То що робити з вітаміном D після 3х років - що нам радять світові організації? - розповідає лікар педіатр Анастасія Бикова-Шелевицька (Anastasiia Bykova-Shelevytska) медичного центру "Педіатрія з любов'ю"
(Говоримо про профілактичний прийом вітаміну D коли немає його дефіциту.)
У різних країнах рекомендації щодо дозування часто відрізняються. На це впливає багато факторів: на якій широті знаходиться країна, генетичні особливості населення, чи практикується збагачення продуктів вітаміном D, можуть враховуватись традиції харчування.
В будь якому разі, важливо не допускати дефіциту вітаміну D у дітей, оскільки це може заважати всмоктуванню кальцію, підвищувати рівень паратиреоріїдного гормону. Рідше може викликати гіпокальціємію, рахіт. Боротьба з недостачею вітаміну D може навіть покращити стан здоров'я інших систем організму, таких як імунна, м’язова та серцево-судинна системи, хоча в цих областях ще проводяться додаткові дослідження.
Дефіцит може існувати тривалий час, але не проявлятись конкретними симптомами, саме тому потрібно приділяти особливу увагу профілактиці.
Американські рекомендації для профілактики дефіциту вітаміну D для дітей такі:
- академія педіатрії радить вживати 600 МО на добу;
- товариство охорони здоров'я та медицини підлітків рекомендує всім здоровим дітям добавки 400 або 800 МО, а дітям із групи ризику - мінімум 1000 МО на день;
- ендокринне товариство рекомендує споживати 600-1000 МО на добу;
(деяким групам дітей рекомендують приймати в 2-3 рази більше вітаміну для профілактики: дітям з ожирінням, тим хто отримує протисудомні засоби, антиретровірусні препарати, кетоконазол або кортикостероїдні препарати);
- національною академією медицини США рекомендовано добову норму споживання вітаміну D на рівні 400-600 МО (а граничну допустиму норму встановлено на рівні 4000 МО щоденно).
- Перегляди: 774