Бесплатные шаблоны Joomla
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_283Жінка

Якщо у Вас з'явилися дратівливість, яку важко пояснити, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - жовте тіло у Вашому яєчнику працює без відпочинку. Отже, Ви - вагітні.

Однак варто зауважити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це, чи ні? На щастя, є можливість відповісти на це питання.

Цього тижня у Вашому організмі з'являється новий гормон - хоріонічний гонадотропін. Виявити його в сечі допомагають спеціальні тест-системи, які продаються в аптечних магазинах без рецептів. Виконати в домашніх умовах такий тест легко, дотримуючись доданих до нього інструкцій. І якщо тест виявився позитивним - то, швидше за все, Ви - вагітні.

Хоча справедливо було б зауважити, що робити цей тест краще все ж наступного тижня, коли рівень хоріонічного гонадотропіну стане вищим.

Рекомендації першого тижня продовжують залишатися актуальними.

Пам'ятайте, що перші 12 тижнів - найбільш відповідальний, критичний період у розвитку Вашої майбутньої дитини. Помилятися не можна - помилки дуже дорого коштують. Якщо у Вас виникають будь-які питання, звертайтеся до фахівця!

Майбутня дитина

Те, що відбувається цього тижня, є надзвичайно важливим для плода.

У цей час активно розвиваються так звані позазародкові органи.

Їх три: хоріон, амніон і жовтковий мішок. Мабуть, ці назви мало про що Вам говорять.

Але без цих "скромних", невідомих широкому загалу людей органів неможливий подальший розвиток маляти. От чому природа надала цілий тиждень на їх екстрене "складання", знизивши при цьому темпи розвитку клітин самого зародка.

Якщо говорити дуже стисло про завдання, які виконуються позазародковими органами, то це забезпечення живлення, дихання, біохімічної підтримки і всестороннього захисту Вашого малюка. Хоріон згодом перетворюється на плаценту (див. нижче), а амніон - на плодовий міхур, про який ми теж поговоримо пізніше.

Цікаво, що над створенням цих органів батьківські гени працюють активніше, ніж материнські. Одвічне завдання чоловіка - забезпечити життя і захист тих, за кого він несе відповідальність, виявляється навіть на генетичному рівні (образно кажучи, сперматозоїд "поводиться як справжній чоловік", хоча є тільки єдиною клітиною чоловічого організму).

Стосовно Вашого малюка: зараз він нагадує плаский диск, що складається з кількох шарів. Кожному шару призначено стати прабатьком різних органів і тканин.

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.