Шаблоны Joomla 3 тут

gv5Якщо ви годуєте грудьми дитину, якій виповнилося вже більше року, у вас можуть виникнути певні занепокоєння, чи не розбещуєте ви дитину, можливо ви боїтесь, що ваша поведінка є проявом почуття власництва, чи не стане дитина занадто залежною....


Зіпсованим буває те, що залишається без уваги - це псує. Будь-яка жінка, яка довго годувала грудьми, знає, що грудне годування не має з цим нічого спільного. Почуття власництва передбачає, що дитині не дають робити те, що їй потрібно, тому що вам хочеться іншого. Тепер щодо міфу про надмірну залежність. Будьте готові почути від доброзичливого порадника: "Як! Ви ще годуєте грудьми?" Це зауваження свідчить про нерозуміння, що в маленької особистості більші потреби. І досвід, і дослідження показали, що тривале грудне годування не створює залежності. Навпроти, діти, що перебувають на зв'язку з батьками (це ті, яких не відняли від грудей передчасно), насправді виростають більш незалежними, легше відокремлюються від матерів, вступають у нові взаємини з більшою впевненістю в собі й легше дисциплінуються.
Якщо вам дивно чути, що можна годувати грудьми протягом декількох років, запитайте в себе: "Хто жахається побачивши 2-літню дитину, яку все ще годують із пляшечки?" У багатьох дітей зберігається потреба ссати, незалежно від того, чи ссуть вони груди або суміш із пляшечки. Потреба, яка була задоволена, зникає. Незадоволена потреба може позначитися пізніше й привести до лиха...


Особливості годування дитини після року.

1. Основні годування відбуваються «навколо снів», і уві сні. Якщо мама вдень працює, то дитина їсть їжу зі спільного столу і вміє засипати без грудей. Особливо важливі ссання на засипання, на ніч і на пробудження під ранок. Важливо, щоб мама в ці моменти була поряд.

2. Маля поєднує ссання грудей з якоюсь невідкладною справою. Принципово за чим повинна стежити мама, це щоб положення голови щодо грудей не мінялися. Малюк повинен завжди рот притискати, але може при цьому танцювати польку, крутити ногами, руками, чи співати.

3. Малюк починає смикати інші груди. Якщо мамі неприємне смикання грудей, вона може заборонити це робити.

4. Підбігає на 2-3 ковтки й тікає. Мама довше розкривалася. Це підтвердження маминої надійності. Це не баловство. Дитині важливо знати, що ви тут.

5. Дитина прикладається, коли засмучена, ображена, коли сталося щось неприємне.

6. Норми відлучення від грудей не існує. Годування грудьми закінчується саме по собі, для цього не потрібні ні які спеціальні заходи. Просто потрібно набратися терпіння, і дати дитині ссати стільки, скільки в неї є в цьому потреба.


Якщо маля просить груди «від нема чого робити», а мама в цей момент зайнята, то можна іноді давати груди не відразу, і пропонувати замість грудей щось замість - інші цікаві заняття або інше «щось смачне».. Причини такої відмови повинні бути дитині зрозумілі - мама зайнята «от цією справою». Також можна відмовити в прикладанні, наприклад, у громадському місці. Однак, якщо дитина заплакала, налякана, ображена, вдарилась або хоче спати, і очікує від мами допомоги у вигляді прикладання до її грудей, мати не повинна дитині в цьому відмовляти або відволікати її якоюсь іграшкою! Часто дитина користається з нагоди для ссання, коли мама сидить у телевізора або розмовляє по телефону... У підсумку за добу виходять всі ті ж 12 і більше прикладань, з них 4-6 повноцінних годувань і 8-12 короткочасних прикладань з різних причин. Звичайно, мамі не потрібно лічити прикладання. Бажано знати і відчувати потреби своєї дитини та вчасно їх задовольняти, вводячи деякі розумні обмеження в міру дорослішання дитини.

Якщо мама говорить, що в рік у дитини збереглися 1-2 прикладання за добу, то годування на вимогу тут відсутні. Зате є великий обсяг введеного прикорму і обмеження в ссанні, які маля прийняло, як правильні. Якщо мама вирішить виправити ситуацію й налагодити природний процес, вона зможе це зробити, виправивши допущені помилки та почавши прикладати дитину до грудей на свою вимогу.
Буває й зворотна, не менш розповсюджена ситуація: мамі нема з ким залишити своє півторарічне маля, і вона перебуває з ним цілий день. Маля, генетично очікуючи відходу мами з будинку, ссе «про запас, поки дають», його буває дуже складно відволікти від грудей. Мама втомлюється від частих ссань, і через те, що зовсім не розуміє поведінки свого малюка. Тому, якщо мама працює, або в неї є помічники і можливість залишати маля з ними, то в парі «мама й маля» непорозуміння майже ніколи не виникають.

Мама не повинна пропонувати груди в ті моменти, коли хоче відволікти маля від якогось заняття, з її точки зору, недоречне у цей момент. Дитину треба перемикати не на ссання грудей, а на інше заняття. Рідко мами так роблять, тому що дати груди простіше, ніж знайти маляті альтернативу. У підсумку виходить, що мама дуже часто дає груди в тих ситуаціях, коли потрібно просто змінити небажану поведінку дитини, а змінювати небажану поведінку дитини іноді доводиться 10 разів на день, якщо не 20...
Дитина, що вміє ходити, бігати, плазувати по мамі, може «присмоктувати» у самих неймовірних позах. І тут мама повинна поведінку дитини контролювати й орієнтуватися на свої особисті почуття і потреби. Якщо ця поза їй не дуже зручна, то вона може її змінити. Якщо мамам неприємні «ігри з вільними грудьми» - покручування й пощипування соска, вона може заборонити дитині це робити, перемикаючи дитину на складку одягу або щось інше (свої пальці, намиста для годування й т.п.). Не можна відкладати обмеження в такому питанні на потім. «Я подумаю про це завтра» тут зовсім не підходить!

Малюк починає висувати свої вимоги по зміні грудей. В один «захід» він може змінити груди кілька разів, прикладаючись до кожної на півхвилини. Така поведінка характерна для грудничка, який увійшов в смак ссання, і повністю оволодів наукою грудного вигодовування. Дитина не повинна сама діставати груди з маминого одягу. Вона може показати, що їй потрібно. Діставати груди повинна мама, тому що якщо дозволяти дитині це робити, у ситуації, у якій це не зручно, заборонити не вийде без скандалу, це з одного боку. А з іншого боку, це мамин предмет і вона сама повинна розпоряджатися ним.
Крім того, мама дитини старше року може іноді обмежувати час ссання грудей. Коли маля заснуло, доволі насмоктавшись, і просто тримає груди в роті, можна спробувати акуратно їх забрати, вставивши свій мізинець у куточок рота дитини. Можливо, це буде виходити не завжди й не відразу. У мамів грудничків наприкінці другого, на третьому (на четвертому) році годування це виходить майже завжди. Також можна обмежувати час ссання й при неспанні дитини. У такому віці тривалість ссання грудей носить, скоріше, символічний характер. Немає необхідності завжди чекати, поки сама дитина відпустить груди.

Після 2-2,5 (іноді після 3-х) років залишається тільки годування на ніч і ранком, а вдень маля вже не дуже й то має потребу в прикладаннях. Молоко в стадії інволюції схоже за складом на молозиво, і цінність його важко переоцінити. У добовій порції такого молока міститься 60 добових доз імуноглобулінів, необхідних дорослій людині. Інволюція грудей триває від декількох місяців до року, і сприяє формуванню дитячого імунітету.
Природне завершення грудного годування важко назвати «відлученням від грудей». Відлучення немає, є припинення певного етапу в житті мами та дитини. Це відбувається обопільно, без ускладнень - закрилася потреба в ссанні, і одночасно в мами закінчилося молоко.

Пругова Галина,
консультант з грудного вигодовування,
провідний спеціаліст Центру материнства
і підтримки грудного вигодовування «Мамин будинок»

Найомі Баумслек

Переклад Олени Гергель

З офіційного дозволу WABA

Якщо ви обурені також як і я, коли бачите день у день, як знущаються з безневинних дітей, годуючи їх невідповідним харчуванням, тоді я думаю, ви згодні з тим, що пропаганда дитячого харчування, яка вводить в оману, повинна розцінюватися як злочин. Будь-яка людина, яка через своє незнання або легкодумство сприяла тому, щоб дитину годували неналежним молоком, може бути винувата у дитячій смерті. - Доктор Сиселі Вільямс, Молоко та злочин, 1939

Багатомільйонна індустрія дитячого харчування - два мільйони доларів щодня - вся в турботі про гроші, а не про здоров'я. Цінність незамінного грудного вигодовування підривається, незважаючи на виняткову користь і для матері, і для дитини. Незважаючи на те, що наукові дослідження продовжують підтверджувати перевагу грудного молока, годування сумішами стає нормою. Агресивна маркетингова політика виробників сумішей вводить матерів в оману, змушуючи вірити, що суміш і грудне молоко рівноцінно. Жіночі груди відняли в дітей і проголосили тільки сексуальним об'єктом. Позитивний вплив годування грудьми на здоров'я жінки теж ігнорується. В усьому світі люди витрачають гроші на покупку сумішей замість того, щоб витрачати їх на більш корисні речі.

Компанії, які виробляють харчування для дітей впливають на політику уряду. Вони використовують «науку» щоб залякувати матерів, використовують у своїх інтересах жіноче трудове право та бажання чоловіків задовольняти потреби сім'ї. Так, вони припинили рекламу в засобах масової інформації, але вони купили час і програми, щоб підірвати цінність грудного вигодовування. Вони забрали дитячі обличчя з баночок із сумішами, але натомість помістили їх на «наступні» суміші. Вони невдоволено прийняли міжнародний кодекс про маркетинг замінників грудного молока, і дотепер скаржаться, що він занадто обмежуючий. Через Організацію світової торгівлі вони накопичують ще більше сили. Незважаючи на Кодекс, незважаючи на спроби тисяч адвокатів, які захищають грудне вигодовування, ринок дитячих сумішей процвітає, кількість компаній-виробників сумішей росте, їхні прибутки зростають.


Все про прибутки

Головною метою корпорацій є збільшення прибутків шляхом розширення ринків збуту, винаходу нової продукції та збільшення продажів. Їхня жадібність безмежна та все більше й більше дітей ссуть гумові пустушки в марній спробі знайти грудне молоко. Їхній головний інтерес - прибуток, а зовсім не здоров'я. Цілком зрозуміло, що грудне вигодовування не вигідно для виробників сумішей. Індустрія дитячого харчування (яка включає також виробництво пляшок і сосок) - це індустрія з прибутком близько 8 трильйонів доларів у рік з гігантськими прибутками й жорстокою конкуренцією. З кожного долара прибутку тільки 16 центів йдуть на розвиток і дослідження.

Корпорації роблять інвестиції тільки для того, щоб збільшити свої прибутки. Виробники сумішей виділяють кошти лікарям, медсестрам, студентам медичних установ, відділенням педіатрії на дослідження, обладнання, подарунки, платежі, конференції, подорожі й публікації, щоб їхню продукцію визнавали й просували.

Те, що величезні кошти витрачаються на просування та захист інтересів означає, що менша частина витрачається на контроль якості, дослідження та основні компоненти. ВОЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) рекомендувала, щоб докозагексагенова кислота (ДГК) , яка дуже необхідна для розвитку головного мозку, була додана у дитячі суміші. У Європі та Азії це було зроблено, але Сполучені Штати були проти. Управління контролю за продуктами та ліками (FDA) і Ross Pharmaceuticals (виробник «Сімілаку») заявили, що немає достатніх наукових обґрунтувань для цього, а Ross прямо визнала, що це надто дорого. Прибутки Ross від Програми підтримки матерів, дітей і немовлят впали через знижки, таким чином, причиною відмови стала втрата прибутку. Найменше, здається, подумали про дитяче здоров'я. Фірми-виробники більше піклуються про витрати, ніж про моральність, тому вони не залишають ринок, особливо в цей час, коли росте кількість фірм-конкурентів, які продають дитяче харчування, суміші для вагітних (як мінімум з десяток таких сумішей вже продаються), пляшечки та соски.

Більша частина компонентів дитячих сумішей неймовірно дешева. Вартість сухого молока становить тільки одну шосту частину загальної вартості. Ізолят соєвого білку в соєвій суміші ще дешевше.

По той бік рампи

В міру розповсюдження дитячих сумішей, корпорації-виробники стають все більше винахідливі, впливають на уряд, кидають виклик законам, залучають клініки та лікарні як агентів по збуту. Коли ефективність засобів просування знижується, компанії звертаються за підтримкою до уряду.

В основу замінників грудного молока входить коров'яче молоко або перероблений соєвий білок. Незважаючи на це, виробники сумішей змогли переконати FDA визнати суміші харчуванням, а не медичним препаратом, таким чином, суміші піддаються менш суворому контролю. FDA дозволив використання соєвого ізоляту в соєвих сумішах, хоча це й не має Загальноприйнятого статусу безпеки.

Корпорації впливають на вибір делегатів для міжнародних зустрічей, присвячених питанням дитячого харчування, включаючи й ті, що спонсорує ВОЗ. Вони пропонують спеціальні умови по придбанню замінників грудного молока в рамках програм по харчуванню для дітей, жінок і навіть сиріт, але вимагають, щоб був використаний їхній логотип. Використовується кожна можливість рекламувати свою продукцію.

Для уряду імпорт дитячого харчування економічно вигідний. Уряди одержують додатковий прибуток через податкові платежі й імпортні мита. Наприклад, у Зімбабве, дохід уряду становить 17,5% податкових платежів і 10% імпортних мит. Таким чином, уряд одержує прибуток, коли матері не годують дітей грудьми.

Виробники сумішей мають особливі зв'язки з різними державними підрозділами в галузях дитячого харчування та дитячого здоров'я. У них є свої адвокати, які чітко стежать за дотриманням їхніх інтересів. Компанії платять делегатам, які відвідують міжнародні конференції, присвячені питанням харчуванню, щоб ті голосували за них.

Виробники сумішей та їхні агенти навіть впливають на розробку матеріалів у захист грудного вигодовування. Один з відомих випадків: компанія Nestle звернулася з листом до секретаря Міністерства охорони здоров'я в Сполучених Штатах, призиваючи заборонити нову публікацію «Перспективи грудного вигодовування для матері та дитини», яка користувалася величезною популярністю, тому що побоювалася її впливу. Публікація «ненаукова» - звинувачували вони. Однак їхні спроби не увінчалися успіхом. У Зімбабве зусиллями компанії Nestle стало неможливим опублікування статті «Вигодувати дитину», яку спонсорувало ЮНІСЕФ (Представництво Дитячого Фонду Організації Об'єднаних Націй). Важко уявити скільки ще таких статей не було опубліковано.

Коли група підтримки грудного вигодовування у Гватемалі протестувала проти дитячих зображень на дитячому харчуванні Gerber , останні намагалися вирішити справу хабарами в національному комітеті із грудного вигодовування. Коли це не спрацювало, вони стали погрожувати уряду. Якщо уряд відмовить Gerber у його правах, вони будуть розвивати бізнес за межами країни. На величезний жаль, Gerber домігся свого.

Групи підтримки грудного вигодовування постійно піддаються нападкам з боку виробників сумішей, тому що ті постійно вимагають, щоб їхні представники брали участь у різних конференціях і проектах. Ці представники працюють над тим, щоб пом'якшити будь-які рекомендації, що можуть призвели до зменшення продажів. В Австралії Федеральне бюро споживачів і кілька компаній-виробників мають угоду, таким чином, скарги, які стосуються дитячих сумішей розглядають представники компаній, які їх виробляють! У Філіппінах національний Кодекс обмежує розповсюдження сумішей, але уряд ніяк не карає компанії, які порушують це положення.

СНІД і грудне вигодовування

Одним із самих волаючих прикладів того, як рекламуються суміші, є помилковий факт, що матері із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД) не повинні годувати. Незважаючи на абсолютну ненауковість заяви, про те, що СНІД передається через грудне молоко, корпорації побачили в епідемії можливість для розповсюдження сумішей у країнах третього світу. Для виробників сумішей СНІД - це прекрасна можливість, яку вони використовують. У Південній Африці голова міністерства охорони здоров'я виступив із заявою на форумі Міжнародної Жіночої Ліги в 1998 - «Ми в одній постелі з ворогом».

Виробники сумішей використовували дослідження про СНІД, які були представлені на міжнародній зустрічі у Ванкувері в 1996 і зажадали на першій сторінці New York Times, щоб ЮНІСЕФ схвалив застосування сумішей для ВІЛ-інфікованих матерів. Промисловість прийняла це рішення незважаючи на те, що стаття була опублікована в ненауковому журналі. Автор замітки взяв інтерв'ю в шістьох «експертів» з грудного вигодовування, але нічого не написав про їхню думку. Однак він опублікував думку адвокатів, наприклад Теда Джексона, якій не має відношення до грудного вигодовування. Тед Джексон - імунолог, працівник компанії Nestle . Стаття була дуже однобока і викликала протест із боку ВОЗ і ЮНІСЕФ, тому що порушувалися інтереси дітей країн третього світу.

Останні дослідження показують, що ВІЛ- інфіковані матері успішно годують немовлят винятково грудьми до шести місяців, однак ніхто не повідомляє про це. Стає зрозуміло, що змішане вигодовування у випадку цієї проблеми було б найгіршим варіантом.

Втручання й вплив

Можна привести чимало прикладів активного втручання і впливу з боку виробників дитячого харчування. У Женеві на національній зустрічі з питань харчування постійно перебували виробники сумішей. Рекомендації навіть тримали в секреті і оголошували тільки на пленарному засіданні.

На з'їзді присвяченому захисту материнства, під керівництвом Міжнародної трудової організації в 1952 році встановили 12-ти тижневу декретну відпустку, виплату двох третин середнього заробітку та щоденний робочу перерву для годування на одну годину. В 1999 на зустрічі в Женеві впливові корпорації виступали за скасування пункту про годування. Нова Зеландія, Австралія, Великобританія, Сполучені Штати й деякі інші країни прийняли їхню сторону, але Італія, Греція, Австрія, Хорватія, Нідерланди, Філіппіни, Об'єднані Арабські Емірати, Латинська Америка, Африка й інші виступили проти. Згідно голосування перерва на годування збереглася. Проте, розбіжності залишилися. У більшості країн світу жінки годують, але послаблення в Конвенції про захист материнства, роблять усе більше важким організацію годування грудьми на робочих місцях, позбавляючи матерів, які хочуть годувати, їхніх прав.

Останнім фокусом Nestle здобути схвалення уряду було твердження, що їхня діяльність будується відповідно до Кодексу. Nestle пропонує, щоб представники уряду підписали «Сертифікат відповідності Кодексу». Таке вже траплялося в Панамі, де Nestle впливала на уряд, щоб одержати підпис.

Уряд Південної Африки теж перебуває під тиском, але завдяки ІBFAN (Всесвітня Асоціація Дій з захисту Дитячого Харчування), ця політика обернулася проти Nestle , тому що збільшилося число членів уряду - супротивників Nestle. Міністерство охорони здоров'я в Південній Африці запропонувало Nestle змінити етикетки на деяких продуктах, тому що ці продукти рекомендувалися з 4-6 місяців (а не з 6 згідно ВОЗ). Також були скарги, що плакати Nestle і їхні брошури з неправильною інформацією були повсюдно розклеєні в клініках.

«Суміші - фікція», австралійський фільм, знятий ІBFAN для використання в навчальній програмі в Південній Африці. Потреба в цьому фільмі виникла від довгої бездіяльності відділу харчування Міністерства охорони здоров'я. Але були дані інструкції не показувати фільм робочій групі з грудного вигодовування, тому що Nestle боялася, що їхній імідж виявиться під загрозою, у той час як вони вели переговори з Міністерством Охорони здоров'я.

Виробники сумішей продовжують критикувати Кодекс, але їхні зусилля поки безуспішні. Проте, вони надають відомості для уряду й медичних експертів, що спростовують порушення Кодексу.

Роздрібні магазини

Виробники сумішей викуповують місця в магазинах і наводнюють їх своїми продуктами, плакатами й іншими рекламними матеріалами. У Філіппінах, наприклад, супермаркети були заповнені дитячим харчуванням і матеріалами, які змушують матерів почувати задоволення від покупки бренд-товарів. Можна ще привести в приклад плакат з інформацією про те, що від використання при розведенні суміші неякісною водою може бути розлад кишечника. Поруч же продається бутильована вода. Але однаково антибактеріального ефекту (як при годуванні грудним молоком) неможливо досягти. Соєві суміші продаються для дітей, у яких алергія на молочні продукти. Як завжди, ризик використання таких продуктів применшується. У США на полках з дитячим харчуванням є напис «рекомендовано урядовою програмою підтримки здоров'я жінок, дітей і немовлят». Для просування товарів використовували урядову програму.

Про медичних працівників

Лікарні, клініки, жіночі консультації й офіси лікарів стали центрами - розповсюджувачами. Торговельні представники проникають у палати, клініки зі своїми продуктами, повідомляючи про них невірну інформацію. У лікарні в східній частині Лондона, що обслуговує переважно африканців, медсестрам повідомлялося, що Similac - це не суміш, а додаткове харчування для недонесених. Матерів також переконали, що годувати їхніх недонесених дітей сумішшю краще, ніж грудьми. У Південній Африці Nestle оплачувала курси по підготовці медсестер. Вони також заснували відділ харчування в інституті Кейптаун. В офісах лікарів роздаються безкоштовні баночки сумішей і інформаційні матеріали. Навіть фільми про грудне вигодовування показуються ті, що зняті компаніями по виробництву сумішей!

Статистика показує, що 93 відсотка матерів, які одержали безкоштовні зразки сумішей, потім використовують цю марку. У США уряд спонсорує програми по харчуванню, які пов'язані з розповсюдженням сумішей. Так матерів прив'язують до певної марки. (Учасники програми одержують разову кількість суміші, щоб нагодувати дитину. Якщо цієї кількості не вистачає, мати повинна докупити. Якби мати кормила дитину грудьми, це було б для неї зовсім безкоштовно). Величезні суми платяться лікарням, щоб ті розповсюджували тільки продукти певної фірми. Дистриб'юторів не пускають у палати, але вони приходять у кімнати для годування. У Південній Африці компанія Abbott використовувала суміш Formance для вагітних, брехливо стверджуючи, що даний продукт допомагає дитині рости здоровою і збільшує кількість молока, хоча така практика заборонена Кодексом. Проте, ці продукти рекламуються.

Працівники охорони здоров'я

Працівники охорони здоров'я відповідають за успіх або провал Кодексу. Саме через них виробники сумішей здійснюють просування товарів, заохочуючи використовувати їхні продукти. Працівники охорони здоров'я самі часто не розуміють, що їх використовують. Промисловість дитячого харчування має потребу в працівниках охорони здоров'я, щоб ті розповсюджували їхні продукти.

У Пакистані представники заводять спеціальне досьє на лікарів, що включає інформацію про день народження, родину і практику й цю інформації передають один одному. Лікарі з великою практикою перебувають під більш пильною увагою.

Представники виробників відвідують конференції з питань медицини, харчування, грудного вигодовування й також спонсорують їхнє проведення. Варто помітити, що жодна зустріч не проводиться без участі лікарів-працівників фірм, тому що цілями зустрічей є наукове обґрунтування їхньої точки зору. Недавно на зустрічі з питань Кодексу в Кейптауні десять офіційних представників фірм спростували положення Кодексу й спричинили плутанину. На зустрічі справу вели адвокати, які одержують подарунки й засоби від компанії Nestle . Виробники сумішей навіть мають нахабність учити грудному вигодовуванню при рекламі своїх товарів і непомітно змушують жінок і дітей залежати від їхніх продуктів.

Радник по дитячих сумішах випускає публікації для навчання працівників охорони здоров'я. Одна з них подається у формі обговорення, і підсумком виявляється переконання, що суміш так само гарна, як і грудне молоко. Коли Міжнародна група моніторингу опублікувала спростування «Порушення Кодексу», Nestle випустила виправдувальний документ «Упущена можливість» і поширила його серед лікарів і працівників охорони здоров'я. Наукові обґрунтування недоліку живильних речовин у грудному молоці також поширилися, але ніхто не заговорив про те, як поліпшити харчування матері. Тільки нагнітається страх, щоб продати суміш.

Компанії не виділяють гроші просто так. Американська Асоціація Педіатрії (ААП) одержує щорічно 1 мільйон доларів від виробників і ще 8 мільйонів фінансується на будівництво. (ААП не одержала грант в 8 мільйонів доларів через заперечення продавати соєві суміші). Компанії платять за конференції, спеціальні пропозиції, виставку продукції, дослідження, публікації, навчання й щорічні стипендії. Деякі групи протестують. Так, наприклад, Індійська асоціація педіатрів не хоче одержувати «молочні» гроші від компаній.

Засоби масової інформації

У засобах масової інформації жінок представляють як сексуальних об'єктів. Жінок, які годують грудьми, показують в немислимих балахонах-льолях, з великими грудьми як яких-небудь корів. Чоловіки ж годують із пляшечки. Все це повинне розцінюватися жінками як порушення їхніх прав і це становище їм варто виправити.

Немає ніяких сумнівів у тому, що корпорації мають зв'язки із засобами масової інформації й використовують їх у своїх інтересах. Nestle викупила час для телевізійної передачі, що показує дитину, яка померла від того, що отримала невідповідне грудне молоко й не отримала суміші. Abbott зробила теж саме з повідомленням про дитячу смерть, яка була викликана недостатнім медичним контролем. Дитина була на грудному вигодовуванні. Компанії ефективно використовують публікації Wall Street Journal, Time і New York Times, але практично ніде не публікуються відомості про негативний вплив сумішей.

Інтернет став потужним засобом для просування, і компанії дуже спритно ним користуються. Іноді навіть важко зрозуміти, що йде реклама сумішей. Наприклад, статті «Годування з пляшечки без почуття провини», «Вибір батьків», «Пляшкове маля». Компанії організують курси навчання для батьків з питань харчування й наголошують на правильному харчуванні. Вони вирішують проблему або діють у своїх інтересах?Дії споживачів

Якими би сильними не здавалися б корпорації, їх можна змусити діяти в інтересах суспільства, задовольняти потреби людей, не заподіювати шкоди й піклуватися про краще майбутнє для дітей.

Ми повинні відповісти дією, щоб захистити здоров'я громадськості й покінчити із практикою годування неповноцінними продуктами, ця практика заважає грудному вигодовуванню й націлена тільки на одержання прибутків для корпорацій. Ми повинні побудувати систему, яка б захищала здоров'я матері та дитини. Ми повинні цінувати матерів і забезпечувати їхні материнські права. Суспільству варто визнати цінність материнства й надавати підтримку. АЛЕ НАСАМПЕРЕД самим матерям варто визнати виняткову важливість їхньої можливості годувати грудьми й відстоювати свої права.

Додатки

Міжнародний Кодекс з розповсюдження
замінників грудного молока

Метою Кодексу є захист і підтримка грудного вигодовування шляхом забезпечення належних методів збуту й розповсюдження замінників грудного молока.

10 основних положень Кодексу:

Забороняється рекламувати ці продукти серед населення;
Забороняється роздавати безкоштовні зразки;
Забороняється рекламувати продукцію в медичних установах;
Забороняється давати поради матерям представниками компаній;
Забороняється робити подарунки матерям, працівникам охорони здоров'я й давати безкоштовні зразки продукції;
Інформація для медичних працівників може носити сугубо науковий характер і опиратися на факти;
Вся інформація про штучне вигодовування, включаючи напис на продукції, може пояснювати переваги грудного й небезпеку, пов'язану зі штучним вигодовуванням;
Благодійна передача апаратури медичним установам не може бути пов'язаною з рекламою штучних сумішей;
Забороняється безкоштовно або зі знижками надавати лікарням зразки замінників грудного молока;
Забороняється розміщати на упаковках слова або зображення, які ідеалізують штучне вигодовування, у тому числі зображення дітей;
Забороняється рекламувати продукти невідповідні вигодовуванню дітей, такі як згущене молоко із цукром;
Виробники й розповсюджувачі повинні виконувати положення Кодексу, навіть у тому випадку, якщо країни не прийняли відповідних законів або інших заходів.

Що містять суміші:

ВОДА: може містити велику кількість фтористих з'єднань.

КУКУРУДЗЯНИЙ СИРОП: Містить глюкозу. Материнське молоко містить лактозу, основне джерело вуглеводів. Не всі марки сумішей містять лактозу.

САХАРОЗА: НЕ містить лактози. Невідповідний цукор для дітей.

СОЄВЕ МАСЛО: Обробляється під впливом високих температур і хімічних речовин, рафінується й дезодорується. Може бути прогірклим.

СИРОВАТКОВИЙ БІЛОК: Обробка при високій температурі може ушкоджувати нестійке з'єднання білка.

ІЗОЛЯТ СОЄВОГО БІЛКУ: Отриманий у результаті складної обробки, містить фітоестрогени, які можуть впливати на гормональний розвиток. Не має статусу безпеки.

КАРАГЕН (ПЕРЛОВИЙ МОХ): Надзвичайно погано засвоюється. У більшості готових сумішей караген - одна з головних причин поганого засвоєння. Викликає проблеми з легенями й затримує розвиток у щурят.

СОЄВИЙ ЛЕЦИТИН: Добувається з осаду соєвого масла. Може містити пестициди.

СИНТЕТИЧНІ ВІТАМІНИ: Часто мають прямо протилежний ефект у порівнянні з натуральними, які містяться в їжі.

Вільна глютамінова кислота й АСПАРАГІНОВА КИСЛОТИ: Утворюються шляхом переробки порошкового молока й соєвого білка. Їхній рівень особливо високий у низькоалергенних сумішах.

«Проблеми» із залізом

Одним із трюків на ринку сумішей є перебільшення проблеми недостачі заліза. У материнському молоці низький рівень заліза й виробники сумішей ухопилися за цей факт, щоб рекламувати залізовмісні суміші. Докази про необхідність добавок заліза надають, в основному, виробники сумішей. У сумішах міститься в 22 рази більше заліза, що може викликати проблеми в дітей. Але залізовмісні суміші дорожче звичайних і більш прибуткові.

Насправді, у материнському молоці заліза небагато й це є оптимальним принаймні з двох причин. Невелика кількість заліза створює антивірусний ефект. З іншого боку, залізо перешкоджає засвоєнню цинку, а цинк необхідний для розвитку мозку й нервової системи дитини. У природних умовах потреба в залізі забезпечується двома основними шляхами. По-перше, у природних умовах пуповина не перерізується відразу, завдяки чому дитина одержує багату залізом плацентарну кров, минаючи процес травлення. По-друге, при введенні прикорму дитина отримує м'ясну їжу.

Залізовмісні суміші блокують засвоєння цинку й не повинні використовуватися. Батьки повинні наполягати, щоб їхня дитина одержала плацентарну кров через пуповину. Також необхідно, при введенні прикорму, багату залізом печінку давати окремо від яєчних страв. Звичайно, матерям варто споживати досить залізовмісної їжі під час годування, щоб заповнювати втрати заліза.

Про автора: Наомі Баумслек, доктор медицини, професор педіатрії в медичній школі при Університеті Джорджтаун, президент Жіночої міжнародної групи здоров'я, Бефеста, Мэріленд

Оригінальний текст
https://www.waba.org.my/tricks.htm

Одне із самих популярних питань, що ще в пологовому будинку мами задають фахівцям з грудного вигодовування: «Що мені потрібно їсти, щоб молока було достатньо і воно було якісне?» Дати відповідь на це запитання не так вже й просто, тому що тут містяться відразу кілька розповсюджених оман про те, як впливає харчування мами на молоко.

Насамперед потрібно зрозуміти, як виробляється молоко. За успішну лактацію прямо відповідають два гормони - пролактин і окситоцин. При ссанні маляти (або зціджуванні) нервові закінчення на соску й ареолі посилають сигнал у мозок, де й починається вироблення пролактину й окситоцину. Перший забезпечує достатню кількість молока, а другий допомагає молоку виділятися із грудей. Тому працює дуже простий принцип: скільки маля ссе - стільки молока й прибуде. Саме тому дитину рекомендується годувати на вимогу, стежачи за правильним захватом соска : це головна умова достатності молока. А ще мамі радять не нервувати, тому що адреналін, який виділяється при стресі, придушує окситоцин, і маляті стає важко добути молоко, незважаючи на те, що воно є - цю ситуацію в народі називають «від нервів молоко пропало». Все це означає: щоб молока було багато, мамі зовсім не потрібно намагатися з'їсти щось особливе, цілком достатньо годувати маля щораз, як воно цього захоче.

Що стосується «якісного» молока, то материнське молоко споконвічно є якісним, містить абсолютно всі необхідні кожній конкретній дитині живильні речовини. При цьому організм мами, яка годує забезпечує в першу чергу потреби маляти, і якщо в маминій дієті не вистачає якихось живильних речовин, то компенсуватися вони будуть за рахунок ресурсів материнського організму, і в самої мами можуть виникнути проблеми зі здоров'ям... Тому кожній жінці потрібно знати, що, повноцінно харчуючись, вона піклується головним чином про власне здоров'я, а дитина в будь-якому разі отримає усе, що їй потрібно.

Материнське молоко - продукт дуже складний, в ньому сполучаються сотні компонентів, багато з яких ще маловивчені й, природно, не відтворюються в промислових сумішах. Виробляється молоко в грудних залозах з компонентів плазми крові . І мамине харчування позначається на складі молока тією самою мірою, що й на складі крові: деякі речовини, що проникають у кров і потім у материнське молоко, здатні викликати певну реакцію в схильної до алергії дитини.

Треба відразу обмовитися, що продукту, що, виявившись у маминому меню, завжди приводив би до негативних наслідків у будь-якої дитини, не існує в принципі. Є просто деякі групи продуктів, при вживанні яких можливі ускладнення, і те у випадку схильності. Зовсім забирати їх зі свого меню не треба, якщо тільки в мами в самої немає алергії на якийсь із них (але тоді вона й сама намагається уникати такого продукту). Їсти їх потроху цілком можна, особливо якщо дуже хочеться - організм мами, яка годує, як і під час вагітності, іноді сам підказує, що потрібно з'їсти, щоб заповнити нестачу якихось речовин. Але якщо маля раптово дає алергійну реакцію або трапляється розлад шлунку, мамі потрібно згадати, що з «груп ризику» вона їла в останні день-два, і на кілька тижнів виключити продукт зі свого меню.

Отже, які ж це «групи ризику»?

1) У кров і, відповідно, у материнське молоко в деякій кількості надходить сторонній білок. Із всіх різновидів сторонніх людському організму білків найчастіше викликає алергійну реакцію білок коров'ячого молока. Це може показатися химерним багатьом мамам, але коров'яче молоко зовсім не схоже на людське: корова виробляє молоко для вигодовування власного дитинчати, а травоїдним копитним тваринам для оптимального розвитку потрібно зовсім не те, що людській дитині. Тому, якщо мама у великій кількості п'є свіже (не поквашене) коров'яче молоко, у її маляти можуть з'явитися болі в животику, а те й алергійна реакція . Цей принцип не поширюється на продукти з поквашеного коров'ячого молока, у якому білок приймає іншу форму - а виходить, кефір, ряжанку, сир і інші подібні продукти мама може вживати спокійно. Та й порція вершків у чашці з чаєм нічого поганого не зробить, але от якщо в когось у родині є алергія або діабет, склянками пити молоко все-таки не потрібно.

Ще один сторонній білок, який часом, викликає проблеми - це глютен, який міститься в багатьох злаках, у тому числі й у пшениці. Каші, у яких глютен напевно відсутній - рисова, гречана і кукурудзяна; у всіх інших кашах він є.

Набагато рідше, але іноді все-таки трапляється, що маля дає алергію, коли мама є великою шанувальницею соєвих продуктів, яєць і м'яса птиці або риби й морепродуктів. Всі вони теж містять сторонні білки, які, нагромадившись у великій кількості, можуть перебороти захисні бар'єри дитячого організму.

2) Пігмент, що надає овочам і фруктам червоне забарвлення. Як і інші алергени, він може спрацювати, якщо в маляти є спадкоємна схильність, а мама перестаралася в ласощах. На практиці це означає, що з'їсти кілька ягід вишні або полуниці зовсім не гріх, але якщо мама відірветься від тарілки з ягодами через півгодини - дитину може й обсипати. Звідси ж, до речі, ростуть ноги й у розповсюдженого в пологових будинках повір'я «червоні яблука їсти не можна»: насправді можна скільки захочеться, особливо якщо мама спочатку очистить червону шкірку.

3) Екзотичні фрукти (ківі, манго й т.п.) і цитрусові - саме в силу своєї чужерідності для наших місць. Наприклад, в Іспанії або сонячній Флориді апельсини нерідко виступають у числі перших продуктів для пригодовування, і вважаються набагато менш алергенними, ніж ті ж глютенові каші. Але для наших місць це все-таки екзотика, а тому трапляється всяке.

4) Хімічні добавки: консерванти, барвники, підсилювачі смаку й аромату, підсолодщувачі. Ну, із цим все зрозуміло: дитячий організм, не адаптований ні до чого, крім материнського молока, ще не справляється з «хімічними атаками», які звичні дорослому. Але, чесно кажучи, всім би нам не завадило вживати максимально натуральну їжу...

Нарешті, можуть погано позначитися на маминому здоров'ї й лактації деякі трави - це дуже актуально для шанувальниць популярних сьогодні трав'яних чаїв. Так, краще не пити чаї, які містять глід (містить стимулюючі речовини для серця й понижує тиск), буркун (речовини, що погіршують згортання крові), женьшень (може викликати безсоння, болісність грудей), молочай (сильнодіюче проносне), пижма. Зменшують утворення молока м'ята, ромашка, шавлія, шишки хмелю, листи волоського горіху .

Тепер можна розібратися докладніше в деяких популярних твердженнях про те, що повинна й чого не повинна їсти мама.

«Якщо прибуло багато молока і груди розпирає, мамі потрібно обмежити питво».

Це просто безглуздо, тому що кількість молока регулюється не кількістю рідини, що надійшла. Молока виробиться стільки, скільки в організмі пролактину - і якщо мама при цьому мало п'є, то в неї може початися зневоднювання, а молока менше не стане. Тому пити треба по спразі - більше не потрібно, але й менше теж.

«Щоб було багато молока, мамі потрібно перед кожним годуванням випивати півлітра чаю».

Якщо мама годує на вимогу, то по цьому принципу виходить, що пити вона повинна цілодобово. І навіть якщо маля просить їсти, наприклад, 8 разів на добу - виходить, що мама повинна випивати 4 літри чаю. А 10 разів на добу - це вже 5 літрів...

Проте в цьому переконанні є крихітне зернятко істини. А саме: будь-яка гаряча рідина, випита за 10-15 хвилин до годування, стимулює виділення окситоцину й відповідно викликає приплив молока. Тобто більше молока не стане, але на припливі маляті буде набагато простіше його висмоктати. Але зовсім не обов'язково пити півлітра, і не обов'язково перед кожним прикладанням, а тоді коли хочеться.«Мама, яка годує, повинна харчуватися за двох».

Подивитеся на цього «другого», за якого нібито повинна харчуватися мама. Ну скільки може з'їсти така крихітка? Це непорівнянно з раціоном дорослої людини. Тому зовсім нормальне явище, коли раціон мами включає на 500-600 кілокалорій більше, ніж до вагітності. Мамі цілком достатньо їсти за апетитом. При цьому оптимально продовжувати харчуватися приблизно так само, як під час вагітності: невеликими порціями, але часто, щоб організм постійно одержував все необхідне для виробництва молока й разом з тим не перевантажувався. Перші кілька місяців життя маляти, коли воно часто просить груди, мамі може придатися залишати на ніч де-небудь поруч із ліжком перекус і питво: голод може накотити зненацька після чергової нічної трапези дитини. Як з гумором сказала одна мама про життя з немовлям: «Весь день не спиш, всю ніч не їж - звичайно, втомлюєшся!..»«Дитину обсипало - виходить, мама їсть щось не те!»

Зовсім необов'язково. Дитина перших місяців життя відносно рідко реагує висипаннями саме на мамину їжу в порівнянні з іншими можливими подразниками (самі популярні з яких: невідповідна дитяча косметика, пральний порошок з біодобавками, речовини у водопровідній воді, вовна й пил).

«У маляти газики й какає зеленню, тому що мама їла огірки та капусту»

І тут є частка істини, але невелика. Дійсно, якщо деякі продукти викликають у мами печію або метеоризм, це може викликати зміни в складі крові, і відповідно передатися маляті. До газоутворюючих продуктів найчастіше відносять капусту, огірки, бобові, виноград, груші, газовані напої. Але якщо мама їсть ці продукти й сама від здуття живота не страждає, то й на дитину вони не вплинуть.

А от що стосується стулу із зеленню, то він дійсно може вказувати на нестерпність якихось продуктів - і отут потрібно думати не на огірки або капусту, а згадувати продукти із груп ризику. Але самою звичайною причиною зелені в стулі є так званий дисбаланс переднього і заднього молока, коли маля занадто часто перекладають від одних грудей до інших, і воно одержує занадто великі порції багатого лактозою «переднього» молока. Запаси ферменту, що розщеплює лактозу, в організмі дитини невеликі, і коли вони вичерпуються - починаються неполадки із травленням... Вирішується ця проблема дуже просто: не міняти груди, поки дитина не спустошить їх повністю; у такому випадку вона буде одержувати не тільки «переднє», але й жирне, таке що добре засвоюється «заднє» молоко.«Мамі, яка годує не можна їсти солодке»

Категоричне «ні»! Їсти солодке мамі потрібно, тому що вуглеводи активно витрачаються в процесі виробництва молока. Інше питання - які саме це будуть вуглеводи, тому що високий цукор у крові - це теж не занадто й добре як для мами, так і для дитини. Найкраще споживати так звані складні вуглеводи: рис, гречку, мюслі із фруктами, але без цукру. З безпосередньо солодкого нехай у мами завжди будуть запаси печива та пастили, які постачають організм вуглеводами без зайвого навантаження сахарозою.«Цибуля, часник, пряності - геть!»

Це теж зайва обережність. Вважається, що вони можуть змінити смак і запах молока, але в дослідженнях, які проводилися, пряна їжа не змусила малят менше цікавитися маминими грудьми.

«Мама-Вегетаріанка не може дотримуватись своєї звичної дієти під час годування»

Цілком може, незважаючи на потреби організму, які збільшилися. Мамі-Вегетаріанці потрібно більша кількість білків - зробити це можна за рахунок збільшення частки бобовими та зерновими, причому зернові - бажано цільні; дуже багаті корисними речовинами висівки. Необхідно багато якісних жирів, які найкраще одержувати з рослинних масел, переважно нерафінованого оливкового та соняшникового. Якщо вид вегетаріанської дієти передбачає відмову від молочних продуктів, то пам’ятайте, що з рослинних продуктів найбільше кальцію містять петрушка, кріп, цибуля, часник, волоські горіхи та мигдаль, родзинки та виноград, абрикоси, капуста, шпинат, салат, морква, буряк, зернобобові (включаючи все різноманіття соєвих продуктів), персики, гарбуз, кунжут.

Що стосується вітамінів, то в рослинній їжі містяться всі необхідні вітаміни, крім B 12, який ми одержуємо в основному із продуктів тваринного походження (м'ясо, печінка, нирки, яєчний жовток, сир, риба); і якщо мама їх не споживає, то варто подбати про додаткове його одержання. У рослинних продуктах цей вітамін практично відсутній, хоча трохи його кількості виявлено в морській капусті. Запаси вітаміну B 12 при нормальному харчуванні накопичуються в печінці і тому симптоми недостатності можуть виявитися через кілька років після початку дієти. Навіть якщо недолік вітаміну не помітний у мами, його недолік у молоці може зіграти більшу роль у здоров'ї дитини. Дефіцит вітаміну B 12 у дітей проявляється в поганому апетиті, затримці моторного розвитку, атрофії м'язів, блювоті, відхиленнях у складі крові, низькому гемоглобіні.

Але є у вегетаріанській дієті свої плюси: молоко мам-вегетаріанок містить менше екологічних забруднювачів, ніж молоко інших мам. Екологічні забруднювачі присутні, головним чином, у жирі, а вегетаріанські дієти звичайно містять менше жиру, ніж ті, у яких присутні продукти тваринного походження.

Одним словом, годування грудьми - привід не сісти на сувору дієту, а скоріше оздоровити своє меню в загальному й цілому. А це добре, чи не так?

Психологія

Харчування

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.