Скачать бесплатные шаблоны Joomla

Основні правила успішного грудного вигодовування

Рекомендації Всесвітньої Організації Охорони здоров'я

Кожна жінка повинна знати, що її молоко є найбільш повноцінною їжею для її дитини в перші 6 місяців життя, а за окремими спостереженнями і протягом першого року життя. Тому вона повинна прагнути виконувати правила успішного грудного вигодовування, щоб забезпечити для свого малюка здоров'я, а також кращі умови для зростання і розвитку його організму.

1. Раннє прикладання до грудей протягом першої години після народження.

2. Виключення годування новонародженого з пляшки або іншим способом до того, як мати прикладе його до грудей, щоб у дитини не сформувалася установка на будь-яке інше годування, окрім грудного.

3. Сумісне перебування матері і дитини в одній палаті.

4. Правильне положення дитини у грудей, яке дозволяє матері уникнути багатьох проблем і ускладнень з грудьми. Якщо матір не навчили цьому в пологовому будинку, їй слід звернутися до консультанта з грудного вигодовування або інструктора з навчання догляду за дитиною і навчитися цьому спеціально.

5. Годування на вимогу дитини. Необхідно прикладати малюка до грудей з будь-якого приводу, надавши йому можливість смоктати груди, коли він хоче і скільки хоче. Це необхідно не тільки для насичення дитини, але і для її психоемоційного комфорту. Для психологічного комфорту малюк може прикладатися до грудей до 4 разів на годину.

6. Тривалість годування регулює дитина: не слід відривати дитину від грудей раніше, ніж вона сама відпустить сосок.

7. Нічні годування дитини забезпечують стійку лактацію і оберегають жінку від наступної вагітності до 6 місяців в 96% випадків. Крім того, нічні годування найбільш повноцінні.

8. Відсутність допаювання і введення будь-яких чужорідних рідин і продуктів. Якщо дитина хоче пити, його слід частіше прикладати до грудей.

9. Повна відмова від сосок, пустушок і годування з пляшечки. При необхідності введення докорму його слід давати тільки з чашки, ложки або піпетки.

10. Не слід пропонувати дитині іншу з грудей раніше, ніж вона висмокче з першої. Якщо мати поквапитися запропонувати малюкові другу з грудей, він не доотримує пізнього молока, багатого жирами, в результаті у малюка можуть виникнути проблеми з травленням: лактозна недостатність, пінявий стул. Тривале смоктання однієї з грудей забезпечить повноцінну роботу кишечника.

11. Виключення миття сосків перед годуванням і після нього. Часте миття грудей призводить до знищення захисного шару жирів ареоли і соска, що призводить до утворення тріщин. Груди слід мити не частіше 1го разу на день під час гігієнічного душу. Якщо жінка приймає душ рідше, то і в цьому випадку немає необхідності в додатковому митті грудей.

12. Відмова від частих і контрольних зважувань дитини, що проводяться частіше 1го разу на тиждень. Ця процедура не дає об'єктивної інформації про повноцінність харчування немовляти. Вона тільки нервує матір, призводить до зниження лактації і необгрунтованого введення докорма.

13. Виключення додаткового зціджування молока. При правильно організованому грудному вигодовуванні молока виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитині, тому необхідності в зціджуванні після кожного годування не виникає. Зціджування необхідне у разі вимушеного розлучення матері з дитиною, виходу матері на роботу і т.п.

14. До 6 місяців дитина знаходитися на виключно грудному вигодовуванні і не потребує додаткового харчування і введення прикорму. По окремих дослідженнях на грудному вигодовуванні без збитку для свого здоров'я дитина може знаходитися аж до виповнення 1 року.

15. Підтримка матерів, що годували своїх дітей грудьми до 1- 2 років. Спілкування з жінками, що мають позитивний досвід грудного вигодовування, допомага молодій матері набути впевненості у своїх силах і одержати практичні поради, що допомагають налагодити годування грудьми. Тому молодим матерям рекомендується звертатися в материнські групи підтримки грудного вигодовування якомога раніше.

16. Навчання догляду за дитиною і техніці грудного вигодовування необхідні сучасної матері, щоб вона змогла без зайвої турботи зі зручністю для себе й маляти ростити його. Як скоріше мати навчиться материнству, тим менше розчарувань і неприємних хвилин перенесе вона разом з малям.

Психологія

Харчування

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.