Расширения Joomla 3
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_272Жінка

Отже, Ви цілком освоїлися з роллю головної героїні в приголомшливому спектаклі за назвою "Другий триместр вагітності". Можете з гордістю нести високе звання Майбутньої Мами. І Вашим домашнім це потрібно усвідомити повною мірою.

Зазвичай в цей час в сім'ї встановлюється нормальне "робоче" відношення до поповнення в сім"ї. Всі прагнуть допомогти, підтримати. Заохочуйте будь-яку участь рідних - приємний сумісний клопіт зближує, як би "цементує" сім'ю.

Що стосується зміни Вашого іміджу - то, поглянувши в дзеркало, Ви можете виявити коричневу лінію, що тягнеться посередині живота, від лобка до пупка. Причина її появи - відкладення спеціальної пігментної речовини, званої меланіном. Чергова витівка гормонів. Не хвилюйтесь - після пологів ця лінія зникне.

Майбутня дитина

На голові малюка з'являється волосся. Звичайно, це ще не те волосся, яке Ви згодом будете старанно розчісувати (а може, і заплітати в кіски або збирати у хвостики?).

Шкіра ще дуже тонка, а за кольором - ближче до червоної, ніж до рожевої. Вчені підрахували - в цей час крихітне сердечко малюка "прокачує" близько 23 літрів крові на добу!

Плід періодично спорожнює свій сечовий міхур. Сеча поступає в амніотічну рідину, чим підтримує її склад. Однак сеча Вашого маляти - далеко не найголовніший компонент навколоплідних вод, принаймні, зараз. Вони виробляються клітинами плодового міхура.

Навколоплідні води "оновлюються" 8 - 10 разів на добу! Це дозволяє підтримувати їх стерильність при збереженні потрібного хімічного складу (співвідношення води, мінералів і органічних речовин).

Значення плодового міхура й амніотичної рідини для маляти величезне. Це і захист від механічних пошкоджень, і забезпечення свободи рухів, і істотна допомога в розвитку легенів, нирок, травної системи. Не говорячи вже про те, що амніотична рідина - це перше в житті Вашого маляти середовище перебування.

Він активно її вивчає, обмінюється з нею інформацією і хімічними речовинами.

Окремо потрібно сказати про комфортність цього середовища.

Уявіть - тепла, чиста, практично прозора рідина, що згладжує суворі реалії нашого світу - закон всесвітнього тяжіння, сліпуче світло і хаос індустріальних шумів.

Чудове відчуття невагомості, неяскраве освітлення, магічне відлуння звуків, які проходять крізь навколоплідні води, - недивно, що більшість людей назавжди зберігають підсвідому любов до середовища, в якому вони провели перші дев'ять місяців свого життя.

Невтомні японські вчені сконструювали "штучну матку" - спеціальну камеру, у якій імітуються внутрішньоутробні умови.

Це ємність, виготовлена з пружних матеріалів, заповнена особливою рідиною, в якій може розміститися доросла людина, якщо прийме позу, характерну для плоду. За словами людей, що побували усередині "штучної матки", такого відчуття захищеності, комфорту і релаксації вони не відчували ніколи (краще сказати - давно).

Водне середовище - звичне і улюблене для плоду місце існування. Саме тому величезну популярність в світі зайняла ідея пологів у воді або ідея раннього навчання малюків плаванню.

Саме тому в передових педіатричних клініках для реабілітації новонароджених з різними відхиленнями використовуються вправи у воді, а також техніка "сухої іммерсії" (тобто моделювання невагомості, такої звичної для малюка, що недавно з'явився на світ.

І саме тому Вашим завданням буде перетворення звичайного купання Вашого спадкоємця (або спадкоємиці) на чарівне таїнство, яке дарує малюкові радість. І хоча це буде потрібно тільки через півроку, починайте обдумувати це вже зараз (а що ще робити тихими вечорами Очікування?).

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.