gototopgototop

ВИНОШУЄМО ДІТЕЙ З ЛЮБОВ'Ю, НАРОДЖУЄМО БЕЗ СТРАХУ

PDFДрукe-mail

Статті - Вагітність та пологи

pregna1На полицях сауни в клубках пари сиділи мами й татусі зі своїми немовлятками. Такі малесенькі і в паровій лазні - це просто якийсь жах! Проте жахом тут, як кажуть, і не пахло: батьки весело перемовлялися між собою, заговорювали з дітками, а ті, розчервонілі, лишень дригали ніжками і лупали очками. Ні тобі дитячого плачу, ні сліз. Попереду чекав на всіх ще й басейн. А \"заправляла\" цим усім Тетяна Миронова.Народження дитини - спільна справа \"вагітної пари\"

Духовна акушерка, наша Танечка - так про неї говорять майбутні мами і ті, хто вже народив діток, себе ж вона називає, скоріше, повитухою. Тетяна Миронова й справді повитуха, духовна наставниця майбутніх батьків, яка допомагає при пологах, приймає дитину в роділлі. \"Скількох людей знатиме, за стількох і вболіватиме\" - так мовить народна мудрість про повитух. Дійсно, пані Тетяна багатьох своїх новонароджених \"знає\" ще з перших тижнів їх перебування в лоні матері, вчить \"вагітну пару\" відчувати дитинку і ставитися до неї як до особистості, хоч і ще зовсім маленької. І вболіває за неї, за її маму, татка, тож до пологів протягом усієї вагітності готуються разом: і жінка, і чоловік, і їхнє дитятко. Саме тому й процес народження не є шоком для немовлятка, а світлими й радісними хвилинами. У своїй школі свідомого батьківства, як влучно назвали школу Миронової батьки \"її\" дітей, пані Тетяна читає лекції, проводить практичні заняття в басейні, сауні. Так, наприклад, лекція \"Пологи очима дитини\" - одна з найважливіших, вона розкриває сприйняття моменту народження самою дитиною, сприяє партнерству під час пологів немовляти та мами і батька.

...Після сауни батьки зі своїми малюками йдуть у басейн. На одній половині басейну майбутні батьки готують себе і дітей в материнському лоні до пологів, роблять спеціальні фізичні вправи, \"вчать\" майбутніх новонароджених \"правильно поводити\" себе під час пологів, імітуючи так званий пологовий ланцюжок. Усі, вагітні та їхні чоловіки, шикуються в басейні в один ряд. Останній з ряду, занурившись під воду, починає своє проходження на початок уявного пологового шляху, який в лоні матері перед тим, як з\'явитися на світ, здійснює немовля, обов\'язково голівкою вперед. Це психологічний тренінг для майбутньої роділлі чоловіка і дитини.

Інша половина водного простору відведена для занять з малюками, які проводить педіатр Катерина Уманець. Тут - і різні вправи, і перегони між малюками, яких тримають міцні батькові чи ніжні мамині руки: хто більшу відстань пропливе та на триваліший час пірне під воду. Найменшому плавцю - 1 місяць. А які акробатичні трюки зі своїми дітками виробляють татусі - аж дух перехоплює!

- Ви не боїтеся такі вправи робити з дитинкою? - запитую в тата маленького Левка. - Воно ж зовсім малесеньке, ручки-ніжки слабенькі...

- Який же він маленький, - сміється чоловік, - уже більше як місяць, скоро до дівчат бігатиме.

- Не місяць, а майже всі 11 - додай ще 9 місяців вагітності. Тож справді, - козак, - виправляє його Тетяна Миронова. Саме під її наглядом проходять усі заняття у басейні та сауні. Басейн - це немов продовження водного середовища, в якому перебувають дітки в материнському лоні. Крім того, вода позитивно впливає на організм дитини, сприяє його загартуванню. А сауна діє на малюків так само, як і на дорослих: включається імунна система, виводяться токсини і шлаки.Щастя людини закладається ще в материнському лоні

За фахом пані Тетяна - педагог, крім того, вона має диплом перинатального психолога і знається на гомеопатії, використовує її під час вагітності, пологів і після них. Свою справу дуже любить, як і діточок та їхніх батьків. Розповідає, що, народивши трьох старших дітей у медичних закладах, четверту дитину вирішила привести на світ удома. За акушера був чоловік. Двох своїх онук також сама приймала. Тетяна каже, що і зараз болить душа та соромно перед старшенькими дітьми, що дозволила їм пережити всі нервові стреси від яскравого світла, самої атмосфери під час пологів у лікарні. На четверті пологи вдома її надихнула зустріч з чудовою людиною, психологом, доцентом Національного педагогічного університету

ім. Драгоманова Любов\'ю Уманець. Тоді тільки почав розвиватися в Україні рух прихильників ребьорфінгу (енергетичне дихання, метод психотехніки, коли за допомогою дихання людина немов проживає своє народження). Багато хто став захоплюватися працями лікаря Грофа, такими, наприклад, як \"За межами мозку\", вивченням його теорії про \"перинатальні матриці\". Саме, за Грофом, у перинатальний період формується підсвідомість людини, створюються перинатальні матриці. Перша матриця охоплює час від зачаття до перших пологових переймів, саме тоді формується відчуття щастя. Як людина проживе 1-шу матрицю, від того залежить її вміння бути щасливою. Друга матриця - це період пологових переймів, вона - найважча. Людина відчуває безвихідь, почувається жертвою замкненого простору (тоді виробляється інтелект). Третя матриця - так званий шлях героя, проходження по пологовому каналу, це своєрідна боротьба. Четверта матриця припадає на час відразу після народження - нарешті настає довгоочікувана, проте зовсім невідома свобода, і дуже важливо, як світ зустріне маленьку людину.

Інформація і нові знання, які отримала тоді Тетяна Миронова, були вирішальними у становленні її як жінки, мами, людини, повитухи. На зміну відчуттю, прийшло усвідомлення того, наскільки багато важать для людини періоди вагітності, внутрішньоутробного розвитку, пологів та після них.

- Згодом усе наше життя, - говорить Тетяна, - вибудовується за програмами, закладеними саме тоді, у перинатальний період. Тож коли Бог дав дитинку, вирішила народжувати вдома. Доньці Насті не було ще й року, як приїхала знайома з Англії і заявила, що хоче, аби я приймала в неї пологи. І хоч я відмовлялася, вона таки наполягла. З того часу й тягнеться цілий ланцюжок: народжують одні, переказують іншим, ті ще комусь. Дітки, яких я приймала, вже в школу ходять, проте одне одного ми не забуваємо. За 13 років моєї практики створилася велика дружна сім\'я, адже зв\'язки ми не пориваємо. Крім того, усі одне одному допомагають. Ось у нас молоденька мама без чоловіка, то ми всі дружно для її майбутньої дитинки придане готуємо, - показує вона на величенький пакет з речами.

Сюди приходять не лише ті, хто народжує вперше, а й ті, хто вже має досвід пологів у медичних закладах. Є тут і такі мами, які народили в пологовому будинку, а дізнавшись про Тетяну Миронову, про її методику здорового свідомого батьківства, прийшли до басейну по здоров\'я зі своїми чадами. На питання: \"Чому вибрали саме такий шлях для народження дитини?\" - всі відповідали дружно, що дуже вже відрізняється ставлення акушерів та їхньої духовної акушерки Танечки до майбутньої мами та дитини з перших днів вагітності і до моменту пологів у медичних закладах, що бажають появи в цей світ своєї крихітки без ляпасів по ніжках чи сідничках. Говорили й про те, як незручно народжувати на столі чи гінекологічному кріслі, бо це неприродна поза для пологів. І що на висоті, на якій зручно лише оглядати лікарю, вагітна відчуває і свою беззахисність і беззахисність свого малюка - чи встигне підхопити дитинку акушер, чи буде хтось поруч, коли почнуться пологи.

- У мене був випадок, - додає і Тетяна Миронова, - коли вагітна, яку я готувала до пологів, вирішила народжувати в лікарні, але за моєї присутності. Усе йшло добре, поки вона не потрапила до пологового залу - яскраве світло, холодний метал навкруги, сам стіл і 8 лікарів, які якраз зайшли до залу, призвели до того, що молодою жінкою оволодів страх... І тоді лікарі вирішили їй \"допомогти\" - почали натискати на живіт, щоб вийшло дитя. Мені це важко було витримати, особливо, коли, не дочекавшись самостійного виходу плаценти з породіллі, акушерка почала її витягати. Мабуть, лікарі просто робили свою справу, як їх учили. До того ж на них чекало ще з десяток роділей. Проте навіть самою природою не передбачено, щоб одна людина стояла на конвеєрі і приймала по 10-15 пологів щозміни. У такому разі йде звикання, і вже кожне новонароджене дитятко та його мама не сприймаються індивідуально як диво природи і дар Божий. Нашому суспільству, особливо медикам, давно час зрозуміти, що найголовніші цінності у світі - земля і жінка. Звичайно, можна і лікарів зрозуміти, коли приходить жінка, не готова до народження дитини, вона переймається тільки собою, переживає свої страждання, а не народження своєї дитини. З такою жінкою важко говорити, найти потрібні слова.Вагітна вміє вибудовувати простір

У Тетяни Миронової майбутні мами й татусі готуються до пологів. Спочатку проходять так звану школу свідомого батьківства, а потім народжують своїх малюків легко і з радістю вдома, у ванні, в басейні, там, де зручно роділлі, де новонароджений почуватиметься безпечно і комфортно. Плацента не відділяється від дитинки цілу добу, вона вважається корінням небесним для новонародженого, таким чином людина отримує інформацію від Всесвіту. А потім плаценту закопують десь недалеко від дому, і з того моменту вона називається корінням земним. Тож не випадково, коли бажають дізнатися, звідки хто родом, запитують: \"Де твоє коріння?\" До речі, дітей, народжених удома, реєструють за довідкою про перебування дитини під наглядом медичного закладу, яка видається дитячою районною поліклінікою.

- Що Ви порадите нашим майбутнім мамам, які не мають можливості пройти Вашу Школу свідомого батьківства і народити вдома?

- Хочу сказати, щоб протягом всієї вагітності вони ростили дитинку в своєму лоні з любов\'ю. Слухали хорошу музику, читали казки як мами, так і татусі, показували все красиве, залучали до природи та мистецтва. У вагітної має бути позитивне мислення, вона не повинна зайвий раз ображатися, тому що емоційне благополуччя для своєї дитини жінка будує виключно сама, незважаючи на будь-які можливі негаразди. Пологів треба чекали з упевненістю, без жодних страхів. Жінка, особливо вагітна, дивовижним чином вміє вибудовувати і програмувати простір, тому під час пологів треба свято вірити, що все буде добре, що нею, її дитятком опікується Господь. Тоді народження немовлятка буде світлим святом для нього і для мами. Адже з кожною дитиною відкривається своя, нова грань життя, додається до нього ще більше творчості.


\"ВАШЕ ЗДОРОВ\'Я\"
Медична газета України