26 березня – День обізнаності про епілепсію («Фіолетовий день»)
Близько 50 мільйонів людей в усьому світі живуть з епілепсією і щороку фіксується 2,4 млн нових випадків. В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією. Розповідаємо, що треба знати про епілепсію.
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ
Епілепсія вважається одним із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються.
Ці напади проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або ж по всьому тілу. Іноді людина може зомліти чи втратити контроль за функціями кишечника або сечового міхура.
Напади спричинені надлишком електричних імпульсів у групах клітин різних ділянок мозку. Епілептичні напади можуть мати форму як незначних провалів у пам’яті, так і важких тривалих конвульсій, а також різнитись за частотою, трапляючись як менше разу на рік, так і до декількох випадків у день.
Деталі від іграшок, монети, булавки, батарейки, сережки чи ланцюжки — це далеко не весь список речей, які люблять пробувати діти на смак. Протягом року в приймальне відділення хірургії НДСЛ Охматдит звертається близько півтисячі дітей зі скаргами на проковтування сторонніх тіл. Кожна четверта дитина — потребує госпіталізації до лікарні. Розповідаємо, що робити, якщо така ситуація трапилася з вашою дитиною.
ЩО КОВТАЮТЬ ДІТИ ТА ЧИМ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО
1. Кнопкоподібні літієві батарейки
Вони широко використовуються як елементи живлення у багатьох предметах побуту та іграшках. Потрапляючи до травного тракту, батарейка за короткий проміжок часу нагрівається до температури понад 100 градусів. Через це з неї витікає електроліт, що призводить до тяжких опіків та виразок слизових оболонок.
Перш ніж брати дітей до води, варто почитати і нагадати собі правила поведінки, наведені американською Асоціацією шкіл плавання. Їх опублікувало видання BuzzFeed.
1. Відведіть малюка на уроки плавання. Найкраще починати з піврічного віку і продовжувати щонайменше рік.
2. Постійно спостерігайте за дитиною, не лишайте її у воді наодинці.
3. Вивчіть правила порятунку і надання першої допомоги.
4. Створіть низку дій, які ваш малюк має виконати перед тим, як потрапити у воду. Зокрема, вдягнути костюм для плавання, рятувальний жилет або надувні наруків’я, нанести сонцезахисний крем.
5. Гарна ідея вигадати вербальний сигнал, що тепер усім можна йти до води. Це може бути смішна фраза з віршика. Наполягайте на тому, щоб діти йшли плавати лише після сигналу.
6. Не дозволяйте малій дитині бути у води без трусиків для плавання або рятувальних надувних засобів. Якщо це правило буде обов’язковим, малюк сам шукатиме засоби захисту на воді і не піде без них купатися, тож вам не доведеться бігати за ним із надувним кругом.
7. Не використовуйте плавзасоби чи надувні наруків’я, коли вчите дитину плавати або коли вона намагається плавати вже самостійно.
Якщо дитина плаває з надувними наруків’ями, і вона, і батьки покладаються на те, що вони триматимуть на воді. Тому малюк не вчиться триматися на воді самостійно і правильно плавати. Якщо він потім впаде до басейну випадково, він чи вона не знатимуть, як плисти до берега, – застерігає Сью Макі.
Вона також попереджає, що наруків’я часто здуваються або можуть сповзти.
8. Переконайтеся, що діти вчаться плавати без окулярів і можуть відкривати очі під водою.
9. Практикуйтеся з дуже малими дітьми, опустивши їхнє обличчя під воду у ванній, щоб вони пускали бульбашки. Так малеча звикає до води і майбутнього пірнання.
10. Вигадайте план безпеки на воді для своєї родини.
Важливою частиною плану є тренування вигаданих надзвичайних ситуацій на воді, які допоможуть дітям зрозуміти, що хтось потребує допомоги, і дізнатися, що треба робити в такому випадку. Навчіть дитину подавати сигнали, що вона потребує допомоги.
11. На пляжі завжди шукайте затемнені місця, щоб після води малюки могли там сховатися, не лишаючись на сонці.
12. Переконайтеся, що діти одягнені у рятувальні жилети на катерах, яхтах, човнах.
Одне із самих популярних питань, що ще в пологовому будинку мами задають фахівцям з грудного вигодовування: «Що мені потрібно їсти, щоб молока було достатньо і воно було якісне?» Дати відповідь…
Прорізування зубів – це, мабуть, найголовніша сторінка в «книзі розвитку» вашої дитини до року.Це є своєрідним сигналом організму про те, що грудне маля вже дорослішає і незабаром з пасивного спостерігача…
Вечір напередодні Різдва має назви Святвечір, Багата кутя, Вілія. Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять різноманітних…
Кожна майбутня мама знає про те, що правильне харчування є однією з необхідних умов для нормального перебігу вагітності, росту й розвитку майбутньої дитини. Помилки в харчуванні вагітної жінки можуть не…
Відлучення дитини від грудей, як правило, в уявленні мам - дуже складний і психологічно болісний процес. Причому склалася громадська думка, що чим старше дитина, тим складніше відлучити її від грудей…