gototopgototop

Прикладання дитини до грудей

PDFДрукe-mail

Грудне вигодовування

Прикладання дитини до грудей

12

Правильне прикладання до грудей - це практика, якій мамі з малям доведеться вчитися разом.

Сядьте зручніше, опираючись спиною об спинку крісла або дивана. Личко дитини повинне бути повернене до вас на рівні ваших грудей. Підтримуйте її голівку на одній лінії з тільцем (вухо, плече й стегно повинні утворювати пряму лінію), щоб дитина не вертіла шийкою при захопленні соска. Для зручності можна скористатися подушками, щоб підняти маля на потрібну висоту.

Ви можете підтримувати голівку маляти рукою або покласти його тільце на зігнуту руку, але так, щоб вам було зручно.

Підтримуйте груди таким чином, щоб кисть прийняла форму букви С, а великий палець перебував зверху, над ареолою.

345

Ніжно доторкніться своїм соском до губок і щічок дитини, щоб вона повернула голівку до ваших грудей і широко відкрила ротик.

Привчайте малюка відкривати рот широко настільки, наскільки це можливо, начебто він позіхає. При необхідності можна полоскотати йому щоку або нижню губку, щоб змусити відкрити ротик.

678

Поки його ротик широко відкритий, плавно й упевнено піднесіть малюка до грудей (а не навпаки, груди до дитини, нахиляючись при цьому долілиць або вперед).

Простежте, щоб сосок розташовувався над язичком.

Нижня губка повинна стикнутися з ареолою якнайдалі від соска.

Тепер, коли маля захопило груди, притримуйте його голівку. Його нижня і верхня губки повинні бути вивернуті назовні, підборіддя та кінчик носика торкаються маминих грудей.

Уважно постежте за малям під час годування. Кожна дитина ссе у своєму визначеному ритмі. У процесі годування вона може ссати дуже наполегливо й активно, а потім зупинятися на якийсь час, щоб передохнути.

Дуже важливо дочекатися кінця годування. Дитина сама відпустить сосок і «відвалиться» від грудей.

Якщо маля не змогло захопити груди як треба, необхідно перервати годування,
акуратно вставивши свій палець у куточок ротика дитини, розтиснувши їм щелепи й витягши груди. Ссання в неправильному положенні не стимулює груди на вироблення достатньої кількості молока, а також може привести до тріщин, маститу, поганого набору ваги в дитини, призначенню догодовування й швидкому переходу на штучне вигодовування. Але прикладання до грудей можна виправити!

Почніть все спочатку

Джерело