gototopgototop

Джерело дитячого здоров'я

PDFДрукe-mail

Статті - Психологія дитинства

kids2Коли ми думаємо про найголовніше своєї сім'ї, своєї нації, своєї країни, у голову приходить частіше за все одне слово - діти. Які вони - наші діти, яке у них здоров'я, яке майбутнє чекає на них, а отже, і наше суспільство. Ми запрошуємо читачів до розмови, деколи непростої, але необхідної.

Питання здоров'я тісно пов'язане з моральністю, традиціями, і нашим ставленням до них. Сьогодні бесіду про це ми починаємо з лікарем-педіатром із 25-літнім стажем, Наталією Ведмедевою. Її багатий досвід, допоможе нам дізнатися про істотні, але, часом, неочевидні причини нездоров'я дітей.

- Не могли б Ви нам розповісти, чи змінилися діти за роки вашої практики?

- Так, я б сказала, що змінилися не тільки діти, але і їхні батьки. З'явилося більше молодих матерів, психологічно не готових виховувати дитину. За останні 10 років з'явилося більше гіперактивних дітей, а також простежується інша протилежність - стали значно більше дітей інертних і пасивних, що, на мій погляд, пов'язане з багатьма проблемами».

- А як проявляється ця гіперактивність, і чи не небезпечна вона для подальшого розвитку дитини?

- У таких дітей дуже нестійка психіка, вони емоційно лабільні, не завжди адекватно реагують у різних ситуаціях, їм важче концентруватися на якійсь одній справі, вони непосидючі й важковиховувані. Ці діти часто потребують медично-педагогічної корекції.

Синдром підвищеної збудливості або гіперактивності не є захворюванням. Але, якщо своєчасно не звертати увагу на нервово-психічний стан дитини, то згодом це може негативно вплинути на формування характеру, здатності адаптації до життя, появі агресивності й неврозів дитячого віку».

- Як ви вважаєте, які причини цього явища?

- Тут може бути кілька причин, в т.ч. пов'язаних із здоров'ям жінки, вагітністю і самими пологами. Тепер у більшості жінок вагітність протікає з ускладненнями. Це пов'язано з впливом екології, нераціональним харчуванням, гіподинамією, із курінням та іншими шкідливими звичками майбутньої матері, а також із її ослабленим здоров'ям.

Майже кожна вагітна жінка страждає на яке-небудь соматичне захворювання, або вагітність протікає із загрозою переривання і токсикозом. Однією з головних причин слабкості нинішнього дітородного покоління став у корені неуцький, протиприродний підхід до допомоги породіллі в радянські часи.

- А в чому це проявлялося?

- Наприклад, пуповина обрізалася відразу після народження. Природою передбачено, що для кращого проходження по родових шляхах у момент пологів дитина викидає в плаценту частину крові з гормонами, біологічно активними речовинами та іншими, корисними для життєдіяльності і здоров'я дитини, речовинами, і через деякий час після народження все це повертається в її організм через пуповину. З цього стає зрозуміло, чому така ефективна плацентарна косметологія. Дитина ж у результаті ставала ослабленою, і їй згодом було потрібно більше зусиль для відновлення.

Більш того, дитину відразу відносили від матері, позбавляючи при цьому відчуття материнської аури захисту й любові. Так у дитини важче проходила адаптація до навколишнього, незнайомого для нього світу, формувався страх, який з віком часто породжував різні стійкі психологічні патології.

Перший раз новонародженого прикладали до грудей матерів не раніше ніж через 6 годин, а то і пізніше. Таким чином, дитина була позбавлена можливості отримання повноцінного молозива, необхідного йому в перші години життя. Згодом ці діти самі стали батьками.

- Так, виходить, що все покоління виявилося ослабленим?!

- Так, випливає такий висновок. Наше сучасне покоління набагато менше пристосоване до виживання і адаптації у зовнішньому середовищі. З'явилося багато різних захворювань, як фізичних, так і психічних. Недаремно, зараз дуже затребувана професія психолога».

За матеріалами Велика Епоха

Спілкування