gototopgototop

Дитячий плач - сигнал тривоги

PDFДрукe-mail

Статті - Здоров'я наших дітей

Дитячий плач - сигнал тривоги

Як чинити в подібних ситуаціях?


Немає таких батьків, які б не хвилювалися , почувши, як їхня дитина плаче. Це єдиний спосіб, за допомогою якого діти можуть спілкуватися з нами в перші місяці свого життя. У міру того як малята ростуть і вчаться виражати свої бажання за допомогою жестів і слів, вони плачуть усе рідше. Але поки ваше сонечко ще зовсім малесеньке, воно буде плакати дуже часто й робити це по-різному, залежно від того, що хоче вам сказати. Через якийсь час ви навчитеся майже безпомилково розуміти, що спиногризу потрібно, і зможете йому допомогти, але доти, поки ви оволодієте цією наукою, плач маляти завжди буде причиною вашого занепокоєння.

Візьми мене на ручки


Останні дослідження показали, що в організмі жінки, яка чує, як плаче її дитина, відбуваються фізичні зміни: притока крові до грудей збільшується, виробляється більше молока, і кожна мама відчуває запекле бажання негайно взяти свою дитину на руки. І немає жодних причин не піддатися цьому імпульсу. Коли ваша дитина плаче, до неї потрібно підійти, і якнайшвидше. Забудьте про старі \"теорії\" про те, що ви неправильно виховаєте свою дитину, якщо будете підходити на кожен її заклик. По-перше, не можна неправильно виховати три-чотиримісячного малюка; по-друге, дитина, яка знає, що в будь-який момент може розраховувати на своїх батьків, росте більш спокійною і плаче менше. Запам\'ятаєте: чим довше дитина плаче, тим складніше вам буде її потім втішити, набагато легше заспокоїти дитину, яка тільки почала пхикати, ніж ридаючу у весь голос.
Зупиніть цей плач!

Звичайно, плач не небезпечний для здоров\'я дитини, але й не корисний. Ствердження, що за допомогою плачу зміцнюються легені маляти, так само помилково, як і те, що, підходячи на кожний заклик малюка, ви погано його виховаєте.
Вплив плачу на психіку й здоров\'я дитини може бути тільки негативним: самопочуття дитини погіршується й вона лякається, побачивши, що ви не підійшли до неї негайно.

Голод - не тітка

Харчування - основна потреба дитини, і вона негайно заявить про це, як тільки захоче їсти. Спочатку вона буде гарчати, і якщо побачить, що ви не звертаєте на неї уваги, то почне плакати, спочатку тихо, але поступово усе голосніше й голосніше. Запам\'ятаєте: голодна дитина майже ніколи не вибухне раптовими риданнями, як, наприклад, у випадку, якщо вона чимось налякана.
Найкращий спосіб позбавити дитину від необхідності заявляти про своє почуття голоду - це дати їй можливість самій встановлювати години годівель. Спочатку це може збентежити дитину, але, якщо ви станете давати їжу завжди, коли вона цього просить (і у випадках, якщо маля харчується материнським молоком, і у випадках штучного вигодовування), вона сама звикне до цього режиму.

Якщо ви даєте дитині їжу, а вона від неї відмовляється, вона, можливо, хоче пити. Дітям, які харчуються материнським молоком, вода майже не потрібна, тому що молоко містить необхідну для них рідину, але ніколи не буде зайвим запропонувати попити як такій дитині, так і дитині на штучному вигодовуванні.

Чи зручно тобі, маля?


Іноді діти плачуть через те, що відчувають почуття незручності. Головною причиною незручності звичайно є брудний підгузок. Не піддавайтеся спокусі заощадити трохи грошей, не міняючи дитині підгузки регулярно. Крім того, що маля просто буде незатишно себе почувати, це ще й прямій шлях до появи на шкірі подразнення, для рятування від якого буде потрібно більше грошей, ніж для того, щоб поміняти підгузок у потрібний момент.
Також можливо, що дитині незручно в її одязі або в ліжечку. Температура в кімнаті також важлива для гарного самопочуття та настрою маляти.

І нарешті, дитину міг злякати який-небудь шум або їй заважає світло.

Плаче - значить хворіє?

Малоймовірно, щоб маленька дитина плакала через якесь захворювання. У цьому випадку маля подає інші \"сигнали\": втрачає апетит, стул міняє колір, піднімається температура. Ймовірніше всього малюк плаче через те, що в нього просто щось болить, наприклад животик, або йому потрапило у кишечник повітря. Намагайтеся, щоб під час прийому їжі маля завжди перебувало у вертикальному положенні, міцно обхопивши ротом сосок або соску. Ви можете скористатися спеціальними сосками, що не дозволяють повітрю проходити разом з їжею. Якщо ваше маля плаче ввечері, після останньої годівлі, і плаче протягом декількох годин так, що ви не можете його заспокоїти, можливо, що мова йде про коліки перших трьох місяців. Плач, викликаний болем у животику, дуже просто відрізнити від інших, тому що це справжній вереск. Шкіра малюка при цьому червоніє, і він намагається зігнути ніжки й притиснути їх до живота. Причина дитячих коліків ще невідома медицині, але точно встановлено, що це не небезпечно; крім того, через кілька місяців такі болі минуть. А поки ви тільки можете постаратися заспокоїти свого малюка деякими \"хитростями\", які досить ефективні, хоча теж не панацея:
покладіть його личком долілиць на вашу руку так, щоб його голова перебувала на рівні вашого ліктя;
покачайте його, погладьте животик або посадіть дитину в слінг та поносіть;
можна покласти на животик теплу байкову пелюшку.

Спокійної ночі, малята!


Дитина втомилася, але ніяк не може заснути, як це нерідко трапляється й з дорослими. У цьому випадку вона починає плакати. Якщо інтуїція підказує вам, що дитину потрібно взяти на руки, зробіть це. Згодом ви краще впізнаєте звички своєї дитини, ви навчитеся розуміти, коли до неї потрібно підійти негайно, а коли можна почекати, і вона заспокоїться і засне. У будь-якому разі лікарі не радять, щоб у дитини стало звичкою завжди засипати на руках.
Гарний спосіб допомогти дитині заснути, не беручи на руки, - це залишити її в ліжечку і покласти руку їй на голівку (не гладячи, а просто, щоб вона почувала, що ви поруч), ласкаво з нею порозмовляйте або проспівайте колискову. Але може відбутися й абсолютно зворотне: дитині нудно й вона просить вас пограти з нею. Такий плач більше схожий на бурчання, і він припиниться, як тільки ви надасте маляті увагу.


Ну чому, чому він плаче?Може трапитися, що ваш малюк, не будучи плаксієм, одного разу раптом вибухне слізьми в самий невідповідний момент, а ви не зможете його заспокоїти й зрозуміти, чому він плаче. Не втрачайте врівноваженості. Зрозуміло, що малюк у віці декількох місяців може заплакати з багатьох причин, і те, що ви не можете його заспокоїти, ще не означає, що ви погані батьки. А головне, не втрачайте терпіння, хоча це часто й нелегко. Через кілька місяців цей етап буде пройдений. В основному тому, що з кожним днем у вашого малюка буде більше можливостей сказати вам, що з ним відбувається, але також і тому, що він сильнішає й може справлятися з такими неприємностями, як голод і безсоння, які в перші тижні життя були для нього нестерпні.


Якщо ваш малюк - \"невиправний\" плаксій...Може статися, що, незважаючи на те що ви задовольняєте всі потреби малюка, він нічим не хворий, але він постійно плаче. Сотні причин можуть змусити малюка заплакати й багато з них залишаються непомітними для вас. У цих випадках постарайтеся заспокоїти свого малюка.

Візьміть малюка на руки й приголубте. Ніщо так не заспокоює маля, як відчуття захищеності й упевненості в любові батьків;
покачайте його й поносіть на руках - це відомі прийоми, але вони дійсно ефективні;
багатьом малятам, щоб заспокоїтися, потрібно посмоктати соску;
іноді потрібно перемінити обстановку. Для початку вийдіть з малюком з кімнати. Нехай він побачить інше приміщення й предмети, які можуть привернути його увагу. Якщо це можливо, рекомендуємо вийти на прогулянку;
часто заспокійливу дію має ванна. Але деяких малюків навпаки збуджує. Якщо ваша дитина любить поплескатися у воді і викупати свої іграшки, ванна може стати кращим способом її заспокоїти;
не вимотуйте себе, доглядаючи за малям. Доглядайте за ним по черзі: поки один з вас сидить із сином або дочкою, інший може сходити в магазин або зробити зарядку, щоб відпочити й відновити сили. Якщо ви обоє будете ані на крок не відходити від маляти, нагромадиться втома і нервозність, що тільки погіршить ситуацію;
саме головне - ніколи не кричіть на дитину. Якщо ваше терпіння луснуло, спочатку вийдіть з кімнати, підіть в іншу і там кричіть все, що завгодно. Щоб розрядитися, виплесніть свої негативні емоції на шафу, але ніколи на дитину;
якщо ж ви все-таки стурбовані тим, що ваше маля постійно плаче без усякої очевидної причини, зверніться до педіатра. Звернутися до лікаря треба й у випадку, якщо дитина зовсім не плаче;
і остання, хоча і найважча у виконанні рекомендація: постарайтеся вгадувати бажання вашої дитини та не допускати, щоб вона плакала. Спочатку ви будете погано розуміти, що їй потрібно, але згодом встановиться режим годувань і сну. Адаптуйтеся до режиму: з наближенням години прийому їжі дайте її малюку до того, як він попросить. Більше того, майже всі діти несвідомо роблять певні жести, коли їм хочеться їсти, спати й т.д. Постарайтеся запам\'ятати їх і дати малюку те, що він хоче, до того, як він розплачеться.

Ваша дитина плаче без сліз

Хоча у всіх плач асоціюється зі слізьми, у перші дні життя дитина може плакати без них. Іноді сльози не з\'являються протягом чотирьох місяців після народження.
Піклуйтеся про спокій маляти ще під час вагітності. Стрес, паління, вживання алкоголю, гострої їжі й т.п. у період вагітності негативно діють на майбутню дитину. Пам\'ятайте про це, щоб не народилося маля плаксієм.

Раздоліна Катерина