Статьи и обзоры nachodki.ru
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_253Жінка
Ваше тіло продовжує готуватися до пологів. Іноді Ви можете помітити, що маткові скорочення починають трохи відрізнятися від тих, які були у Вас раніше. Давайте обговоримо основні моменти родового акту.
У пологах є три основних стадії:
1. Стадія розкриття. Вона починається з появи регулярних скорочень матки, які звуться переймами. Перейми поступово наростають в силі та стають все частішими. Піж час цієї стадії відбувається розкриття шийки матки. Вона стає тонкою, а її зів широко розкривається, щоб випустити "на волю" Вашого малюка. М'язи матки потихеньку опускаються ближче до її дна, формуючи потужний згусток мускул, що повинен виштовхнути плід.
Багато жінок відчувають сумніви з приводу: почалися пологи чи ні? Деякі вагітні думають, що це прояви "застуди", у деяких виникає непереборне бажання поспати. Для того, щоб відкинути усі сумніви, Вам дуже важливо вміти заміряти тривалість перейм та інтервали між ними за часом. Якщо тривалість перейм зростає, а інтервали між ними скорочуються, можете не сумніватися - у Вас почалися пологи. Про те, які ще ознаки вказують на початок пологів, ми поговоримо трохи пізніше.
Отже, перейми будуть посилюватись й частішати, вимагаючи усе більше Вашої уваги. Це активна фаза 1-ї стадії пологів. За нею піде дуже короткий перехідний період. Він найважчий. У цей час перейми йдуть одна за одною, але в силі вже не наростають. Наприкінці перехідного періоду шийка матки буде розкрита повністю.
Десь у проміжку між активною фазою й перехідним періодом Вам треба прибути в пологовий будинок.
2. Стадія вигнання. Американці називають її стадією виштовхування, що звучить трохи краще.
Переважній більшості жінок ця стадія подобається найбільше. У цей час шийка матки вже розкрита до межі, мускульна платформа дна матки невблаганно штовхає маля вперед, а у Вас починаються потуги. Так називають скорочення м'язів черевного преса й тазового дна, які допомагають матці виштовхнути плід на Світ Божий. Тепер жінка дійсно починає відчувати, що вона - головна діюча особа в пологах.
Якщо Ви не отримували знеболювання на цій стадії пологів, то відчуєте, які непереборні й наказові за своєю суттю потуги. Якщо ж знеболювання проводилося, то цього відчуття може й не бути, але не турбуйтеся - Вам скажуть, коли потрібно потужитись.
Кінець цієї стадії знаменується народженням дитини.
3. Стадія посліду.
Через якийсь час після народження дитини у Вас з'явиться непереборне бажання потужитись знову. Це - народження посліду (плаценти й оболонок плода).

Породілі в цей час, зазвичай, настільки захоплені своєю щойно народженою дитиною (яка лежить у них на животі), що частенько забувають про цю стадію. Прикладання немовляти до грудей прямо в пологовому залі та тісний контакт з тілом матері має великий позитивний ефект. Зокрема - прискорює народження посліду й сприяє зменшенню кровотеч, не кажучи вже про величезний емоційний підйом, якій відчуває жінка. Однак для такого тривалого і раннього контакту породілі зі своїм малям потрібна велика кількість спеціальних умов, які не завжди є в наших пологових .
Майбутня дитина
малюк продовжує рости. Його вага - трохи більша від 2 кг, ріст - 42,5 см.
Плацентарні гормони починають активізувати вироблення молока Вашими грудьми. Добовий обсяг сечі, яку виділяє плід в амніотичну рідину, - майже півлітра!

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.