Бесплатные шаблоны Joomla
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_270Жінка
Дно Вашої матки (Вам, напевно простіше було б вважати дно матки верхівкою) знаходиться на півдорозі між лонним зчленовуванням і пупком. Якщо Вам невідомо, де знаходиться це саме "лонне зчленовування", то ось пояснення: якщо Ви акуратно "пройдетеся" пальцями від свого пупка чітко донизу, то незабаром намацаєте кістку. Це і є лонне зчленовування.

Ваш організм нарощує об'єм циркулюючої крові. Це потрібно для того, щоб забезпечити зростаючі потреби маляти в кисні й поживних речовинах. Додалося роботи й Вашому серцю (адже для прокачування збільшеного об'єму крові потрібно більше зусиль).

Тому насосна функція серця зростає на 20%. Для Вас це може й не пройти непоміченим. Тому не дивуйтеся, якщо у Ви стали більше пітніти і підсилилася вагінальна секреція (виділення зі статевих шляхів) - все це наслідки більшої, ніж зазвичай, кількості рідини, що "гуляє" у Вашому організмі. Ці явища вимагають гігієнічної корекції, але не є небезпечними.

Не забудьте про альфа-фетопротеїн (див. попередній тиждень).

Майбутня дитина

Маса плоду - приблизно 140 грамів.

Ніяких нових структур на цьому тижні не сформувалося. Зате маля вчиться користуватися всім тим, що в нього є.

Зокрема - уже може реагувати на гучні шуми, що виникають неподалік від Вас. Відповідно до деяких наукових робот, при використанні ультразвукового сканера можна побачити як плід змінює свою рухову активність після того, як спеціальний динамік, розміщений поруч із черевною стінкою матері, починає подавати звукові сигнали.

А це значить, що прийшов час активного естетичного розвитку Вашого малюка.

Починаючи з цього тижня, влаштовуйте концерти на замовлення слухачів. Виконавець підійде будь-який. Співайте самі, під акомпонемент чи без нього.

Пробуйте різний репертуар - від народних до популярних пісень. Залучайте тата - якщо не хоче співати, то нехай декламує вірші, або просто "розмовляє" з малям.

Голос батька повинен потрапити в пам'ять дитини ще задовго до її народження.

Активно використовуйте можливості аудіоапаратури. І хоча зараз Вашому малюкові ще дуже важко оцінити красу і гармонію музичних звуків і тонів, починайте без зволікань - пізніше Ви отримаєте величезне задоволення від ігор з ним. Адже через пару місяців Ви матимете справу зі справжнім знавцем і поціновувачем, при цьому вельми вимогливим (його поштовхи і стусани у відповідь на запропоновану до прослуховування "програму" будуть дуже красномовними).

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.