Расширения Joomla 3
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_247Жінка
Народження маляти!
Ваш організм довго готувався до цього моменту. І от він настав. Хоча треба відзначити, що ця дата може все-таки виявитися не зовсім точною. Насправді тільки 4% жінок народжують у визначений термін. Близько 98% вагітних народжують у межах 1 - 2 тижнів до або після розрахованої дати. В більшості випадків це нормальне явище.

Пам'ятайте, що не так важливо, як саме Ваша дитина прийшла в цей світ. Не завжди варто червоніти, згадуючи те, що Ви, можливо, говорили під час пологів. Ви виконали колосальну роботу, яку з упевненістю можна назвати подвигом.

Немовля

Швидше за все, Ваше маля належить до тих 96% немовлят, які з'явилися на світ головою уперед. Щойно голівка плода прорізується за вульварне кільце, лікар відсмоктує слиз із дихальних шляхів маляти, використовуючи вакуумний електровідсмоктувач. Це дозволяє немовляті швидше зробити перший у своєму житті вдих. Ви відразу про це довідаєтеся, почувши голосний крик, яким маля сповіщає всіх про власний прихід у цей світ. Позаматкове життя почалося!

Буває так, що перший вдих трохи затримується. Причин тому багато: дитя тільки прорвалося через серйозні перешкоди, позбавляючись при цьому звичного комфорту, який не залишав його протягом 9ти місяців! І що його отут чекає? Незрозумілий перепад температури навколишнього середовища (у матці - близько 38 градусів за Цельсієм, а в пологовому залі - близько 24 градусів); уявіть, що Вас голяка кидають у холодну воду, або згадайте, як Ви входите в річку чи море при купанні. Крім того - зміна освітлення. Можете дофантазувати попередню ситуацію: уявіть, що Ви купалися в напівтемряві, а на виході Вам послужливо посвітили прямо в очі аеродромним прожектором. Окрім всього, звуки, які дитятко чуло в матці, дуже відрізняються від того, що воно чує в родильному залі, оскільки вони проходять у його слуховий аналізатор через повітряне середовище, а не через водне. А насамкінець родовий стрес супроводжується викидом гормонів, зокрема адреналіну. Це відчуття Вам повинне бути знайоме, якщо хоча б раз у житті хтось жартував над Вами, зненацька з лементом вискакуючи з-за рогу в неосвітленому під'їзді.

Тому невеличка затримка з першим вдохом пояснюється просто. У легких випадках маля приходить у себе після легкого пощипування п'ят. У будь-якому випадку, не хвилюйтеся,адже лікарі присутні при пологах для того, щоб зробити появу дитини на світ максимально безпечною.

Потім обробляється й перерізається пуповина, маля показують мамі, називають його стать. На першій і п'ятій хвилинах життя стан дитини оцінюють за шкалою Апгар. Можете не запам'ятовувати кількість балів - її вкажуть у Вашій обмінній карті. Якщо дозволяють умови, Вам можуть дати дитину прямо зараз і Ви навіть зможете прикласти її до грудей. Далі Ваше немовля йде грітися, зважуватися, вимірювати ріст, окружність голови й грудей, приймати свій перший туалет і одержувати профілактику гонобленорреї (захворювання очей), тобто закапування в очні щілини спеціальних лікувальних крапель. Потім на ручку й ніжку маляти прив'яжуть клейончасту бірку з Вашим прізвищем і номером медичної історії, а також часом, числом і роком народження. І все! Далі почнеться повне радостей і турбот нове життя - життя з Вашим малям.

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.