Не секрет, що будь-яку подію в житті ми переживаємо тричі. Перший раз - у її очікуванні, вдруге - безпосередньо переживаючи подію тут і зараз, а втретє - гортаючи спогади про неї. Саме про першу частину, про очікування Різдвяних свят, ми зараз і поговоримо.
Що таке адвент-календар?
Адвент-календар – це різдвяна традиція європейських і американських батьків. Як правило у країнах, де Різдво – це справжній культ, очікування свята є не менш хвилюючим і захоплюючим.
Адвент – (від лат. adventus — прихід) – час очікування Різдва. Цікаво, що вигада адевент-календар у Німеччині батьки маленького чомучки, який ніяк не міг дочекатися Різдва і щодня питав у мами, чи скоро вже. Одного дня мама створили для хлопчика календар з 25 віконечками на кожен день грудня. Щодня, відкриваючи по віконечку, малюк знаходим там печиво. Він відчиняв тільки одне віконечко на день, і згодом міг сам порахувати, скільки печива йому лишається до головного свята.
Для дитини час – це поняття дуже розмите. Два-три тижні – це багато чи мало? Скільки це у маминих обіймах і цікавих історіях? А у прогулянках? Чи багато це у цукерках? Адвент-календар допоможе зробити час матеріальним. А якщо ви вигадаєте зимові завдання на кожен день, ви встигнете підготуватися до свята і, найголовніше, відчуєте різдвяний дух.
Як зробити адвент календар своїми руками?
З чого почати? Звичайно ж з ідеї! У мережі знайдеться багато красивих адвент календарів для дітей і дорослих. Рукотворні шедеври вражають красою і великою кількістю цікавих деталей. Якщо у вас є вільний час і ви вмієте шити, любите творити – тоді вперед, все у ваших руках. Вибираємо вподобану ідею і адаптуємо під свою сім’ю.Ось кілька ідей для мам-рукодільниць.
А що всередині?
Ви уже визначили, який з адвент-календарів буде піднімати ваш новорічний настрій? Саме час дізнатися, що ж покласти всередину кожної кишеньки або конвертика. Тут, як-то кажуть, теж можливі варіанти. Можна покласти солодощі, можна маленькі записочки із зимовими справами, типу, зліпити сніговика чи прикрасити ялинку. Можна написати зимові загадки або покласти маленькі сюрпризи, як-то квитки на новорічну виставу, тощо. А можна все й одразу: де загадка, а де й солодощі.
Завдання для адвент календаря
Порядок завдань умовний, Ви самі підберете в яку кишеньку яке завдання покласти. Складні завдання для адвент календаря ставте на вихідні – щоб був час допомогти у виконанні. Завдання можна адресувати не лише дітям, але всім членам сім’ї. Адже разом веселіше і сніжинки вирізати і кіно дивитися.
1. Написати листа Святому Миколаю.
2. Зліпити з пластиліну ялинкові іграшки.
3. Виготовити листівки своїми руками для бабусь і дідусів.
4. Намалювати зиму.
5. Вирізати з паперу сніжинки.
6. Прикрасити вікна в кімнаті.
7. Дізнатися як святкували Новий Рік твої бабусі і дідусі.
8. Дізнатися про традиції святкування в країнах, які межують з твоєю.
9. Знайти новорічний вірш і вивчити його.
10. Переглянути мультфільм на новорічну тему.
11. Зробити годівницю для птахів і повісити її поруч з вікнами свого будинку.
12. Виготовити гірлянду для прикраси ялинки ( для якої красуні – Вам вирішувати).
13. Допомогти мамі пекти печиво до свят.
14. Зробити з льоду прикраси для двору (заморозити воду, налиту в надувні кульки, а по тім викласти крижаними кулями доріжки або фігури. Прикраси можна забарвити).
15. Пускати мильні бульбашки на морозі.
16. Намалювати те, що запам’яталося найбільше в році, що минає.
17. Допомогти прикрасити ялинку.
18. Допомогти в генеральному прибиранні перед святами.
19. Прикрасити свою кімнату перед святами.
20. Прочитати новорічну історію.
21. З робити аплікацію на новорічну тематику.
22. Упакувати подарунки для найближчих.
23. Вивчити пісеньку або віршик про зиму – Дідові Морозу буде приємно.
24. Підготувати невеликі подарунки для друзів.
25. Зробити ялинку з підручних матеріалів (з пластиліну, картону, лего).
26. Намалювати на снігу ангела.
27. Пограти в сніжки.
28. Скласти історію про новорічне диво.
29. Зліпити Сніговика зі снігу і розмалювати акварельними фарбами.
30. Подивитися кіно про Різдво.
31. Зустрічаємо Новий Рік!