка до школи - важливий і відповідальний крок для всіх батьків. Але як підготувати здоров'я дитини і захистити його від можливих хвороб?

Згідно із Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", прийом дитини до школи дозволяється за наявності довідки лікувально-профілактичної установи. Документ видається на підставі медичного огляду дитини. Лікар повинен підтвердити, що у дитини немає протипоказань для перебування в дитячому колективі, що вона не була в контакті з хворими, і що маляті зроблені всі необхідні за віком щеплення. За графіком вакцинації, дитина 6 років перед відвідуванням школи повинна отримати такі щеплення:

• проти поліомієліту (краплі для прийому всередину);

• проти дифтерії та правця (у складі 1 вакцини);

• проти кору, краснухи та паротиту (у складі 1 вакцини).

Bustrics_girlДодатково дитині можна зробити щеплення від ще однієї небезпечної інфекції - кашлюку.
Кашлюк - це інфекційна хвороба, яка супроводжується сильним спазматичним кашлем, передається повітряно-крапельним шляхом. Якщо не проведені профілактичні щеплення, імовірність зараження досягає 90%.

Саме тому так важливо зробити щеплення вчасно. Вакцинація проти кашлюку відноситься до рекомендованих щеплень, комбіновану вакцину для ревакцинації від кашлюку, дифтерії, правця батьки можуть придбати за власні кошти.__

Перед вакцинацією обов'язковою є консультація батьків з лікарем. Щеплення виконують після обов'язкового медичного огляду, а також після отримання згоди батьків. Приймаючи рішення, важливо, щоб батьки розуміли всю відповідальність за ті серйозні наслідки, які можуть стати загрозою для життя дитини внаслідок хвороби. І разом з тим, кожна дитина має право бути захищеною від небезпечних інфекцій, щоб рости здоровою і щасливою.

У матеріалах використані ілюстрації, які є гіпотетичними образами і не мають на увазі, що зображені моделі піддавалися медичному втручанню.

Інформація підготовлена ​​за сприяння ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна».


BSTR/11/UA/16.07.2013/7663