gototopgototop

Центри підтримки

tumblr_llw2bat1Fq1qioc8zo1_500

Реальні історії

m6stop_abort

Наслідки аборту

m3stop_abort

Контрацепція

m5stop_abort

Література

m2stop_abort

e-mail Друк PDF

Ті, хто вижили після абортів

aЧи існує різниця між поняттями «очікувана дитина» і «бажана дитина», і наскільки ця різниця важлива? Я хотів би показати цю різницю, настільки важливу, що від неї залежить життя роду людського. Люди, старі й молоді, обрані жити, тому що їх бажали. Багато мільйонів людей померли, тому що їх не бажали. Дещо менша кількість людей живе, будучи тим, чим вони і є. Їхнє право на існування визнається і захищається.

Мій друг - доктор Розе Швела, вижила у нацистському таборі смерті. Вона вижила, бо була обрана вижити. Щороку вмирає приблизно шість мільйонів небажаних, ненароджених дітей. Мільйони євреїв, циган, українців, китайців, філіппінців були жорстоко вбиті під час Другої Світової Війни не тому що були у чомусь винні, але просто тому, що їх «не хотіли». Близько 150 мільйонів дітей щорічно залишаються жити, в той час як помирають їхні сусіди, їх брати і сестри. Чи не радість це - виявитися бажаним, і чи не чудово жити лише тому, що хтось обрав вас? Надалі, вивчаючи долю тих, хто вижив у таборах смерті, стало зрозуміло, що вони часто впадали у депресію, серед них не є рідкістю випадки суїциду. Чимало глибоких психологічних конфліктів передалося їх дітям. Схоже, що багато з тих, що вижили,  не знайшли радості в житті. Однією з найбільших труднощів є почуття провини. Провини того, хто вижив. Вони відчувають себе винними в тому, що живуть, в той час як інші, такі ж, як вони, померли з непідвладних їм причин. Тим, хто вижив, бо був потрібен, стало властиве почуття приреченості або ж екзистенційної тривоги. Вони бояться, що одного разу їхнє життя обірветься, так само як обірвалося життя їх братів і сестер. Діти, обрані для життя, в той час як їхні батьки вбили їх маленьких братів і сестер, дуже недовірливо ставляться до батьків. Вони тривожно придивляються до своїх мам і татів, що впливає на їх можливість ставити питання своїй сім'ї і вивчати світ. Це пригнічення допитливості впливає на їх інтелектуальний розвиток. Воно обмежує їх свободу пізнання.


Просте визначення IPPF[1] - «перше право кожної дитини - бути бажаною» є питанням життя і смерті для мільйонів дітей і загрозою для ще багатьох мільйонів тих, хто вижив після абортів. Сказати, що першим правом людини є право бути бажаним, значить винести смертний вирок мільйонам ненароджених дітей. Таке планування материнства і батьківства створює культуру смерті і дисгармонії. Тепер ми вже не повинні дивуватися. Коли бачимо, що багато молодих людей апатичні, асоціальні, недовірливі і песимістично налаштовані щодо свого майбутнього.

Людина вважається такою, що вижила, якщо хтось намагався вбити її, або ж коли її шанси на виживання були порівняно малі, або ж коли вона була засуджена до смерті, а потім помилувана, або ж коли ті, хто був поруч, хто був дорогий їй - вбиті. Тому існує 10 типів тих, що вижили.

1. Ті маленькі діти, які дихали кілька хвилин або годин. Вони прожили свої останні хвилини, відчайдушно чіпляючись за життя у сміттєвому ящику, або ж вони задихнулися, коли хтось задушив їх пуповиною. Вони не були почуті. Але Господь почув їх.

2. Ті, хто вижив після незавершеного аборту. Хтось із них тепер страждає параплегією, хтось втратив руки або ноги.

3. Ті, хто вижив, у той час як їх близнюк був убитий при аборті.

4. Ті, чиї брати і сестри були вбиті при аборті.

5. Ті, хто померли б за іншого законодавства про аборти або за інших соціальних умов.

6. Ті, хто могли б померти, якби батьки знали, що вони народяться людьми з обмеженими можливостями.

7. Ті, кому погрожували: «Ти невдячна дитина. Краще б я зробила аборт».

8. Ті, хто був обраний у процедурі відбору ембріонів при штучному заплідненні, у той час як їх брати і сестри були спущені в каналізацію.

9. Ті, чиї батьки з усією ретельністю вирішували, робити аборт чи ні, вирішивши їх залишити тільки тому, що в даний момент знайшлися зручні причини.

10. Ті, у кого за статистикою були низькі шанси на виживання. У США кількість таких людей налічує близько 50%, у Східній Європі - 20-30%, в Китаї - 10-20%.

На даний час робиться приблизно 60 млн. абортів щорічно. Дві з трьох вагітностей переривається насильно. Виживає в різних умовах - від 150 до 200 млн. чоловік. У цих людей - глибокі психологічні та соціальні труднощі, внутрішні конфлікти і постійні особисті проблеми.

Чи знають діти, що вони вижили в результаті аборту? Як правило, психіатри розуміють, що в сім'ї не буває справжніх секретів. Діти знаходять спосіб зрозуміти, що відбувається в родині, але часто намагаються не говорити про це, з остраху засмутити близьких. Такі псевдосекрети руйнівні. Травма змінює поведінку, сприйняття та особистість людини, яка хоче, щоб і інші знали, що сталося щось критичне. В дійсності неможливо приховати від дитини аборт, можна тільки вступити з нею в таємну змову і підтримувати цей псевдосекрет, але це викликає підозрілість і породжує фантазії.

Діти дізнаються про аборт різними шляхами. У них є інтуїція. У своїх мріях, малюнках вони часто можуть передати те, що знають - мама була вагітна і вагітність втрачена. Колись давно маленька дівчинка розповіла мені про свій страшний сон, у якому трьох її сестричок поховали в тунелі, виритому в піску. Як говорила її мати, вона була єдиною дитиною. Пізніше вона зізналася, що у неї в минулому були три невдалі вагітності.

Часто діти інтуїтивно відчувають інших членів сім'ї, малюють зайвих дітей, коли їх просять намалювати всю сім'ю.

Діти чують розмови сусідів, телефонні розмови батьків, те, що говориться за стінами спальні. Іноді батьки прямо говорять про це дітям, іноді з жалю, іноді з почуття провини. Нещодавно стало модно залучати дітей до обговорення питання, чи треба позбавлятися від чергової вагітності.

Деяким дітям погрожують: «Я ж могла зробити аборт!»

Дітям дуже цікаво все, що пов'язане з їх появою на світ, і вони можуть прямо запитати: «Мене хотіли? У вас були інші діти? »

Деякі люди вірять, що душі жертв аборту не належать Господу і бродять навколо, часто даючи про себе знати, особливо дітям.

Іноді у дітей бувають постійні і уявні друзі, з якими вони грають, і пізніше вони розуміють, що це - їх ненароджені брати і сестри.

Існує сім основних конфліктів, що тягнуть за собою найруйнівніші  наслідки для дітей.

1. Вина того, хто вижив
Діти вважають себе негідними життя. Вони відчувають, що їх брати і сестри - жертви абортів, можливо, були кращими за них. Іноді самі батьки підштовхують до цієї думки, кажучи, що вони повинні бути хорошими, слухняними дітьми. Чому? Тому що дитина, не народжена в результаті аборту, звичайно ж, була би чудовою. Дитина, що зайняла її місце, не може задовольнити батьків, як би не старалася.

2. Екзистенційне занепокоєння

У тих, хто вижив, присутнє почуття долі, фатуму, що наближається. Їх занепокоєння часто виливається у різного роду фобії і нічні кошмари. В одному з випадків це - повторюваний кошмар, в якому за тим, хто вижив, женеться відьма. Він може врятуватися, тільки сховавшись в телефонній будці. Через свій екзистенційний неспокій ті, хто вижив схильні догоджати людям. Вони відчувають, що важливо бути популярними у ровесників, і не дуже турбуються про вдячність Богові.

3. Додаткові занепокоєння

Матері, яка пережила аборт, і батькові, який про це нічого не знав, не брав участі або ж не підтримав, дуже важко знаходити спільну мову зі своїми дітьми. Батьки після аборту схильні реагувати на плач своєї дитини більш роздратовано. Діти не довіряють батькам, які могли вбити одного зі своїх безпорадних дітей. Вони підозрюють батьків, котрі позбавилися від небажаної дитини, у тому, що вони винні у вбивстві хоча б однієї дитини. Все це веде до додаткових занепокоєнь, непорозумінь між батьками і дітьми. Це означає, що діти ніколи не зможуть вижити без підтримки матерів. І в подальшому житті діти постійно перевіряють батьків. А без довіри до батьків вони не можуть розвиватися як особистості.

4. Страх перед знаннями і самовираженням

Діти, що вижили після абортів, підозрюють, що існує якийсь страшний секрет, чому вони вижили, але вони бояться когось про це запитувати. Батьки і діти, не змовляючись, зберігають цей жахливий псевдосекрет. Ви не питаєте, і я не відповідаю. Через те, що вони не ставлять запитань, не знають, що ж відбувається насправді в родині, дітям стають незрозумілими багато речей, які стосуються не лише їх сім'ї, а й ті, які мають відношення до родин взагалі і до людства в цілому. Вони часто бояться демонструвати свої сумніви і страхи. Їх страх пізнання і вираження почуттів, в кінцевому результаті, призводить до загальної боязні свободи, вони можуть віддати перевагу диктатурі перед демократією.

5. Труднощі у коханні

Ті, що вижили, бояться довіряти батькам, які кажуть, що люблять їх. Вони схильні до цинізму в усьому, що стосується любові, вони бояться близьких відносин. Вони бояться жінок, тому що жінки вбивають дітей. Вони бояться чоловіків, тому що чоловіки не мають законного права, не можуть і не зацікавлені в захисті малюків у найбільш вразливий період їхнього життя. Вони не довіряють державі, тому що вона скасовує закони, що захищають безпомічних малят. Їм важко кохати і бути коханими.

6. Сумніви

Батьки, що дають волю своїй агресії, які вбивають своїх власних безпомічних дітей, не довіряють самі собі. Боячись своєї власної агресії, вони схильні весь час нагадувати своїм дітям, щоб ті були обережні. Діти виростають обережними, постійно побоюючись помилок. Вони не можуть довіряти своїм батькам, а, отже, недовірливо ставляться до своїх власних батьківських здібностей.

7. Онтологічна вина

Оскільки ті, що вижили ніколи не знають, скільки проживуть, вони ніколи не будують плани на майбутнє. Вони не використовують свої можливості, не завершують освіту. Вони відчувають провину за те, що не досягли в житті того, чого могли досягти.

8. Образа

Ті, що вижили постійно переживають почуття подяки за те, що живуть.

9. Саморуйнування

Оскільки у дітей егоцентричне бачення Всесвіту, вони часто відчувають свою причетність до смерті своїх братів і сестер. Одні карають самі себе своєю саморуйнівною поведінкою, інші - спробою суїциду. Деякі постійно вибачаються за те, що живі. Коли батьки на них сердяться, вони часто кажуть: «Я знаю, я дурна дитина. Пробачте мене за те, що я живу ».

На закінчення хочу навести декілька прикладів.

Ізабелла, 37 років. Її мати зробила чотири аборти вже після того, як вона народилася. Вона сама зробила три аборти до і один після народження своєї єдиної дитини. Вона здається привітною і енергійною, але насправді часто відчуває невдоволення життям, сердиться на чоловіка і сина. Часто їй здається, що вона збожеволіла, у неї з'являються неконтрольовані думки. Вона часто розриває стосунки з людьми, у неї погане здоров'я, їй важко бути хорошою матір'ю, у неї з'являються думки про самогубство, депресії, безсоння.

Олександра, 26 років. Жертвою аборту став тільки один її брат або сестра. Вона сама зробила аборт. Хоча вона весела і енергійна, вона не задоволена тим, що живе. Вона розуміє, що не реалізувала свої можливості, їй постійно здається, що з нею повинно статися щось жахливе у неї постійне почуття тривоги.

Дитина може бути неочікуваною, але все ж бажаною. Така дитина має право на життя і свободу, даровані їй Богом.

Філіп НЕЇ (Канада)

Психіатр і дитячий психолог, тридцять років веде наукову і клінічну діяльність. Викладав у багатьох медичних вузах, створив три відділи дитячої психіатрії. Протягом 15 років вів наукові дослідження третированих дітей. Опублікував 20 статей на цю тему. Дуже швидко помітив залежність між третируванням і абортом. З недавнього часу займається дітьми, врятованими від аборту. Готує до публікації книгу «Я більше не дозволю над собою знущатися». На даний час викладає в багатьох країнах і проводить семінари для людей, що займаються лікуванням постабортного синдрому.

Третирувати – поводитися з кимось зверхньо, нехтувати кимось[1] International Planned Parenthood Federation – міжнародна федерація запланованого батьківства

Додати коментар

Захисний код
Оновити