gototopgototop

Центри підтримки

tumblr_llw2bat1Fq1qioc8zo1_500

Реальні історії

m6stop_abort

Наслідки аборту

m3stop_abort

Контрацепція

m5stop_abort

Література

m2stop_abort

e-mail Друк PDF

Як приймається рішення про аборт?

Як приймається рішення про аборт

— Наша тема — вплив аборту на стосунки пари. Почнемо з другорядного питання: на кому лежить відповідальність за аборт або ж за збереження життя? Тому що звинувачують здебільшого жінок.

— Відповідальність лежить на обох, але відчуватимуть вони це по різному.

- Чому чоловік теж відповідальний, адже це не він дозволяє робити таке з собою.

— Тому що саме та жінка піде робити аборт, котра не відчуває за собою підтримки чоловіка.

— Можете сформулювати — за що відпрвідає чоловік? Як повинна надаватись ця підтримка і до яких меж?

— Давайте розпочнемо з психологічних особливостей чоловіка та жінки.

Жінка, котра зустрічає чоловіка, який їй подобається, з яким вона має намір створити сім'ю - вона лише тоді повною мірою розкриється і здатна буде любити і давати життя, коли довірятиме цьому чоловікові. Така її сутність. Повне розкриття - емоційне, психологічне, фізичне - настає лише тоді, коли жінка довіряє. Це буде мати відображення, в тому числі, й на сексуальних стосунках.

— А ось «довіра» — як це глибше пояснити? Довіра - це відчуття, що він... що чи хто?

- Довіра, це коли жінка відчуває, що у неї є підтримка зі сторони чоловіка, що цей чоловік допомагатиме їй вирішувати будь-які її проблеми, що вона не залишиться з ними наодинці, що він і вона йтимуть разом по життю.

— Чоловік повинен цю довіру не лише дати, але потім й виправдати.

_ Давайте я спробую це образно описати.

Молода дівчина закохується в чудового хлопця. І вона думає, що це на все життя, вона будує плани... Так само як і хлопець, побачивши у дівчині свій ідеал, є готовим побудувати із нею якесь майбутнє. Вони один на одного сподіваються: він сподівається, що вона буде для нього прекрасною половиною, вона сподівається що він буде її надійною половиною. Вона розкрилась перед ним — розкрилась у всіх відношеннях: в психічному, в фізичному плані - вони стали близькими один для одного. Він також вклав у неї якісь свої сподівання: емоційні, психічні, фізичні.

І раптом виявляється, що у цьому союзі чоловіка та жінки з'являється хтось третій чи щось третє (тому що саме так буває сприймають небажану вагітність). І він каже: "Люба, на жаль, ми зараз не можемо - ми ще молоді", чи ще там якісь двісті причин. І спрямовує її на аборт.

— Ситуації бувають різними. Я так розумію, деколи ініціатива аборту йде від чоловіка, від жінки, часто буває й від батьків, які кажуть: "ви не можете собі цього дозволити". Нерідко мати чоловіка (свекруха) спрямовує жінку туди.

- Дійсно, ініціатором аборту часто є не сама жінка, і навіть не чоловік, а їх оточення. Дуже часто - мама цієї дівчини, друзі та близькі.

- Батьки хлопця ще є.

- Батьки хлопця - так (якщо їх взагалі проінформували про те, що дівчина вагітна). І в цьому випадку дівчина стає жертвою аборту, нарівні з дитиною.

Молода дівчина вперше робить аборт - молода дівчина, у якої часто ще немає ані чоловіка, ані народжених дітей. Але зате у неї є життєві цілі: закінчити навчання, отримати професію, знайти хорошу роботу. І всі навколо теж націлені на це, особливо батьки: ну як же - вона ж повинна зрости професійно, отримати освіту (це взагалі мета номер один).

- Або ще часто такі випадки (я зі своєї практики додам), що, припустимо, поки що немає де жити або кредити тиснуть. Я недавно бачив сім'ю - чоловік і дружина, їм 31 рік, але у них такі кредити, що вони їх вважають підставою для того, щоб поки що не народжувати. Я не знаю, чи робили вони аборти, але якщо вони завагітніють, то будуть думати про свої кредити.

- Так, можливо і фінансові труднощі (або в першу чергу - фінансові труднощі), - і в сім'ї батьківській, і у самих молодих людей - теж є приводом. І тут починається: «а навіщо тобі ці проблеми?», «навіщо плодити злидні?» (наймасовіше гасло), «на що ти будеш потім купувати йому речі?», «у що будеш одягати, чим будеш годувати?», «а де ви будете жити? »

А у вагітних жінок дуже звужене розуміння навколишнього світу, тому що організм готується до вагітності. Це означає, що на всіх рівнях - на клітинному, на рівні тканин, на гормональному рівні, - починається перебудова. Тому вона сама не розуміє, що з нею відбувається. Вона емоційна - то плаче, то сміється. Відбувається зміна смакових вподобань.

І в цей момент якраз і потрібна підтримка, щоб підтримали і сказали: «У тебе все буде добре, ти впораєшся». А коли ось на цю емоційну бурю у відповідь чуєш навпаки: «Що ти будеш робити?! Як ти закінчиш інститут? Де ти будеш жити? »- В цей момент і зароджується перша думка:« А може, дійсно, легше буде позбутися дитини? »

- Мені здається, з яких би сторін не йшла ця атака - головна роль чоловіка, - якщо все це не припинити, то хоча б, принаймні, протиставити свою підтримку цьому підбурюванню.

- Звичайно, достатньо однієї фрази чоловіка: «Все буде добре», і, в більшості випадків, жінка ніколи не піде на вбивство - навіть якщо всі оточуючі будуть за аборт.

- Виходить, що відповідальність чоловіка навіть, може, десь і більше, ніж жінки?

- У цьому емоційному стані, в якому знаходиться вагітна жінка, підтримка чоловіка - це та основа, на якій дитина виросте.

e-mail Друк PDF

Постабортний синдром у жінки може виникнути через десятки років

 Постабортний синдром у жінки може виявитися через 10-30 років після штучного переривання вагітності.

prerivanie-beremennosti-tjazheloe-reshenie_1Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН сказала кандидат психологічних наук Людмила Гридковець.

За словами фахівця, однією із головних ознак стану постабортного синдрому є відчуття провини, яке провокує депресивні розлади та розвиток психічних патологій у жінки. Л.Гридковець розповіла, що у практиці психологів спостерігаються випадки розвитку шизофренії у жінок літнього віку, де першопричина є саме аборт. «Коли піднімаєш першопричину з глибинного рівня виявляються факти абортованості у минулому, непрощення жінки себе. При чому цього непрощення не було одразу після аборту. Воно починає розвиватися з часом у контексті зростання особистості, зміни її світоглядних позицій», - зазначила Л.Гридковець.

e-mail Друк PDF

Ті, хто вижили після абортів

aЧи існує різниця між поняттями «очікувана дитина» і «бажана дитина», і наскільки ця різниця важлива? Я хотів би показати цю різницю, настільки важливу, що від неї залежить життя роду людського. Люди, старі й молоді, обрані жити, тому що їх бажали. Багато мільйонів людей померли, тому що їх не бажали. Дещо менша кількість людей живе, будучи тим, чим вони і є. Їхнє право на існування визнається і захищається.

Мій друг - доктор Розе Швела, вижила у нацистському таборі смерті. Вона вижила, бо була обрана вижити. Щороку вмирає приблизно шість мільйонів небажаних, ненароджених дітей. Мільйони євреїв, циган, українців, китайців, філіппінців були жорстоко вбиті під час Другої Світової Війни не тому що були у чомусь винні, але просто тому, що їх «не хотіли». Близько 150 мільйонів дітей щорічно залишаються жити, в той час як помирають їхні сусіди, їх брати і сестри. Чи не радість це - виявитися бажаним, і чи не чудово жити лише тому, що хтось обрав вас? Надалі, вивчаючи долю тих, хто вижив у таборах смерті, стало зрозуміло, що вони часто впадали у депресію, серед них не є рідкістю випадки суїциду. Чимало глибоких психологічних конфліктів передалося їх дітям. Схоже, що багато з тих, що вижили,  не знайшли радості в житті. Однією з найбільших труднощів є почуття провини. Провини того, хто вижив. Вони відчувають себе винними в тому, що живуть, в той час як інші, такі ж, як вони, померли з непідвладних їм причин. Тим, хто вижив, бо був потрібен, стало властиве почуття приреченості або ж екзистенційної тривоги. Вони бояться, що одного разу їхнє життя обірветься, так само як обірвалося життя їх братів і сестер. Діти, обрані для життя, в той час як їхні батьки вбили їх маленьких братів і сестер, дуже недовірливо ставляться до батьків. Вони тривожно придивляються до своїх мам і татів, що впливає на їх можливість ставити питання своїй сім'ї і вивчати світ. Це пригнічення допитливості впливає на їх інтелектуальний розвиток. Воно обмежує їх свободу пізнання.

e-mail Друк PDF

Аборт та його наслідки для організму

abort21Впродовж всієї історії людства аборт був «каменем спотикання» медичної етики, філософії, юриспруденції та теології, хоча пошуками методів абортації займались ще лікарі стародавнього світу. Згадки про аборт зустрічаються в древніх рукописах Стародавнього Китаю понад 4600 років тому. Також є свідчення того, що стародавні жителі Австралії розривали навколоплідний міхур з ціллю смерті плоду через викидень. Жінки Східної Африки робили аборт за допомогою спеціальних дерев’яних паличок.

Аборт – це переривання вагітності на строку, що не перевищує 28 тижнів. Це фактично убивство власної дитини. І нехай він ще зовсім крихітний, і лікарі називають його «плід», але це вже маленька людина.

Аборти бувають різні

1. Аборти мимовільні. Це коли внаслідок різних захворювань, під дією інфекцій, отруєнь або інших факторів вагітність переривається. У народі це називається «викидень». У багатьох випадках при оперативному реагуванні життя дитини вдається врятувати.