Статьи и обзоры nachodki.ru

Штучне вигодовування - це вимушений засіб годування, коли всі спроби годувати грудьми виявилися безрезультатними.
kids7Штучне вигодовування:


Перешкоджає встановленню емоційного зв'язку між вами і малюком.
Сприяє частим захворюванням дитини: діарейним, респіраторним, інфекційним.
Є фактором виникнення алергічних реакцій та захворювань (екзема, бронхіальна астма).
Збільшує ризик розвитку хронічних захворювань органів травлення, щелепних, стоматологічних та ортопедичних порушень.
Сприяє появі в майбутньому ожиріння, цукрового діабету, атеросклерозу в дитини.
Породжує труднощі в навчанні, вихованні, інтелектуальному розвитку маляти.
Збільшує ризик виникнення у вас ускладнень післяпологового періоду, сприяє швидшому відновленню здатності завагітніти.
Підвищує ризик розвитку пухлин молочної залози, яєчників.

Перехід дітей на штучне вигодовування має бути суворо зумовлений і здійснюватися під контролем педіатра. Причинами для штучного вигодовування, особливо для новонароджених (від народження до 28 днів) і грудних дітей віком до 4-5 місяців життя, можуть бути повна відсутність у матері молока або протипоказання до природного вигодовування за медичними показами (тимчасовими чи постійними) з боку матері або дитини. Таких протипоказань небагато і вони добре відомі лікарям.

Особливо небажаним є штучне вигодовування в перші 3-4 місяці, так як цей найбільш незрілий період життя дитини вважається "критичним" для збереження її здоров'я, а грудне молоко матері допомагає малятам, навіть недоношеним чи тим, що народилися хворими, подолати недуги і труднощі цього періоду.

Тому, з метою відстрочки раннього чи занадто форсованого переведення на штучне вигодовування, ми рекомендуємо не відмовляти дитині в грудному молоці, якщо у вас воно є хоча б у дуже малій кількості. А у випадку повної відсутності у вас молока, можна використовувати надлишки грудного молока інших матерів (після його кип'ятіння).

Рекомендації Всесвітньої Організації Охорони здоров'я

Кожна жінка повинна знати, що її молоко є найбільш повноцінною їжею для її дитини в перші 6 місяців життя, а за окремими спостереженнями і протягом першого року життя. Тому вона повинна прагнути виконувати правила успішного грудного вигодовування, щоб забезпечити для свого малюка здоров'я, а також кращі умови для зростання і розвитку його організму.

1. Раннє прикладання до грудей протягом першої години після народження.

2. Виключення годування новонародженого з пляшки або іншим способом до того, як мати прикладе його до грудей, щоб у дитини не сформувалася установка на будь-яке інше годування, окрім грудного.

3. Сумісне перебування матері і дитини в одній палаті.

4. Правильне положення дитини у грудей, яке дозволяє матері уникнути багатьох проблем і ускладнень з грудьми. Якщо матір не навчили цьому в пологовому будинку, їй слід звернутися до консультанта з грудного вигодовування або інструктора з навчання догляду за дитиною і навчитися цьому спеціально.

Як прикласти малюка до грудей?

Правильне прикладання до грудей особливо важливе в перші тижні годування. Малюк добре прикладений до грудей якщо Вам зручно годувати, дитина ефективно ссе і висмоктує молоко, а у Вас немає пошкоджень і травм сосків. Годування приємне і приносить задоволення і мамі, і малюкові. Правильне прикладення допомагає уникнути тріщин в більшості випадків.
Як Ви знаєте, матері успішно вигодовували дітей впродовж багатьох сторіч. Проте, як і багато інших, прості на перший погляд, дії, прикладання дитини вимагає досить довгого і докладного опису (спробуйте представити опис ходьби або плавання).
Ще один спосіб навчитися прикладати дитину до грудей - спостереження за якою-небудь успішно годуючою матір'ю. Подивитеся як годують інші і порівняєте інформацію з цієї статті з досвідом спостереження для кращого розуміння як прикладати малюка до грудей.

Основні правила хорошого прикладання.

1. Сядьте зручніше в крісло або на диван. Візьміть більше подушок. Покладіть декілька під руки як підлокітники, одну подушку - на коліна. Під ноги поставте невисокий стільчик або стос книг.
2. Попросіть когось подати малюка, коли Ви зручно влаштувалися.
3. Піднесіть малюка якомога ближче до себе. Ноги дитини зігнуті в стегні. Малюк не повинен повертати голову для смоктання грудей: живіт дитини притиснутий до Вашого живота. Сосок «дивиться» у напрямі рота і носа дитини. Підтримуйте груди так, щоб вони не тиснули на підборіддя малюка.
4. Прикладіть дитину до грудей. Рот малюка повинен бути широко відкритий. Притягайте малюка до себе, підтримуючи його за спину, а не за потилицю. Підборіддя дитини притиснеться до грудей. Ніс дитини торкається грудей. Ваша рука утворює як би «другу шию» дитини. Дитина має захопити сосок разом з ореолою, а не один сосок. (див. нижче чи Добре прикладена дитина)
5. Готово! Якщо Вам боляче, акуратно вивільніть груди з рота дитини і почніть спочатку.

poza1

У перші тижні годування, особливо важливо навчитися правильно прикладати дитину, слідуючи вищеописаному способу. Спочатку весь процес може займати багато часу і здаватися складним, але з часом Ви навчитеся прикладати дитину автоматично. У кожної мами, рано чи пізно, виробляється свій особливий стиль годування.

Варіації поз при годуванні

poza2

Існує декілька поз годування грудьми. У міру оволодіння навичками годування, Ви можете вирішити як Вам зручніше годувати. Не забувайте підносити дитину на висоту соска, а не нахилятися до рота малюка. Незручне положення при годуванні може привести до болю в спині, розтягуванню м'язів шиї і плечей, а також до тріщин сосків.

poza3

Поза «Колиска»

poza4Найвідоміша поза для годування — «колиска». У такій позі легко годувати через декілька тижнів після пологів, коли годування вже налагоджене. Позиція «колиска навпаки» зручніше для більшого контролю за ротом дитини під час прикладання.
Для годування в цій класичній позиції, малюк повинен лежати на боці, спираючись на плече і стегно. Рот малюка знаходитися на одному рівні з соском. Подушки допомагають підвести дитину до рівня соска, а також служать зручною опорою для рук, особливо в перші тижні годування. Підтримаєте груди рукою складеною півколом схожим на латинську букву U. Голова лежить на згині ліктя Вашої руки. Його тіло йде уздовж внутрішньої поверхні передпліччя і долоні. Рот малюка захоплює мінімум 1,5 см ареоли (навколососкового кружка). Перевірте, щоб умовні крапки вухо-плече-стегно дитини утворювали пряму. Поки малюк зовсім маленький, в стадії новонародженості, його голова і сідниці повинні бути на одному рівні.

Поза "Перехресна колиска"

poza5У перші тижні після пологів, багатьом зручно годувати в позі «перехресна колиска». Для годування в цій позі малюка кладуть на подушку, яка лежить на колінах матері. Це допомагає підвести малюка до рівня соска. Подушки також повинні підтримувати обидва лікті матері, щоб зняти напругу рук під час годування. Якщо тримати дитину навісу, руки втомляться до закінчення годування.
Для прикладання дитини до лівих грудей, підтримаєте груди рукою складеною півколом як латинська буква U. Пальцями правої руки візьміть голову дитини так, щоб вказівний і великий палець були за його вухами, а край долоні між пальцями підтримував шию дитини. Долоня лівої руки підтримує спину дитини між лопатками. Зверніть увагу на те, щоб рот малюка був широко відкритий і знаходився поряд з соском. Коли малюк широко відкрив рот, лівою рукою швидко підштовхніть тіло дитини до грудей. Дитина повинна захопити в рот як мінімум 2,5 см ареоли (навколососкового кружка) від основи соску.

Поза «З під руки» або «Футбольний захват»

poza6Американська назва цієї пози - "Футбольний захват". Тому що малюка мама тримає так, як іргоки амеріанського футболу свій м'ячик - затискаючи під пахвою.  Ця поза особливо зручна для матері, яка народила хірургічним шляхом (кесарів розтин), тому що дозволяє тримати дитину в стороні від шва. Більшість дітей охоче смокчуть груди в цьому положенні. Ця поза також може бути корисна матері з потужним приливом молока, оскільки дає малюкові можливість самому регулювати потік молока.
Для годування в позиції «з під руки» підтримуйте голову дитини долонею, а її тіло рукою (передпліччям) збоку від себе. Підтримуйте груди рукою складеною півколом у формі ковшика. Дитина дивиться на Вас. Її рот - на рівні соску. Ноги малюка знаходяться під вашою рукою. Стегно зігнуте, ноги витягнуті уздовж Вашої спини, підошви ніг дивляться вгору. Це не дає дитині можливості відштовхуватися від спинки стільця під час годування. Не забувайте підкладати подушку на коліна, щоб підвести малюка до рівня соску.

Поза «Лежачи на боці»

poza7Дуже зручна поза для годування, особливо вночі. А також в перші тижні після пологів для тих мам, хто переніс епізіо, коли декілька тижнів заживають шви і лікарі радять не сідати. І мама, і малюк лежать на боці, лицем один до одного. Для більшої зручності можна підкласти подушки за спину або між ніг. Невелика подушка або згорнута валом ковдра за спиною дитини не дадуть йому відкататися від Вас. Дитина «гніздиться» на Вашій руці, його тіло лежить уздовж Вашого передпліччя. Ноги зігнуті в стегні. Вухо-плече-стегно утворюють пряму. Багатьом матерям легко навчитися спочатку годувати в такій позі вдень.
Інший варіант — дитина лежить поряд з матір'ю, верхньою рукою вона щільно притискує її тільце до себе. Малюк не повинен лежати на спині з поверненою набік головою, інакше йому незручно ковтатиме молоко. Під крихітного новонародженого можна підкласти плоску подушечку, щоб підвести його до рівня грудей. Не треба спиратися на лікоть, нависаючи над дитиною — це незручно, і швидко приведе до стомлення.

Можна годувати і лежачи на спині — цю позу на Заході ще називають австралійською. Не знаю, за що — чи то вона більше поширена в Австралії, чи то тому, що мама з малюком в ній нагадують зворушливу сімейку австралійських звіряток качконісів. У нас я чула чудову назву «телефон», шкода, не знаю автора. Дійсно, малюк лежить у мами на грудях як телефонна трубка на апараті. Мама руками підтримує дитину, щоб він не впав з її живота. Читала, що багато хто знаходить її незручною, але проте, є ситуації, коли вона може виявитися дуже корисною. Якщо рефлекс відділення молока у мами дуже сильний, і малюкові важко впоратись з потужним потоком молока, можна спробувати погодувати його в такій позі — дитина менше захлинається — адже вгору молоко тече не так сильно. Ще в цьому положенні новонародженому простіше глибоко захопити груди. Дослідження шведських учених показали, що малюк, який тільки що народився, покладений на живіт матері, здатний самостійно доповзти до маминих грудей, знайти сосок і узяти груди.

При сильному потоці молока може виявитися корисним і положення, коли малюк сидить верхи на стегні. Так можна годувати і коли дитина схильна до зригувань. Добре підходить така поза для дитини, що підросла.

poza8А що робити з двійнятами? Близнюків можна і поодинці, особливо спочатку, коли треба добре освоїти тонкощі прикладання. Всі правила: як подавати груди, як підтримувати дітей — ті ж самі, що і з однією дитиною. Але дуже добре призвичаїтися годувати їх одночасно, так мамі самій буде спокійніше, вона не поспішатиме погодувати першого малюка і швидше почати годувати голодного другого. Справа не тільки в економії часу: синхронне смоктання добре стимулює лактацію.

Можна покласти обох в "З під руки" (тільки треба запастися хорошими подушками для опори).
Можна укласти малюків і в "Колиску" (ніжки перетинатимуться спереду). На мій погляд, ця поза більше підходить для дітей що підросли, які самі можуть добре узяти груди, адже коли головки малюків лежать на передпліччях матері, керувати прикладанням буде менш зручно. Але, звичайно, мамі треба спробувати самій — зручно чи ні.
Ще варіант: один малюк може лежати в «Колисці», а другий — виглядати "З під руки".
Можливо, спочатку знадобиться помічник, який подаватиме дітей і допомагатиме їх прикладати і підтримувати, поки мама не влаштується зручніше.

А якщо Ви хочете погодувати дитину на вулиці, то найкраще використати слінг, чи прикритись пелюшкою!

poza9

Психологія

Харчування

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.