Шаблоны для Joomla 3 здесь
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_190Якщо в жінки менструальний цикл становив біля тридцяти днів, то її плід дозріває пізніше, і вагітність може тривати довше звичайних термінів. Таку вагітність називають пролонгованою, вона вважається варіантом норми, дитина народжується доношеною і функціонально зрілою, без ознак перезрілості.

Істинно переношеною є не всяка вагітність, що протривала довше передбаченого терміну, а лише та, котра завершилася народженням переношеної дитини. Приблизно 95% дітей, народжених між 42 і 44 тижнями, не зазнають ніяких проблем зі здоров'ям, пов'язаних з переношуванням вагітності. Проте, у переношуванні все-таки є певний ризик, що включає в себе наступні моменти:

• Здатність плаценти забезпечувати дитину достатньою кількістю кисню й поживних речовин після 42 тижнів знижується. Виникає можливість гіпоксії. Через нестачу кисню малюк може зробити перший вдих ще в порожнині матки та вдихнути навколоплідні води з меконієм. І тоді, в перші години життя, в немовляти розвивається важке ускладнення - синдром аспірації меконію, що вимагає тривалої штучної вентиляції легенів і потужної антибактеріальної терапії.

• Дитина, що не народилася вчасно, починає набирати зайву вагу, кістки черепу стають щільними, і голівка вже не може міняти форму при проходженні через родові шляхи, через що виникає небезпека різних ускладнень і родових травм у дитини й у матері. Близько 10% дітей починають втрачати вагу, а їхня шкіра при народженні буває зморщеною й зневодненою.

• Кількість навколоплідної рідини теж зменшується, що може спричинити обвиття пуповиною. Води мутніють, зі шкіри внутрішньоутробної дитини зникає родова змазка, і може наступити інфікування шкірних покривів.

У матері теж можуть виникнути певні ускладнення: слабкість родової діяльності, кровотечі. Підвищується частота кесарського розтину - як через ускладнення родової діяльності, так і через гостру гіпоксію плода. Переношувати вагітність украй небезпечно жінкам з резус-конфліктом. У них великий ризик народження дитини з важкою формою гемолітичної жовтяниці або навіть її загибелі. Тому жінки, які мають в анамнезі народження дітей з резус-конфліктами, мають потребу в госпіталізації й дородовій підготовці.

Звичайно переношування не має яскраво виражених ознак, і діагностика переношеної вагітності може бути ускладнена. На щастя, існують методи, за допомогою яких лікар може спостерігати за станом дитини, яка переношується. Поєднання різних методів обстеження дозволить з'ясувати, чи варто чекати й дати дитині самій вирішити, коли з'являтися на світ, чи необхідно вживати екстрених заходів.

Існує дуже багато методів обстеження, завдяки яким можна виявити переношену вагітність. Наприклад, аналіз крові, аналіз секрету, що виділяється з молочних залоз (може початися виділення молока, а не молозива), аналіз якості навколоплідних вод (якщо пологи затримуються, води стають мутними, навколоплідна оболонка втрачає прозорість), відсутність родової змазки на шкірі внутрішньоутробної дитини й так далі. Відрізнити переношену вагітність від пролонгованої можна за допомогою ультразвукового сканування. Якщо плацента стоншена й деформована, жінці призначають гормональну терапію, щоб наблизити початок пологів, або ж при переношеній вагітності, щоб уникнути можливих ускладнень, лікарі наполягають на кесарському розтині.

Якщо переношування вагітності підтверджується, починають стимуляцію пологів.

До переношування вагітності може призводити цілий ряд причин, що найчастіше провокують одна іншу або накладаються одна на одну. Тому розібратися в цих причинах досить важко, і заздалегідь пророкувати переношування вагітності практично неможливо.

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.