nachodki.ru интернет-магазин

здоров я[B]Колись дівчат із благородних сімей навчали “правилу другого поверху”. Суть його така – йдучи по вулиці, дівчина повинна краєм ока бачити другий поверх. Завдяки дотриманню цього закону, дівчата XIX століття володіли прекрасною поставою, адже згорбленою другого поверху не побачиш. Цей закон непогано було б запровадити і в сучасних школах. Адже половина школярів виструнченою спиною похвалитися не може. Заради справедливості варто додати, що сколіоз – інакше кажучи, викривлення хребта – набути можна не тільки в школі, а й раніше. Однак про все за порядком.[/B]

[B]До народження[/B]
Серед найчастіших причин сколіозу у дітей можна виокремити порушення внутрішньоутробного розвитку, тобто, вроджений сколіоз. Тому дбати про здоров’я дітей необхідно ще до їхнього народження, передусім, кинути палити, дотримуватися дієти, вживати вітаміни для вагітних, збагачені кальцієм тощо.

[B]Пологи[/B]
Наступна причина сколіозу – родові травми. Наприклад, підвивих шийних хребців під час пологів. Запобігти цій причині досить складно, проте спробувати варто. Для цього важливо з усією серйозністю підійти до питання пологів, регулярно відвідувати гінеколога і приблизно за два місяці до пологів визначитися з вибором пологового будинку і лікаря, акушера-гінеколога, який прийматиме пологи. Знаючи заздалегідь історію перебігу вагітності, досвідчений лікар зможе вибрати правильну тактику перебігу пологів.

[B]Правильний догляд[/B]
Ще одна популярна причина сколіозу – захворювання, пов’язані з недостатнім або неправильним доглядом за дитиною. Так, відсутність повноцінного харчування, нестача вітаміну D, нечасті прогулянки з дитиною можуть призвести до рахіту, який, зокрема, спровокує розвиток сколіозу.

[B]Перші кроки[/B]
Ще одна причина, пов’язана з неправильним доглядом і здатна призвести до сколіозу, це – нетерплячі батьки. Бажаючи, щоб дитина швидше навчилася сидіти і ходити, деякі мами і тати починають садити малюка завчасно, а також, тримаючи його за ручки, намагаються скоріше навчити ходити (і це зовсім не зворушливе видовище, коли мама тягне за ручки свою дитину, ніжки якої підгинаються і практично волочаться по землі). Незміцнілі кістки малюка на такий поспіх дорослих можуть зреагувати тільки викривленням. Щоб запобігти таким проявам сколіозу, дуже важливо набратися терпіння і не порівнювати свого малюка з іншими дітьми. Так, сусідська дитина, можливо, пішла в 9 місяців. А ваша ще й в 11 не ходить. Але це зовсім не свідчить про наявність відхилень і відставання. Всі діти різні і розвиваються по-різному. А щоб розвіяти сумніви, треба поділитися своїми переживаннями і стурбованістю з педіатром, дитячим неврологом і хірургом, які, оглянувши малюка, скажуть, чи дійсно є у дитини якісь проблеми з опорно-руховим апаратом і центрально-нервовою системою або просто її час ходити ще не настав (що швидше за все).

[B]Біда не приходить сама[/B]
Інша поширена причина сколіозу пов’язана з прийняттям неправильної пози через фізіологічні особливості, наприклад, через плоскостопість, різну довжину ніг, косоокість. Щоб одні захворювання не провокували появу нових, лікування необхідно починати якомога раніше. Для цього не варто нехтувати регулярним відвідуванням фахівців. Все це не якась там умовність, а запобіжні заходи. Адже батьки можуть і не побачити, що з’явилася хвороба на початковій стадії її розвитку, коли вилікувати її набагато простіше. А досвідчений фахівець не тільки побачить захворювання, а й попередить про можливі ризики, схильності дитини до тих чи інших захворювань.

[B]Життя за партою[/B]
І, звичайно, найпопулярніша причина викривлення хребта у дітей старшого дошкільного віку, а також школярів будь-якого віку – неправильна поза на стільці під час роботи за столом. У понад половини школярів присутній сколіоз того чи іншого ступеня. І щоб зберегти здоров’я дітей, потрібно постійно стежити за поставою школяра.

[B]Лікування і профілактика[/B]
На жаль, це найпоширеніші, але далеко не єдині причини появи сколіозу. Тому, навіть дотримуючись усіх запобіжних заходів і керуючись принципом «краще запобігти, ніж лікувати», можна «заробити» сколіоз. Що робити, якщо незважаючи на дотримання всіх заходів профілактики, цей діагноз все одно поставлений? Головне, не намагатися боротися з ним самотужки і самостійно. Головні засоби боротьби зі сколіозом – це лікувальний масаж і лікувальна фізкультура. При цьому лікувальний масаж приносить користь, а »домашній» масаж по книжці з картинками, купленій у магазині, може не тільки не допомогти, але й нашкодити. Те ж стосується і лікувальної гімнастики. Комплекс вправ повинен підібрати фахівець в залежності від важкості захворювання, в іншому випадку лікувальна фізкультура може тільки погіршити стан здоров’я.

Купувати ортопедичні бандажі і корсети також потрібно тільки після консультації з лікарем. Важливими у комплексному підході до лікування сколіозу будуть і такі заходи, як підбір правильного взуття, покупка жорсткого (кокосового) матраца, організація активного відпочинку дитини (дуже корисні плавання, лижі), вибір зручної сумки для шкільних підручників (тут перевагу, звичайно, треба віддавати наплічникові, який рівномірно розподіляє навантаження по спині).
І в жодному випадку не варто ставитися до лікування сколіозу (передусім – нехтувати лікуванням, коли сколіоз виражений у легкій формі) абияк. По-перше, тому що сколіоз – хвороба прогресуюча. По-друге, сколіоз спричиняє поступовий розвиток захворювань більшості внутрішніх органів.

[URL=https://www.chasipodii.net]Джерело[/URL]

Психологія

Харчування

Домедична допомога

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.