Шаблоны Joomla 3 тут
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

a_274Жінка

Ласкаво просимо в другий триместр! Прийміть поздоровлення - одна третина шляху пройдена. Якщо, всупереч прогнозам, явища токсикозу продовжують діймати Вас - не впадайте у розпач. Полегшення не за горами.

Саме час обговорити ще один не дуже приємний сюрприз, що Її Величність Вагітність підносить багатьом жінкам. Маються на увазі закрепи. Вони можуть з'явитися саме в цей час. Хоча можуть "вшанувати" Вас своєю присутністю як раніше, так і пізніше цього періоду.

Причини закрепів полягають в ослабленні перистальтичної (пам'ятаєте це слово?) активності Вашого кишечника. Це означає, що харчові маси просуваються по ньому без особливого ентузіазму, затримуються і стають щільними.

Порушують перистальтику кишечника гормональні зміни у Вашому організмі.

Певний внесок вносить і матка, що росте. Вона залишає в черевній порожнині все менше місця для кишечника. Хоча, справедливості заради, треба відмітити, що розміри матки особливо сприяють закрепам не зараз, а на пізніших термінах вагітності.

Закрепи не обіцяють майбутній мамі нічого хорошого. Мало того, що це явище малоприємно саме по собі, можливі ще й ускладнення. Нанеприємнішим з них є так званий геморой.

Це варикозне розширення вен прямої кишки, формою схоже на різні за розміром вузлики (одиничні або множинні, гроноподібні).

Розташовуються гемороїдальні вузли зовні (біля заднього проходу) або усередині (далі за ходом прямої кишки).

Гемороїдальні вузли зустрічаються під час вагітності нерідко, і при належній до них увазі "поводяться" цілком пристойно.

Проте постійна напруга, яка виникає під час закрепів, може погіршувати стан гемороїдальних вузлів - вони можуть запалюватися, набухати, служити причиною болю і кровотеч. І якщо уникнути появи варикозних вузлів вдасться лише небагатьом щасливицям, то попередити ускладнення геморою - завдання цілком здійсненне практично для всіх. А для цього треба негайно оголосити війну закрепам.

От кілька порад:
Збагачуйте свою дієту рослинними продуктами, які містять клітковину (див. статтю про харчування). Клітковина перетравлюється не повністю і дає "об'єм" калу, а значить - змушує Ваш кишечник працювати. Правда, деякі продукти (боби або скажемо, капуста) іноді підвищують газоутворення і тому можуть викликати здуття кишечника. Ними захоплюватися не треба. Ну а якщо вже це трапилося - спробуйте випити горнятко-друге ромашкового чаю або прийміть 2 -3 пігулки активованого вугілля. Малюкові Ви цим точно не зашкодите.


Спробуйте продукти, що мають природний послаблювальний ефект. Наприклад, буряк тертий, або у вигляді соку багатьом жінкам дозволяє справитися із закрепами. Непоганий ефект спостерігається від десертної ложки меду, доданої в 100 - 150 мл кип'яченої води. Випивати цей "еліксир" треба натщесерце, після чого можна 10-15 хвилин полежати на правому боці, підклавши під нього помірно теплу грілку. Поговоріть з подругами - напевно хто-небудь відкриє Вам свій секрет перемоги над закрепами. Це можуть бути пшеничні висівки, морська капуста або сливове пюре, а також ще півтори сотні перевірених засобів. Прислухайтеся до своєї інтуїції - якщо запропонований спосіб Вас бентежить, то не удавайтеся до нього, не отримавши поради фахівця. Особливо це стосується послаблюючих медикаментів. Призначати їх повинен тільки лікар.


Уникайте захоплення продуктами із закріплюючим ефектом (деякі сорти груш, черемхове варення, мак у великих кількостях та ін.). І без них причин для запорів достатньо.


Підтримуйте в міру можливості нормальний руховий режим. Гуляйте пішки, не відмовляйте собі в задоволенні іноді відвідати басейн, не забувайте про фізичні вправи.


Якщо всі ці заходи Вам не допомогли - зверніться до лікаря. Зараз у продажу є великий вибір різних послаблюючих засобів і фахівець допоможе Вам вибрати оптимальне.


Майбутня дитина

Багато важливих подій відбувається на цьому тижні. Сформувалися всі двадцять молочних зубів ( тільки чекають моменту, щоб прорізатися).

Кишечник плоду вкладається в черевну порожнину, у ньому формуються ворсинки, що грають важливу роль у переварюванні їжі. Підшлункова залоза Вашого маляти вже виробляє інсулін.

Плід важить приблизно 28 грамів.

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.