gototopgototop

Я малюю...

PDFДрукe-mail

Статті - Психологія дитинства

Малювання - улюблене заняття малюків з самого дитинства. Сам вид кольорових олівців викликає у них бурхливе захоплення. Перші штрихи, нанесені рукою дитини, з'являються випадково, але варто йому наловчитися тримати олівець в руці, малюнки набувають сенсу, хоча дорослі не завжди його розуміють. Згодом малюнки стають все більш визначеними, особливо якщо батьки допомагають своїми порадами. Діти вже знають, що річку можна зобразити хвилястою лінією, а квітка - кількома мазками пензлика по колу. До речі, перш ніж довірити дитині пензлик і фарби, дорослі самі повинні як слід вивчити техніку малювання гуашшю.
Я малюю
Трирічному дитині потрібно дати повну волю чірканья олівцем по папері - це сприяє розвитку мускулатури рук. А в шість років дитина вже здатна критично оцінити свої малюнки. Він пробує застосувати нові прийоми в зображенні предметів. І на цьому етапі йому повинні допомогти батьки, інакше в малюка нічого не буде виходити і він втратить інтерес до малювання.
Перш за все потрібно навчити дитину правильно тримати в руці олівець, щоб він міг водити їм по паперу без особливих зусиль. У той же час дитина вчиться розрізняти кольори і запам'ятовує їх найменування.
На першому "уроках" малювання батькам потрібно допомогти дитині провести лінії зверху вниз (наприклад, це буде паркан) і зліва направо (доріжки). Навчившись, дитина буде використовувати ці лінії в різних малюнках.
Потім йому належить навчитися малювати кружечки (це будуть м'яч, сонце, яблуко).
Ось так поступово він навчиться малювати добре знайомі предмети. На папері будуть з'являтися будинок, машина, дерево, потім лялька, мишка, інші іграшки. Пізніше малюк захоче намалювати собаку, кішку, курку, корову.
На цьому етапі потрібно його вчити дотримання пропорцій: пояснити, наприклад, що кішка на малюнку не може бути більше, ніж будинок або машина. Дитина повинна спочатку порівнювати предмети, а потім вже малювати їх. Запропонуйте йому знайти в природі гарні об'єкти. Навесні це може бути дерево в цвіту, восени - зрілі плоди на цьому дереві, взимку - те ж дерево, але в сніговому уборі. Малюк охоче погодиться його намалювати.
Приблизно те ж саме буде відбувається, коли дитина вчитися малювати гуашшю. Завдання дорослих - навчити його виконувати роботу акуратно, не кидати малюнок, не закінчивши його.

Джерело super-mama.com.ua