gototopgototop

Центри підтримки

tumblr_llw2bat1Fq1qioc8zo1_500

Реальні історії

m6stop_abort

Наслідки аборту

m3stop_abort

Контрацепція

m5stop_abort

Література

m2stop_abort

e-mail Друк PDF

Аборт та його наслідки для організму

abort21Впродовж всієї історії людства аборт був «каменем спотикання» медичної етики, філософії, юриспруденції та теології, хоча пошуками методів абортації займались ще лікарі стародавнього світу. Згадки про аборт зустрічаються в древніх рукописах Стародавнього Китаю понад 4600 років тому. Також є свідчення того, що стародавні жителі Австралії розривали навколоплідний міхур з ціллю смерті плоду через викидень. Жінки Східної Африки робили аборт за допомогою спеціальних дерев’яних паличок.

Аборт – це переривання вагітності на строку, що не перевищує 28 тижнів. Це фактично убивство власної дитини. І нехай він ще зовсім крихітний, і лікарі називають його «плід», але це вже маленька людина.

Аборти бувають різні

1. Аборти мимовільні. Це коли внаслідок різних захворювань, під дією інфекцій, отруєнь або інших факторів вагітність переривається. У народі це називається «викидень». У багатьох випадках при оперативному реагуванні життя дитини вдається врятувати.

2. Вакуум-аспірація (міні-аборт). Такий аборт робиться на строку вагітності не більш 4-5 тижнів (оптимально до 20 днів від дня затримки). Процедура проводиться під місцевим наркозом. У порожнину матки вводиться вакуумний відсмоктувач, який видаляє плодове яйце.

3. Медикаментозний аборт. Хірургічного втручання не відбувається. Вигнання плодового яйця здійснюється за допомогою спеціальних таблеток. Такий аборт робиться до 63-го дня з моменту затримки місячних і ТІЛЬКИ під спостереженням лікаря.

4. Інструментальний аборт. Це самий травматичний і найпоширеніший аборт. Проводиться на строках до 16 тижнів вагітності. Лікар наосліп вискоблює матку пацієнтки спеціальними інструментами, потім видаляє великі частини плода щипцями. Робиться під місцевою або повною анестезією.

5. Малий кесарів розтин роблять від 16 до 28 тижнів.

6. Інтраамніальне введення у плодовий міхур сольових розчинів, який обпікає тіло дитини та спричиняє її смерть. Дитина вмирає довго й болісно.

Наслідки аборту:
Ускладнення з боку матки - у першу чергу це розриви шийки матки, кровотеча, перфорація і розриви стінок матки. Найбільш розповсюджені методики переривання вагітності припускають маніпуляції всередині матки "наосліп", унаслідок чого ризик ушкодження шийки або стінки матки досить високий. Крім того, при багаторазових вискоблюваннях стінка матки може зтоншуватися настільки, що виношування подальшої вагітності стає неможливим. Запальні процеси в матці нерідко виникають у результаті інфікування травмованої шийки або стінки матки під час проведення штучного переривання вагітності. Слід зазначити, що такий запальний процес відрізняється стійким тривалим плином і лікування його вкрай важке. Результатом цього може стати також безплідність.
Запальні процеси в малому тазі - аднексит (запалення придатків матки), пельвіоперитоніт і перитоніт (запалення тазової очеревини і всієї очеревини), - усі ці захворювання можуть розвиватися в результаті інфікування в ході операції по штучному перериванню вагітності. Результатом цих захворювань може стати безплідність жінки, а в окремих випадках навіть її загибель.
Ускладнення після абортів можуть розвитися в жінки через деякий час (через декілька місяців і навіть кілька років). У 18% жінок через два місяці після зробленого аборту розів'ється хронічне запалення придатків матки, у 11% - ерозія шийки матки, у 7% - ендоцервіцит, у 4% - різні порушення менструального циклу. Через два роки після зробленого аборту ці показники збільшуються в кілька разів.

Одним з найбільш грізних ускладнень абортів у жінок, що не родили, є різке збільшення ризику розвитку рака грудей. Як відомо, цей вид раку займає перше місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в усьому світі. Дослідження показують, що в жінок, що не родили, що зробили аборт, імовірність розвитку рака грудей збільшуються на 300%, а якщо така жінка мала кілька абортів, і перша дитина в неї народилася не раніше 35 років, то ризик зростає в 8 разів.

Особливе місце серед всіх ускладнень абортів займає постабортний синдром. Цей синдром містить у собі різні симптоми, як фізіологічні, так і психологічні. Багато хто з цих симптомів жінка ніяк не зв'язує з минулим абортом. Найбільш розповсюдженими ознаками постабортного синдрому є: безплідність і проблеми з зачаттям, передчасні пологи, викидні, позаматкова вагітність, сексуальні розлади, депресії, почуття провини, суїцидальні нахили, розпач, бажання ще однієї вагітності, анорексія (відсутність апетиту), нічні кошмари про дітей і т.д.

Звичайно, не коректно говорити, який з видів абортів кращий. Вони всі небезпечні для здоров'я, а іноді й життя жінки. Кращого методу немає! Будь-який аборт може обернутися серйозними наслідками для вашого організму, незалежно від того, перший він або третій і яким способом був зроблений.