gototopgototop

Центри підтримки

tumblr_llw2bat1Fq1qioc8zo1_500

Реальні історії

m6stop_abort

Наслідки аборту

m3stop_abort

Контрацепція

m5stop_abort

Література

m2stop_abort

e-mail Друк PDF

Розвінчування міфів, які виправдовують аборт.

abort0Складений на основі частих аргументів та “аргументів”, якими послуговуються прихильники абортів.

1. Питання: Кожен має право робити зі своїм тілом що хоче. Держава не вправі заборонити жінці вбивати ембріон, що знаходиться в її тілі.

1. Відповідь: Без сумніву, кожен має право робити зі своїм тілом що забажає, але як і в кожному такому випадку, це право супроводжує заборона зловживати ним. Для прикладу, без сумніву ваші руки є частинами вашого тіла, без сумніву, закон не забороняє вам вчиняти з власним тілом, і конкретною її частиною (власними руками) що заманеться, але якщо ви використаєте власні руки для перешкоджання диханню ближнього свого, т.ч. чином спробуєте його задушити, то вчините замах на вбивство і для вас наступлять цілком конкретні правові наслідки.

Держава забороняє вам користуватись власним тілом для вчинення пограбувань, зґвалтувань чи крадіжок, точно так вона може заборонити вам штучно переривати життя іншого організму вашого виду.

e-mail Друк PDF

Заборона абортів: за і проти

1Тема абортів знову опинилася в центрі уваги. У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який забороняє жінкам робити аборти. Але чи приведе така увага до якихось конструктивних рішень?

Доступний вибір

"У нашій країні аборт став буденною процедурою, рішення щодо якої майже таке ж просте, як відвідини стоматолога", – неабияк занепокоєний станом суспільної свідомості священик і керівник відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ Андрій Нагірняк.

Справді, домовитись про аборт можна просто через інтернет. Вартість послуги у приватних клініках коливається від 700 до 1200 гривень за вакуумний (міні) аборт і від 1500 за медикаментозне переривання вагітності.

Є й економ-варіанти – дешеві таблетки, які можна придбати в аптеці, проте вони нерідко бувають підробками. Як зазначає міжнародний експерт з питань репродуктивного здоров’я і репродуктивних прав Родіка Комендант, аборт є найчастішою медичною процедурою і, порівняно з іншими, досить безпечною. Не дивно, що 40% жінок до 45 років один раз, а той більше вдавались до штучного переривання вагітності.

Таку політику Міністерства охорони здоров`я отці церкви називають надто спрощеною і подекуди такою, що не запобігає, а заохочує до абортів. Є чимало свідчень жінок, що саме слово лікарів було вирішальним, коли йшлося про переривання вагітності.

e-mail Друк PDF

Сучасна цивілізація людожерів ...

abort_i_biblija_iconСвяте Письмо про аборт

У Біблії слово "аборт" не зустрічається, ні прямо, ні його синонімів. Тим не менш, із Святого Письма ми можемо зробити цілком ясні висновки відносно цього згубного явища.

У Старому Завіті штучний аборт прямо не згадується, але є вказівка на мимовільний аборт, що стався з чиєї –не будь вини, який розглядається як злочин: "Коли б'ються люди, і вдарять вагітну жінку, і вона викине, але не буде іншої шкоди, то взяти з винного пеню, як покладе на нього чоловік тієї жінки, і він повинен заплатити за присудом суддів "(Вих. 21:22).

Аборти, як такі, в давнину існували, оскільки про них говорить Аристотель, Гіппократ, Овідій. Стародавні ізраїльтяни не жили у вакуумі і не могли не знати про існування аборту. Напевно вони були поширені не тільки у греко-римської цивілізації, а й серед народів, безпосередньо оточували Палестину. Тим не менш штучний, навмисний, аборт не згадується в Законі і пророків. Це говорить про те, що стародавньому єврею не могло навіть прийти в голову знищувати своє потомство таким жахливим чином. І це навіть при тому, що іудеї нерідко відступали від Бога, віддавалися ідолопоклонства і т.п

Теги:
e-mail Друк PDF

На одного новонародженого в Україні припадає мінімум один аборт

chto-takoe-abort-delat-li-abortЩорічно, за статистикою, від небажаної дитини позбавляються 200 тисяч українок. І це тільки офіційні дані. У групі ризику - підлітки. Медики кажуть, що останні кілька років кількість абортів серед неповнолітніх дівчаток не зменшується.

Проте, кожна з нас рано чи пізно може зіткнутися з проблемою такого вибору. У радянські часи вже був заборонний досвід. У 1936 році в СРСР ввели заборону на аборти, але в 1955 році його довелося скасувати. Багатодітні жінки не хотіли народжувати знову, тому що їм не було за що утримувати вже тих, що були дітей. Вони готові були піти на що завгодно, лише б їм зробили аборт.

Їм не залишалося нічого, крім як переривати вагітність народними способами або вдаватися до послуг непрофесіоналів.

За статистикою сьогодні 8-10 відсотків абортів, зроблених в сучасних медичних клініках, тягнуть за собою тяжкі наслідки, аж до безпліддя. Уявляєте, що було в далекому 1936 році? Таким чином, заборонні заходи не тільки не підвищили народжуваність, але в довгостроковому періоді її навіть знизили, багато жінок так і не змогли народити згодом.

Рішення народити дитину має бути усвідомленим, малюк повинен бути бажаним, а не народженим через не порушення заборон. Інакше така заборона лише збільшить кількість дітей в інтернатах, дитячих будинках та на вулицях.

Набагато більшим ефектом підвищення народжуваності стала б робота держави, пов'язана з розробкою і популяризацією протизаплідних засобів. На перший погляд, це звучить парадоксально. Але, якщо жінка не хоче народжувати, вона зробить аборт за будь-яку ціну. Як це позначиться на її здоров'ї? До 8% випадків безпліддя і невиношуваність наступної вагітності пов'язують з попередніми абортами. Виходить, що якщо жінка користується протизаплідними засобами, то у неї більше шансів народити здорову та бажану дитини надалі.

Теги:
e-mail Друк PDF

Крик у темряві, або Непочуте слово «мама»

1277640780_oblПід серцем у жінки — людина, якої ніколи не було і якої — такої — ніколи не буде. Стане її перший крик відповіддю на побачене світло чи на смертну пітьму, — вирішувати тому, хто одночасно вирішить, чи хоче він відчути радість і гордість від першого почутого слова «мама».

Важко спокійно говорити про аборт навіть батькові. Матері часом ставляться до цього більш холоднокровно; що ж, вважають вони, принаймні це частина мого організму, частина мене — як захочу, так і вчиню... Одна моя знайома сказала, що до аборту можна ставитися (і ставляться) діаметрально протилежним чином: хтось вбачає у цьому вбивство іншого — вбивство особистості, хтось — видалення кількох, причому моїх же клітин, на зразок видалення гематоми.

Величезна дуга дилеми перекинута між цим — «інший» і «моє». Тут криється вузол проблеми. А що коли справді немає виходу? Якщо кар’єра обіцяє вершини, якщо, навпаки, підпирає безгрошів’я? Що краще — відразу позбутися крихітної душі, котра оселилася в материнському тілі, чи, фактично відмовившись, приректи її на тривалі страждання й смерть у жорстокому світі? Воістину гамлетівське питання, на яке... на жаль, немає відповіді, що б там не казали церква й моральність. Кожен вирішує це питання сам і перед собою. Відтоді як родина перестала бути чимсь сакральним, втратив ореол священного і факт народження.

Тепер, якщо не брати до уваги зрозумілу радість від дива (а диво нікуди не щезло!), для багатьох народження дитини, хоч як би цинічно це звучало, — тільки ще одна дірка в бюджеті, який потребує вливань і вливань: самі пологи, вигодовування, дитячий садок, школа, вступ у ВНЗ (а як же, тільки у ВНЗ!) і, нарешті, вінець усієї цієї піраміди — весілля.

І скрізь, на всіх етапах, — гроші, гроші, гроші. Люди пасують перед такою перспективою. Менш егоїстичні, але й менш обізнані не бачать навіть перших етапів шляху. Обставини придушують таких щосили, і всю злість від нереалізованого життя вони зривають на дитині. «То, може, краще зразу...» — думають перші. «І навіщо я тебе народила?» — думають другі. Який варіант кращий? Обидва гірші!

Сторінка 1 з 4