Статьи и обзоры nachodki.ru
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42shansБудь-яка людина, що вже стала батьком/матір'ю або тільки в очікуванні цієї радісної події, більш за все хоче одного - щоб дитина народилася здоровою. Проте далеко не завжди це бажання здійснюється. Що робити - і самі маленькі діточки вразливі перед серйозними недугами, а вже про можливість будь-яких вроджених порушень і захворювань і говорити не хочеться. Але потрібно! Адже багато з них можна попередити, відвернути від маленької тендітної істоти задовго до її появи на світ! І майбутні батьки повинні потурбуватися про це заздалегідь - як тільки вирішать "народити дитину".

Підготовка до вагітності повинна починатися ще до зачаття. На жаль, багато подружніх пар, особливо молоді, нехтують плануванням сім'ї, вважають, що все само вийде - мовляв, природа допоможе ... На жаль, не допомагає. Людська природа не в змозі впоратися з багатьма несприятливими наслідками тих навантажень і потрясінь, які впливають на організм «середньостатистичної людини».

Особливо це стосується жителів великих міст: і з точки зору екології мегаполіси - далеко не найкраще місце для проживання, і міський спосіб життя призводить до постійних, хронічним стресів, перевантажень нервової та серцево-судинної систем, до гіподинамії, нераціонального харчування. Але ж усе це позначається не тільки на нашому здоров'ї, але й на розвитку наших дітей ще до їх народження.

Та й за своїм здоров'ям ми часто не надто стежимо, не звертаємо уваги на багато симптомів, поки вони не стануть зовсім очевидними - і, як наслідок, у прихованій чи хронічній формі «носимо» в собі багато хвороб, які можуть далеко не кращим чином вплинути на стан майбутньої дитини.

Обстеження до вагітності

Виходячи з вищесказаного, в ході планування вагітності потрібно постаратися максимально усунути всі можливі відхилення та порушення - як у зовнішньому середовищі, так і в здоров'ї самих батьків (причому обох!) - Щоб і зачаття відбулося нормально, і вагітність протікала без ускладнень, і надалі необхідно проходити обстеження.

Якщо ви вирішили народити дитину, не потрібно боятися і соромитися обстеження до вагітності! Ще до зачаття, як тільки прийнято рішення про те, що в родині має з'явитися маленька людина, потрібно проявити турботу про нього. Для початку майбутній матері слід звернутися до гінеколога - бажано до того, який регулярно її обстежує і краще від інших фахівців обізнаний про можливі індивідуальних відхиленнях і проблемах.

Швидше за все, до цього ж лікаря доведеться прийти і чоловікові: необхідне докладне опитування обох майбутніх батьків, щоб оцінити стан їх здоров'я і спадковість. В окремих випадках може знадобитися консультація інших фахівців - терапевта, невропатолога, окуліста, кардіолога ... ну і, зрозуміло, досить докладне й ретельне обстеження подружжя.

Найбільш пильну увагу, природно, приділяється здоров'я майбутньої мами. Щоб виключити можливі вади та відхилення у розвитку статевих органів, показаний огляд гінеколога, для перевірки на онкологічні захворювання - огляд щитовидної і молочних залоз, мазок на цитологію, у сумнівних випадках - більш ретельне обстеження.

Звичайний огляд у наш час обов'язково доповнюється ультразвуковим дослідженням (УЗД), яке жінці найкраще проходити після критичних днів - у першій фазі менструального циклу.

Інфекції, що впливають на плід

Ряд інфекцій, носіями яких можуть бути як батько, так і мати, здатні протікати у прихованій формі і стати причиною загибелі плоду або виникнення вроджених вад. Всі віруси і мікроорганізми прийнято розділяти на безумовних збудників інфекцій, здатних викликати внутрішньоутробне зараження плоду, і умовних, чия роль у розвитку порушень не доведена.

Найбільш часто зустрічаються наступні збудники: віруси (простого герпесу, цитомегаловірусної інфекції, краснухи, Коксаки (ентеровірус), гепатити В і С, аденовіруси, ВІЛ-інфекції); бактерії (хламідії, трепонеми, лістерії, стрептококи, стафілококи, клебсієли); найпростіші ( токсоплазми, плазмодії малярії); гриби роду Candida (викликають молочницю).

Але не завжди виявлення мікроорганізмів у тканинах плоду призводить до розвитку будь-які порушення - це все лише підвищує ризик несприятливий змін. Таким чином, навіть у жінки, яка перенесла під час вагітності інфекційне захворювання, цілком може народитися здоровий малюк.

Існує два основні шляхи передачі інфекції від матері до плоду: з кров'ю через плаценту і через інфіковані статеві шляхи жінки. Для зараження дитини необхідно не тільки наявність інфекції в організмі матері, а й велика кількість мікроорганізмів, що зазвичай буває при гострому інфекційному або при серйозному загостренні хронічної інфекції під час вагітності. Але навіть у цьому випадку малюк не завжди захворіє.

Краснуха

Найбільш небезпечним вважається вірус краснухи, оскільки він майже завжди передається плоду і стає причиною серйозних порушень. Найчастіше вроджена краснуха призводить до розвитку катаракти, глухоти і пороку серця. У деяких випадках виникають порушення з боку крові, запалення легенів, фізична недорозвиненість.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, джерелом зараження звичайно бувають хворі діти, тому майбутній мамі потрібно уникати такого роду контактів. Найбільш небезпечним для плоду є зараження на ранніх термінах (до 5 тижнів), тому що в цей час більша ймовірність розвитку вроджених вад. Краснуха проявляє себе і спонтанними абортами, мертвонародженнями і смертю новонароджених.

Якщо жінка перенесла краснуху в дитинстві чи зробила від неї щеплення, за здоров'я малюка можна не хвилюватися - імунітет не допустить розвитку інфекції. У всіх інших випадках потрібно якомога раніше здати аналіз крові на антитіла до краснухи. Якщо вагітність запланована, то в якості профілактики за кілька місяців до зачаття варто зробити щеплення і здати контрольний аналіз на антитіла, щоб переконатися в наявності імунітету.

Цитомегаловірус

Другим за небезпекою вважається цитомегаловірусна інфекція, що передається повітряно-краплинним і статевим шляхом. Найгірший варіант - це зараження вагітної від хворої людини з гострою формою інфекції, так як відсутність антитіл в організмі матері дозволяє вірусам вільно проникати через плаценту і пошкоджувати плід.

Якщо до зачаття жінка була інфікована збудником цитомегалії, і під час вагітності розвинулося загострення захворювання, існуючі антитіла послаблюють вірус, що зменшує можливість його проникнення через плаценту і негативного впливу на плід.

При зараженні дитини на ранніх термінах велика ймовірність самовільного викидня або аномалій розвитку плоду. Якщо інфікування відбулося в більш пізні терміни, нерідко розвивається багатоводдя, передчасні пологи і «вроджена цитомегалія» новонародженого. Для такого малюка характерно збільшення печінки та селезінки, жовтяниця, анемія, серйозні ураження центральної нервової системи, очей і слуху.

В якості профілактики цитомегаловірусної інфекції можна порадити одне: уникати контактів з хворими в гострій стадії.

Герпес

Найменш небезпечним серед вірусних інфекцій вважається вірус герпесу, тому що ймовірність зараження дитини і розвитку будь-яких патологій в даному випадку невелика. Серйозною ситуацією можна вважати лише загострення генітального герпесу у майбутньої мами, після 32-го тижня вагітності.

Якщо лікарі підтвердили наявність загострення, найчастіше вдаються до кесаревого розтину, щоб малюк не заразився при проходженні через родові шляхи. Для власного спокою на початку вагітності можна пройти тест на виявлення вірусу простого герпесу.

Грип

Народити здорову дитину, зачати дитину, обстеження до вагітності, вагітність інфекції, що впливають на плодОб небезпеки вірусів грипу для вагітної жінки говориться досить мало, хоча подібна інфекція може призвести до серйозних наслідків. Небезпечний не сам вірус, а його ускладнення на нирки, серцево-судинну та імунну системи. Найнеприємніше - це загроза викидня або передчасних пологів. Крім того, після грипу набагато легше заразитися пневмококової або стафілококової інфекцією.

Найбільш важкі наслідки грипу на ранніх стадіях розвитку плоду - до 12 тижнів, коли відбувається закладка і розвиток найважливіших органів і систем. Звідси висновок про необхідність підвищення імунітету мами: загартовування, вітаміни і повноцінне харчування.

Токсоплазмоз

З бактеріальних інфекцій найбільшу небезпеку для здоров'я вагітної жінки та її малюка представляє токсоплазмоз. Заражаються цією інфекцією через інфіковане м'ясо або контакт з кішкою (найчастіше). Якщо жінка до вагітності перенесла дане захворювання, імунітет залишається на все життя.

Небезпека токсоплазмозу збільшується з терміном вагітності. Зараження в першому триместрі, швидше за все, не призведе до яких-небудь наслідків. У другому триместрі ймовірність вродженого токсоплазмозу зростає до 20% - збудники накопичуються в головному мозку, вражають очі і центральну нервову систему плоду. Найчастіше наслідок - підвищений внутрішньочерепний тиск, розумова відсталість, епілепсія і сліпота. У третьому триместрі ймовірність захворювання складає 50-60%.

І все ж токсоплазмоз не є абсолютним показання для переривання вагітності. Якщо аналізи будуть нормальними, а УЗД не виявить органічних змін, значить, все в порядку. В якості профілактики вагітній жінці потрібно уникати контактів з кішками і є тільки добре проварене м'ясо.

Інші інфекції

Такі інфекційні захворювання, як кандидоз (молочниця), гарденеллез, мікоплазмоз, Трихомоніаз, хламідіоз і лістеріоз теж можуть становити небезпеку для матері та плоду, тому що при важкому перебігу підвищують ризик спонтанного викидня і мертвонародженості. Однак при своєчасній діагностиці та адекватному лікуванні вони швидко придушуються і не залишають «слідів». Важливо вчасно здавати необхідні аналізи та консультуватися з лікарем.

Профілактика відхилень у дитини

Якщо у подружньої пари вже були проблеми, чи невдалі вагітності, що призвели до викиднів, передчасних пологів, народження хворих дітей і т.п. - таким подружжям потрібна особлива увага і більш ретельне обстеження з докладними аналізами, консультацією генетика та УЗД на різних стадіях менструального циклу для визначення стану внутрішнього шару матки (ендометрія).

З настанням вагітності навіть абсолютно здоровій жінці необхідно повторити багато досліджень та консультацій, щоб заздалегідь виявити можливі порушення і відхилення. Вже при затримці менструації на 7-10 днів на УЗД можна визначити розміри плодового яйця і його розташування в матці.

Ще через два тижні майбутньої матері потрібно пройти комплексне обстеження з відвідуванням терапевта, стоматолога, отоларинголога. Чергове (і обов'язкове!) УЗД призначається в 10-12 тижнів вагітності - воно потрібно для того, щоб виключити різко виражені порушення у розвитку плоду.

При наявності підозр на хромосомні аномалії (особливо часто зустрічаються у жінок старше 35 років), батькам можуть запропонувати провести генетичний аналіз одиничних клітин плодової оболонки (біопсію хоріона). Таке дослідження дозволяє за 2-3 дні з високим ступенем достовірності виключити низку важких захворювань і порушень у розвитку майбутньої дитини.

А, починаючи з терміну в 20-24 тижні. За допомогою УЗД вже можна безпосередньо спостерігати за станом плоду: при дослідженні видно всі його органи, легко визначається стан плаценти і кровотоку в судинах матки і пуповині, кількість навколоплідних вод та інші найважливіші показники.

Спосіб життя при вагітності

Крім того в планування вагітності входить не тільки спостереження за здоров'ям батьків і майбутньої дитини. Необхідно також проводити профілактику можливих порушень і відхилень, причому починати її потрібно за 2 місяці до зачаття обом батькам одночасно (саме за цей час у чоловіків повністю оновлюється «запас» сперматозоїдів).

По можливості уникайте нервових стресів і фізичної перевтоми, стережіться застуд та інших «випадкових» захворювань, повністю виключите алкоголь і по можливості відмовтеся від паління (або хоча б максимально скоротіть кількість викурених сигарет).

Прийом ліків і біологічно активних добавок у цей час допустимо тільки при узгодженні з лікарем, з обов'язковим виключенням препаратів, які протипоказані вагітним.

Вагітна жінка повинна дотримуватись правильного режиму харчування і вести здоровий спосіб життя. Намагайтеся їсти більше фруктів і овочів, в раціоні щодня має бути риба чи м'ясо - незамінні джерела білка, сир та інші кисломолочні продукти - отримуваний з них кальцій життєво необхідний і для правильного формування плоду, особливо його скелета і зубів, і для підтримки здоров'я жінки.

Слід обмежити споживання солодких і борошняних страв (надмірна вага несприятливо позначається на перебігу вагітності), солоного, газованих напоїв (крім слабосоленої мінеральної води, з якої треба «прибирати» надлишок газу). Міцні чай і кава створюють зайве навантаження на серцево-судинну систему - набагато корисніше замінити їх соками і морсами з фруктів і ягід.

Корисні помірні і ретельно сплановані фізичні навантаження: «засиджуватися» не можна! Для збереження здоров'я матері та дитини, для підготовки до пологів спеціально розроблені різні комплекси вправ і процедур, з приводу яких потрібно порадитися з провідним вас лікарем.

Якщо у вашому місті є критий басейн, займайтеся плаванням, воно добре готує до майбутніх навантажень м'язи спини, живота, таза. При багатьох басейнах зараз існують спеціальні групи оздоровчої гімнастики - аквааеробіки, і ряд комплексів розроблених спеціально для жінок з різними термінами вагітності.

А ось плавання у відкритих водоймах, на жаль, доведеться обмежити - в більшості з них дуже великий ризик підхопити інфекцію. Дотримуйтесь розумної обережності, поєднуйте активність з відпочинком, правильно харчуйтеся, регулярно обстежтеся і консультуйтеся у лікаря - в цьому випадку все пройде добре, і ваша дитина народиться здоровою!

Джерело: medblog.lviv.ua/

 

[b]У всі часи люди намагалися вплинути на природу і народити дитину певної статі, частіше за всього хлопчика. Спроби ці в 50% випадків опинялися «успішними». Пізніше було доведено, що це і є природний розподіл статі. Природа виявилася хитрішою за людину. [/b]

plan1Відзначимо спершу, що тема ця останнім часом надзвичайно популярна. Мало знайдеться засобів масової інформації, які обійшли її своєю увагою.
Спробуємо хоч якось систематизувати накопичену інформацію. Існують два підходи до цієї проблеми. Саме підходи, а не методи, хоча в популярній літературі вони так і називаються. Отже, [i]природний[/i] підхід до планування статі, тобто без використання медикаментів і спеціальних методів. В рамках цього підходу пропонується безліч ідей.

[b]Дієтичний метод[/b]
Дієта - для хлопчиків - переважання іонів калія і натрію, мало іонів кальцію і магнію. Продукти - м\'ясо, картопля, ковбаса, боби, персики, копченина і т.п. Для дівчаток - багато іонів кальцію і магнію, мало калія і натрій – молочні продукти, зелень, виключити всяку копченину і ін. Дієти дотримуються з початку менструального циклу до передбачуваного зачаття.
[b]

Співвідношення жіночого циклу і циклу Місяця.[/b]

Існують шість чоловічих і шість жіночих сузір\'їв (знаків зодіаку), які перетинає Місяць протягом свого 29-добового циклу (у кожному сузір\'ї Місяць находится близько 2,5 діб). Якщо під час зачаття місяць знаходиться в жіночому знаку зодіаку, то буде дівчинка, якщо в чоловічому — то хлопчик. В принципі, деякі статистичні дані це підтверджують, але їх поки що недостатньо, щоб визнати цей підхід науковим. Розрахунки ускладнюються необхідністю точно знати час овуляції, а також не тільки день, але і годину народження жінки, інакше вірогідність помилки велика настільки, що гра не варта свічок.

[b]Залежність статі дитини від характеру матері[/b]

«Сильні жінки народжують хлопчиків». У цьому варіанті характер жінки надає вирішальний вплив на стать її дитини. Чим рішучіше і енергійніше жінка, тим більше вірогідність того, що вона народить сина. У жінок з поступливим, м\'яким характером, навпаки, швидше за все, народиться дочка. Даний факт пояснюється впливом гормонів. У організмі жінки-лідера, мабуть, міститься більша кількість чоловічого гормону тестостерона. Це, у свою чергу, може впливати на оболонку яйцеклітини або на слизисту оболонку матки, так що переважно пропускаються сперматозоїди з Y-хромосомами або ж краще імплантуються запліднені яйцеклітини хлопчиків.

[b]Залежність статі малюка від ступеню бажання матері або батька.[/b]

Тут ідей багато, і різних, які деколи мають з однакову передумову, але прямо протилежних за прогнозом. По-перше, якщо у момент зачаття пристрасть сильніша у жінки, то буде дівчинка, якщо у чоловіка — то хлопчик. Це пояснюється відповідним гормональним викидом. Згідно з іншою теорією виходить, що жіноча пристрасність і народження дівчинки — несумісні речі. Передбачається, що у жінки під час оргазму відбувається викид лугу, який хоч і не зовсім нейтралізує сперматозоїдів з жіночими хромосомами, проте сприяє сперматозоїдам з чоловічими хромосомами.

[b]Інша методика заснована на зв\'язку статі дитини з особливостями сексуальної поведінки його батьків.[/b]

Так періоди стриманості сприяють народженню дівчаток, а при «частих» статевих актах частіше на світло з\'являються хлопчики. Результат забезпечується статевою активністю чоловіка, а точніше — частотою його статевих актів за певний проміжок часу. При їх інтенсивності висока вірогідність народження хлопчика. Якщо ж подружжя тривалий час стримуватиметься, швидше за все, у них народиться дівчинка. Чоловік стримується від соїтій, сперма не виділяється. У організмі вважається що виробляються два види антитіл: до сперматозоїдів, що несуть хромосому Х і особливо хромосому Y. Виходить, що якщо чоловік «постить», у його Х-сперматозоїдів більше шансів проникнути в організм жінки, оскільки Y-сперматозоїди блокуються антитілами. Таким чином, після стриманості батьки, швидше за все, «отримають» дівчинку. Але при цьому автори методики рекомендують сісти на певну дієту і попити спеціальні збори лікарських трав. Знову ж таки робиться обмовка, що батьки не повинні настроюватися на певний результат, щоб у разі невдачі «не завдати шкоди дитині».

[b]Співвідношення віку матері у момент зачаття і пори року впливає на стать дитини (старокитайський метод) [/b]

Існує так звана [i]«Старокитайська таблиця визначення статі майбутньої дитини». [/i] Таблиця була захована в храмі біля Пекіна 700 років тому. В даний час оригінал знаходиться в Інституті наук в Пекіні. Користуватися таблицею просто — потрібно сумістити вік матері під час зачаття (вертикаль) з місяцем зачаття (горизонталь). (Ж — жіноча стать; М — чоловіча стать).

[b]Таблиця №1[/b]

tab1

[b]
Співвідношення місяців народження матері і батька визначає стать дитини (японський метод). [/b]

Приклад: чоловік народився в червні, а дружина в жовтні. Для цього випадку по таблиці 2 на перетині місяця народження дружини і місяця народження чоловіка знаходимо цифру 6, яка відповідає номеру стовпця в таблиці 3. Далі по графіку визначаємо місяць, найбільш сприятливий для зачаття хлопчика (жовтень) або дівчинки (серпень).

[b]Співвідношення віку батьків впливає на стать дитини.[/b]

Згідно статистичним дослідженням британських вчених, а також історичним даним в шлюбі, де чоловік старший за дружину, значно вірогідніше народження первістка-хлопчика, а в сім\'ї, де дружина старша за чоловіка, навпаки — першою має більше шансів народитися дівчинка. Ця закономірність розповсюджується тільки на первістків. Отже чоловікам, пристрасно охочим мати сина, слід вибирати собі молоду дружину, а жінкам, що мріють про дочку, має сенс шукати отця своїй дитині серед чоловіків, молодших за віком.

[b]
Залежність статі від циклу крові матері і батька.[/b]

Крім того, існує методика розрахунку статі дитини за віком батька і матері на момент зачаття, заснована на «циклах оновлення крові», яке, як передбачається, відбувається у жінки один раз на 3 роки, а у чоловіка один раз на 4 роки. Якщо протягом життя у кандидата в батьки була інша крововтрата (операція, пологи, донорство), розрахунок ведеться від неї. Чия кров «новіше» на момент зачаття, такої статі і народиться дитина. Існують різночитання і тут: початковий розрахунок циклів оновлення крові пропонується відлічувати то від народження майбутнього батька і матері, то від моменту їх зачаття. Отже всяких «а якщо...» і в даному випадку виникає предостатньо.

[b]Планування статі з використанням терміну овуляції, мабуть, єдина ідея, гідна називатися методом планування, оскільки має під собою достатньо серйозну наукову основу. [/b]

[b]Таблиця №2[/b]

tab2

По-перше, протягом тридцяти років в різних країнах проводилися дослідження з метою вивчення залежності між днем соїтія (до, в день або після овуляції) і статью дитини. Сперматозоїди з Y-хромосомою рухаються швидше, але менше живуть. Якщо статевий акт відбувається у момент овуляції, то Y рухаються швидше, першими опиняються біля яйцеклітини і вірогідність народження хлопчика вища. Якщо статевий акт відбувається до овуляції, то Y вмирають, і у момент овуляції біля яйцеклітини опиняються Х, тоді вірогідність народження дівчинки вища. При 28-денному циклі овуляція відбувається на 14-15 день.
Таким чином, основне завдання полягає в якомога точнішому визначенні дня овуляції. Для цього існують декілька методів, які можна використовувати в домашніх умовах, всі вони дають лише приблизні результати, але шляхом сумісного використання декількох методів одночасно можна добитися кращих результатів.

[b]Календарний метод.[/b]

Овуляція наступає приблизно в середині ідеального циклу (28 днів). Якщо цикл більше або менше або не є регулярним, розрахунки ускладнюються або стають приблизними. Таким чином, метод краще використовувати у поєднанні з іншими.

[b]Таблиця №3[/b]

tab3
[b]
Вимірювання базальної температури. [/b]

Базальна температура — це температура тіла в стані спокою. На початку циклу температура у більшості жінок тримається на рівні нижче 37°С. Відразу після овуляції (приблизно через добу) температура підвищується і залишається підвищеною в порівнянні з першою половиною циклу майже до менструації. Підвищення температури викликано гормоном жовтого тіла — прогестероном. Різниця між температурою до і після підйому складає приблизно 0,2— 0,5 °С. Так вона тримається напротязі 11—16 днів, що складає тривалість другої фази менструального циклу. Вимірювання базальної температури проводять одним і тим же медичним термометром, вранці, безпосередньо після пробудження, не встаючи з ліжка. Вимірювання необхідно проводити в один і той же час, вводячи термометр на глибину 4—5 см. Дані вимірювання температури наносять на графік, по вертикальній осі якого відкладається температура, а по горизонтальній — день менструального циклу. У багатьох жінок при ретельному веденні графіка базальної температури можна виявити, що перед підйомом температури спостерігається короткий її спад. По цьому методу моментом овуляції вважається час до підвищення базальної температури або між спадом і початком її підйому. Для використання даного методу для планування статі необхідно заздалегідь, протягом декількох місяців будувати графіки базальної температури, аналіз яких дасть можливість в наступних циклах точніше передбачати день овуляції. Слід також мати на увазі, що є багато сторонніх чинників, які можуть перешкодити точному визначенню базальної температури: хвороба, порушення сну, ліки, сильні емоції, навіть їжа, напої і зміна навколишнього середовища.

[b]Ще одним методом[/b] непрямого визначення дня овуляції є спостереження за виділенням слизу з каналу шийки матки. Максимальне виділення слизу пов\'язане з різким підвищенням рівня естрогену і співпадає з моментом овуляції.

[b]
Одним з найбільш інформативних методів визначення дня овуляції є використання спеціальних домашніх тестів для визначення рівня лютєїнізуючого гормону (ЛГ) в сечі.[/b] Овуляція відбувається приблизно через 16 — 28 годин після першого позитивного результату аналізу. Тести починають проводити двічі в день, за п\'ять-шість днів до передбачуваної овуляції. Визначення припиняють після того, як отримають перший позитивний результат. Для контролю можна відразу ж провести ще один тест. Найзручніше і інформативне використання тестів на ЛГ спільно з вимірюванням базальної температури.

[b]Штучні методи планування[/b]

Цей підхід до проблеми — чисто медичний, оскільки можливий тільки при екстракорпоральному заплідненні (коли яйцеклітина витягується з організму матері, а сперма береться у батька і всі подальші маніпуляції проводяться «в пробірці»; запліднена яйцеклітина, або ембріон людини, підсаджується в матку), або штучною інсемінацією(сперма поміщається в матку через зонд, запліднення відбувається природним чином), або ж вимагає складних медико-генетичних досліджень ембріона в матці. Відбір може відбуватися або на стадії сперматозоїда, або на стадії яйцеклітини. Проте навіть за кордоном ці методи застосовуються майже виключно за медичними показаннями. У деяких країнах законодавчо заборонено сортувати сперму в цілях планування статі.

[b]PS.[/b]

Ще, згідно статистики, у вас більше шансів народити хлопчика, якщо ви плануєте народити перший раз або вам не більше двадцяти років. Говорять, існує також і генетична схильність до дитини тієї або іншої статі. А якщо заглибитися в народні прикмети, то якщо в ніч зачаття під подушкою лежала сокира — народиться дівчинка, молоток — хлопчик.

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.