Шаблоны для Joomla 3 здесь

То що робити з вітаміном D після 3х років - що нам радять світові організації? - розповідає лікар педіатр Анастасія Бикова-Шелевицька (Anastasiia Bykova-Shelevytska) медичного центру "Педіатрія з любов'ю"

(Говоримо про профілактичний прийом вітаміну D коли немає його дефіциту.)

У різних країнах рекомендації щодо дозування часто відрізняються. На це впливає багато факторів: на якій широті знаходиться країна, генетичні особливості населення, чи практикується збагачення продуктів вітаміном D, можуть враховуватись традиції харчування.

В будь якому разі, важливо не допускати дефіциту вітаміну D у дітей, оскільки це може заважати всмоктуванню кальцію, підвищувати рівень паратиреоріїдного гормону. Рідше може викликати гіпокальціємію, рахіт. Боротьба з недостачею вітаміну D може навіть покращити стан здоров'я інших систем організму, таких як імунна, м’язова та серцево-судинна системи, хоча в цих областях ще проводяться додаткові дослідження.

Дефіцит може існувати тривалий час, але не проявлятись конкретними симптомами, саме тому потрібно приділяти особливу увагу профілактиці.

Американські рекомендації для профілактики дефіциту вітаміну D для дітей такі:
- академія педіатрії радить вживати 600 МО на добу;
- товариство охорони здоров'я та медицини підлітків рекомендує всім здоровим дітям добавки 400 або 800 МО, а дітям із групи ризику - мінімум 1000 МО на день;
- ендокринне товариство рекомендує споживати 600-1000 МО на добу;
(деяким групам дітей рекомендують приймати в 2-3 рази більше вітаміну для профілактики: дітям з ожирінням, тим хто отримує протисудомні засоби, антиретровірусні препарати, кетоконазол або кортикостероїдні препарати);
- національною академією медицини США рекомендовано добову норму споживання вітаміну D на рівні 400-600 МО (а граничну допустиму норму встановлено на рівні 4000 МО щоденно).

Коли стовпчик термометра починає стрімко зростати, один з найбільших ризиків для дітей - перегрітися. І дуже часто зустрічаються батьки, які навіть в спеку одягають малюків в шапки, кофтинки й шкарпетки, щоб захистити від простуди, протягів тощо.

Правило, що дитині потрібно одягати на один шар одягу більше, ніж собі, не працює, коли на вулиці спека. Якщо вам самим спекотно у футболці - не одягайте на дитину додатковий одяг. Також не варто одягати шкарпетки, краще - відкрите взуття, що буде підтримувати нормальну терморегуляцію. Шкіра стоп повинна дихати.

"Батькам потрібно бути уважними в спеку та постійно слідкувати за дитиною. Обмін речовин у малюків та дітей проходить більш інтенсивно. При цьому виробляється велика кількість тепла, від якого дитячому організму потрібно позбавлятись. В спеку цей процес проходить важче, тому діти набагато швидше перегріваються та зневоднюються в жарку погоду", - наголошує в.о. міністра доктор Уляна Супрун.

Нагадуємо, як не допустити травмування дитини під час гри на дитячому майданчику, як розпізнати струс головного мозку і коли треба негайно звертатись до лікаря.

 ВИДИ ТРАВМ НА ДИТЯЧОМУ МАЙДАНЧИКУ І ЯК ЇХ УНИКНУТИ

Діти віком до 4 років найчастіше травмуються під час користування гойдалками або гірками, а діти віком від 5 до 14 років – на драбинках, турніках, тренажерах тощо. Скільки років не було би вашій дитині стежте, щоби вона користувалась ігровими конструкціями лише відповідно до віку та за призначенням - це перше правило безпеки.

Якщо можливо, обирайте ті майданчики, де є м’яке покриття (пісок, штучний газон, спеціальна стружка тощо). Обов’язково оглядайте стан конструкцій та гойдалок, щоб упевнитися, що немає небезпечних пошкоджень, відламаних деталей тощо. Переконайтеся, що захисні опори, поручні та відповідні конструкції в надійно прикріплені і дитина не може впасти, наприклад, з гойдалки.

Психологія

Харчування

Домедична допомога

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.